800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPod Mount Everest

Dobrodružný trek vedoucí přes sedla mimo turistické trasy Vám přinese hluboké zážitky a poznáte množství zajímavých,

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Odlet

Odlet z Prahy přes Vídeň (nástup je možný i ve Vídni)

Kátmándú

Přílet do Kátmándú, po vyřízení nutných formalit, resp. vstupního víza na letišti, transfer do Hotelu TIBET. Po ubytování relaxační odpočinek a odpoledne procházka do centra. Na cestě zpět do hotelu večeře ve steak house.
Hotel Tibet se řadí do „lepší“ kategorie hotelů v Nepálu. Ubytování je se snídaní, dvoulůžkové pokoje s klimatizací a koupelnou s WC. Hotel se nachází ve čtvrti Lizampat cca 15 minut chůze od Thamelu. Nečekejte luxus, nicméně hotel je čistý a má vše potřebné pro pohodlné přespání.

Kátmándú

Během dnešního dne vyřídíme potřebná povolení a současně využijeme čas na aklimatizaci, potřebné nákupy a prohlídku města. Navštívíme Swayambu, Pasupati a Boudhu.

Kátmándú - Lukla - Monjo

Po brzké snídani transfer na letiště a odlet malým letadlem do Lukly (2.800 m n.m.). Let potrvá cca 45 minut. Časy odletů (obvykle v 5:45) jsou podmiňovány především počasím v horách. Po příletu do Lukly si najmeme nosiče a vyrazíme na lehký trek do Monjo (2900 m n.m.), který zabere cca 4-5 hodin. Snadná chůze údolím podél potoka.

Namche Bazar

Monjo je vstupní branou do národního parku Sagarmatha. Na konci treku nás čeká závěrečné stoupání do kopce do Namche Bazaru. Namche Bazar (3600 m n.m.) je největší obydlená lokalita v celém národním parku. K dispozici je zde vše co je potřeba k případnému dokoupení výbavy a všeho, co kdo zapomněl doma. Odpoledne odpočinek a hlavně aklimatizace v Namche Bazaru. Volitelně mohou zájemci vyrazit odpoledne trek k hrobu Sira Edmunda Hilariho, jeho Manželky a dcery s výhledem na Mt. Everest, Lhotse, a mnoho dalších. Trek nezabere více jak 3 hodiny a je pojat jako odpočinkový. Avšak vidět hroby Sira Edmunda Hillariho a mezi nimi tyčíci se Everest stojí zato.

Namche Bazar - aklimatizace

Odpočinkový den v Namche Bazaru. Tento den můžete věnovat nákupům potřebných věcí, odpočinku či treku na hrob Edmunda Hillariho

Tengboche - Deboche

Trek z Namche Bazar do Tengboche – Deboche (3.900 m n.m.). Trek trvá cca 5-6 hodin s návštěvou kláštera v Tengboche

Dingboche

Trek z Tengboche do Dingboche (4.300 m n.m.). Cesta trvá cca 5-6 hodin.

Dingboche - aklimatizace

Odpočinkový den v Dingboche s možností treku k Island peaku.

Lobuche

Trek Dingboche do Lobuche (4.700 m n.m.). Trek trvá cca 5-6 hodin.

Gorak Shep

Trek z Lobuche do Gorak Shep (5.100 m n.m.). Cesta trvá cca 3-4 hodiny. Odpoledne možnost výstupu na Kalapatar (cca 5.400 m n.m.).

Dzugla

Trek do Dzugly (4.600 m n.m.).

Gokyo přes Chola Pass

Trek přes sedlo Chola Pass (5.300 m n.m.) do Gokyo. Cesta trvá 6-8 hodin. Gokyo (4.900 m n.m.) je „městečko“ složené z několika lodží rozložených u stejnojmenného jezera. Je to bezesporu jedno z nejhezčích míst v oblasti.

Ludgen přes Renjo Pass

Trek z Gokyo do Ludgen (3.900 m n.m.). Naše cesta přes sedlo Renjo Pass není trekaři moc využívaná. Výhodnou je větší klid a méně lidí kolem, na druhou stranu kvalita lodží mezi Teame a Lugden bude nižší nežli v Namche Bazaru. Tato trasa však stojí za méně pohodlí, protože budete mít možnost se seznámit s krajinou a vesnicemi které se prozatím ještě turisticky nezkomercializovali.

Namche Bazar

Trek zpět do Namche Bazaru.

Lukla

Dnes již půjdeme známou cestou z Namche Bazar do Lukly, odkud jsme vyrazili.

Lukla - Kátmándú

Přelet Lukla – Kátmándú prvním letadlem cca v 7 hodin (dle počasí), odjezd do hotelu Tibet k ubytování, prohlídka Budhanathu, Svayambhunathu a Pashupatinathu.

Kátmándú

Volný den v Kátmándú jako rezerva v případě zrušeného letu z Lukly. Je to jistota, že v případě špatného počasí v horách nám neuletí letadlo z Kátmándú do Evropy. Během dne prohlídka dalších zajímavostí Kátmándú s průvodcem.
Odlet z Nepálu, přílet do Prahy (Vídně)

Počasí

Nepál

26°C Polojasno

×