800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh Nepálem

  • 15 denní poznávací zájezd
  • Nádherné památky
  • Objevujte krásy Nepálu

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den Kathmandu

Přílet do Kathmandu, zajištěný transfer do hotelu, ubytování. Seznámení s průvodcem, infoschůzka.

2. den Kathmandu (snídaně)

Po snídani v 8:30 h vás vyzvedne průvodce a absolvujete návštěvu UNESCO pamětihodností v údolí Kathmandu: stupu Swoyambhunath = Opičí chrám, chrám Pashupatinath a náměstí Durbar v Katmandu. Nocleh.

3. den Kathmandu-NP Shivapuri (snídaně)

Po snídani vás průvodce vyzvedne a pojedete se podívat na chrám Budhanilkantha. Poté túra do NP Shivapuri, chráněné oblasti džungle. Zabalený oběd s sebou, cestou lze pozorovat stovku druhů ptáků a divokých zvířat. Návrat na nocleh do Kathmandu.

4. den Kathmandu-NP Chitawan (snídaně)

Cca 5hodinová cesta do NP Chitawan překrásnými sceneriemi džungle a řeky. NP chrání 43 druhů savců, je tam možné vidět některé ohrožené druhy zvířat – nosorožců, tygrů, krokodýlů, ptáků atd. Přenocování v resortu.

5. den NP Chitwan (snídaně, oběd, večeře)

Brzy ráno káva/čaj, poté vás čekají aktivity jako sloní safari, pozorování ptáků a procházka džunglí. Návrat do resortu na snídani. Následuje pozorování krokodýlů podél břehu řeky Narayani a návrat do resortu na oběd. Po krátkém odpočinku vás průvodce opět vezme na procházku do džungle s pozorovatelnami a jízdou lodí. Po návratu večeře a nocleh.

6. den NP Chitawan-Lumbini (snídaně)

Po snídani odjezd z NP Chitawan do Lumbini, místa narození Buddhy, cesta trvá cca 5 hodin.Prohlídka Lumbini. Nocleh.

7. den Lumbini-Palpa-Pokhara (snídaně)

Vydáte se z Lumbini a po cca 3 hod. jízdy vás čeká Palpa, kde se vyrábí tzv. dhaka topi, typická nepálská pokrývka hlavy. Nachází se tam taktéž palác Ranimahal aneb Taj Mahal Nepálu. Dále budete pokračovat do města Pokhara, druhého největšího v Nepálu. Nocleh.

8. den Pokhara-Sarangkot-Pokhara (snídaně)

Brzký budíček a jízda cca 30 min. na svítání na kopec do vesnice Sarankot, s výhledem na Annapurnu a další himalájské vrcholy, které bývá řazeno mezi 20 nejlepších výhledů na světě. Den v Sarangkot a návrat do Pokhara s možností procházky po městě a kolem jezera. Nocleh.

9. den Pokhara (snídaně)

Po snídani od 8:30 h začne vaše prohlídka města Pokhara s průvodcem. Navštívíte: jezero Phewa s chrámem Barahi, soutěsku na řece Seti, vodopád Devis, jeskyně Gupteswar a 2 muzea věnovaná jednak známým statečným gurkhským bojovníkům v mnohých válečných konfliktech a jednak životnímu stylu a historii místního lidu. Nocleh.

10. den Pokhara-Kathmandu (snídaně)

Po snídani jízda zpět do Kathmandu (trvá cca 7 hodin), cestou zastávka na nákup ovoce a oběd. Večer volný čas k procházce městem a nákupům. Nocleh.

11. den Kathmandu-Pharping-Godawari-Patan-Kathmandu (snídaně)

V údolí Kathmandu navštívíte další místa, která prostě musíte vidět: Pharping s typickou kulturou Newari, chrám Dakshinkali, náměstí Durbar v Patanu (UNESCO). Cesta do Patanu zahrnuje také návštěvu tibetského uprchlického tábora a centra řemesel. Nocleh.

12. den Kathmandu-Nagarkot (snídaně)

Dnes uvidíte stupu Boudhanath, která leží SV od Kathmandu, a po cestě do Nagarkotu chrám Changunarayan (UNESCO). Horská vesnička Nagarkot leží cca 32 km východně od Kathmandu a nabízí nádherné výhledy na zasněžené vrcholky Himalájí a údolí Kathmandu. Nocleh.

13. den Nagarkot-Bhaktapur-Kathmandu (snídaně)

Brzký budíček, abyste viděli svítání nad Himalájemi. Po snídani prohlídka městečka na kopci a zpět do Bhaktapur s návštěvou tamního náměstí Durbar. Nocleh v Kathmandu.

14. den Kathmandu (snídaně, večeře)

Volný čas k procházce po městě. Večer vás průvodce vyzvedne k večeři na rozloučenou v typické nepálské restauraci s folklorními zpěvy a tanci.

15. den Kathmandu (snídaně)

V dopoledních hodinách check-out z pokoje, volný čas do transferu na letiště. Zajištěný transfer a odlet z Nepálu.

Možnosti ubytování

Počasí

Nepál

21°C Klidno

×