800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHolandsko - letecky

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Amsterodamu, transfer do hotelu, ubytování. Společná procházka večerním Amsterodamem. Podíváme se na čilý noční ruch na grachtech v centru nočního života na náměstí Leidseplein.

2. den

Snídaně. Po snídani odjedeme do Aalsmeeru, abychom zachytili okamžiky na největší květinové burze světa. Poté se vydáme do Amsterodamu a začneme projížďkou po grachtech. Dále se vydáme do centra na náměstí Dam s Královským palácem a Novým kostelem. Uvidíme i půvabné fasády domů, prodavače tulipánů, pouliční hudebníky společně vytvářející atmosféru, která osloví každého turistu. Amsterodam je městem trhů – bleších i květinových, proto navštívíme Waterlooplein i plovoucí květinový trh u Mincovní věže. Budeme žasnout nejen nad památkami, ale i nad pulzujícím životem tohoto města. Odpoledne volno k návštěvě věhlasných muzeí – Van Gogh muzeum, Rijks muzeum se slavnou Noční hlídkou od Rembrandta, Muzeum Anny Frankové, Stedelijk muzeum se sbírkami současného umění či Diamantové muzeum. Unikátem je Námořní muzeum, ke kterému patří i opodál kotvící kopie trojstěžníku, který si můžeme prohlédnout.

3. den

Po snídani pojedeme na amsterodamské hlavní nádraží a odtud budeme pokračovat do Volendamu – původně rybářské osady na břehu moře s obchůdky se suvenýry a všudypřítomné vůně místních lahůdek. Odpoledne navštívíme skanzen Zaanse Schans s výrobou dřeváků, holandskými mlýny a životem na venkově. Zastavíme se také ve městě Zaanstad, které zaujme moderní architekturou. Po návratu do Amsterodamu absolvujeme malou večerní procházku čtvrtí červených luceren.

4. den

Tento den si vyrazíme na výlet vlakem do Rotterdamu, největšího přístavu Evropy. Z věže Euromast, která je nejvyšší vyhlídkovou věží v Holandsku, se naskýtá fantastický panoramatický výhled na město s jeho moderní architekturou. Jedním z takových projektů jsou například avantgardní budovy ultramoderních obytných kostek Kijk-Kubus, které si pak prohlédneme ve starém přístavu. V Rotterdamu můžete navštívit jeden z největších trhů v Holandsku, Námořní muzeum nebo Kunsthale.

5. den

Transfer na letiště, odlet do Prahy.

Počasí

Amsterdam

12°C Jasno

×