800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNorské fjordy a Nordkap

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

HAMBURK (NĚMECKO)
Nalodění (zpravidla po 10.00) – loď MSC MAGNIFICA 4*. Po nalodění lze čerpat plnou penzi. Vyplutí.

2. den

PLAVBA

3. den

ALESUND (NORSKO)
Toto nevelké město na půl cesty mezi Bergenem a Trondheimem má počátky už v drsných dobách Víkingů. V roce 1904 však město zcela zdevastoval požár. Díky tehdejším trendům se tak Alesund stal nechtěně centrem secesní architektury s podmanivou atmosférou.

4. den

PLAVBA

5. den

HONNINGSVAG (NORSKO)
Necelých 2000 km od severního pólu máte příležitost pozorovat úchvatné divadlo půlnočního slunce. Fakultativní výlety: návštěva mysu Nordkapp (nejsevernější bod kontinentální Evropy, výlet za obrovskými krabi nebo za arktickým ptactvem.

6. den

TROMSO (NORSKO)
V 19. století mělo Tromso pověst kosmopolitního města a i dnes je největším městem za polárním kruhem. Doporučujeme návštěvu muzea s polární tematikou.

7. den

PLAVBA

8. den

MOLDE A ANDALSNES (NORSKO)
Molde leží v magické zátoce pod pohořím Romsdal a je známé jako "Město růží" podle zahrad obklopujících typické dřevěné domky. Nenápadné město hostí každý červenec nejstarší jazzový festival v Evropě, kterého se účastnily i takové hvězdy jako Miles Davis, BB King či Ray Charles. Andalsnes:Táhnoucí lososi přilákají vždy do tohoto rybářského ráje uprostřed přírody i takové znalce, jakým je princ Charles. Doporučujeme výlet na vyhlídkovou plošinu na konci téměř závrať vyvolávajících serpentin Trollstigen (fakultativně).

9. den

HELLESYLT – GEIRANGERFJORD (NORSKO)
Přívozní osada v ohromujícím fjordu Geiranger je nedaleko nejhlubšího jezera Evropy Horindalsvannet (514 m), které lze navštívit během výletu do hor a kolem fjordu (fakultativně). Alternativou k této výpravě je výlet k blízkým ledovcům.

10. den

PLAVBA

11. den

AMSTERDAM (HOLANDSKO)
Nejlepším způsobem, jak vychutnat osobité kouzlo ulic, do nichž se nahýbají úzké domy, je plavba po kanálech starého Amsterdamu. Můžete však také navštívit Rembradtův dům nebo brusírnu diamantů (vše fakultativně).

12. den

HAMBURK (NĚMECKO)
Snídaně. Vylodění, vlastní doprava zpět do ČR.

Počasí

Amsterdam

10°C Jasno

×