800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAmsterdam, město kultury

  • Amsterdam, město postavené na kůlech
  • Česky mluvící průvodce
  • Hlavní město Haag s krásnou promenádou u moře
  • Plavba lodí po kanálech, muzeum van Gogha
  • Rotterdam, kombinace staré a moderní architektury

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Popis

V srdci Nizozemského království vznikla prorůstáním čtyř velkých měst – Amsterdamu, Rotterdamu, Haagu a Utrechtu - jedna velká konurbace, takže o jednotlivých částech můžeme mluvit jako o městě ve městě.

Města jsou navíc propojena rychlým vlakovým spojením, a tak ubytování v jednom místě umožňuje bezproblémové poznání míst dalších. Amsterdam je městem historickým, s řadou památek, muzeí, domem Anny Frankové, ale i s vyhlášenou uličkou červených lamp a obchodů s lehkými drogami. Rotterdam po léta nemohl Amsterdamu stavebně konkurovat. V posledních letech došlo k obrovským investicím do rekonstrukce města, které daly vyniknout přístavní části města, moderní architektuře, muzeím a také podpoře obrovského množství nejrůznějších kulturních akcí, které se ve městě celoročně odehrávají. Haag je politické centrum státu, od 15.st. tu najdeme sídlo většiny nizozemských i evropských institucí.

1. den

přílet do Amsterdamu, transfer do hotelu, ubytování. Prohlídka města s průvodcem. Toto město bylo vystavěno na bažinách a tak typické štítové domy ve staré části města stojí všechny na dřevěných kůlech. Typickým znakem města jsou grachty, vodní kanály a klenuté nebo zvedací mosty. K nejzajímavějším místům patří náměstí Dam ze 13.st. s královským palácem a Nový kostel, místo korunovace nizozemských králů a královen, budova stavby hlavního nádraží ve stylu holandské gotiky, před kterou se nachází největší půjčovna kol na světě, Rembrandtovo náměstí se sousoším Noční hlídky nebo neočekávaný buddhistický chrám.

2. den

možnost individuálního programu v Amsterdamu – návštěvy některého ze slavných muzeí nebo projížďka po lodí po kanálech. Případně možnost fakultativního výletu vlakem do Rotterdamu nebo do vládního a přímořského města Haag. Rotterdam byl za 2. sv. války značně vybombardován, takže dnešní střed města je kombinací moderní architektury a citlivě zrekonstruovaných starých částí města, včetně přístavu. Odpoledne fakultativní možnost vyhlídky na město z věže Euromast z výšky 180 m nebo návštěva muzea Boijmans Van Beuningen s cennou sbírkou evropského umění (Bruegel st.,Rubens, Rembrandt), ale i rozsáhlou sbírkou moderního umění.

3. den

individuální volno do odjezdu, transfer na letiště, odlet.

Fakultativní příplatky

- příplatek za jednolůžkový pokoj - 1 700 Kč
- hotel****-dvoulůžkový pokoj - 1 800 Kč
- hotel****-jednolůžkový pokoj - 3 200 Kč

Možnosti ubytování

Počasí

Amsterdam

3°C Jasno