800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySeverní Holandsko - Frísko

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách, přejezd do Německa. Zastávka v Sangerhausenu – město růží. Nachází se zde největší kolekce růží na světě. Na 13 ha je k vidění 75000 růží, které jsou zastoupeny 8300 druhy. Proslulé Rosarium v roce 2013 oslavilo již 111 let od svého založení. V odpoledních hodinách zastávka v hanzovním městě Brémy – krátká procházka historickým centrem. Ubytování. Nocleh.

2. den

Snídaně. Přejezd do nizozemského Groningenu, města protkaného sítí kanálů, kde hlavním dopravním prostředkem jsou lodě – prohlídka města z paluby jedné z nich. Odpoledne návštěva vesnice Pieterburen se známou chovnou a rehabilitační stanicí tuleňů, která se ročně postará o stovky těchto vzácných živočichů. Ubytování ve Sneeku. Nocleh.

3. den

Snídaně. Prohlídka centra Woudagemaal – největší parní čerpací stanice na světě, která slouží ke snižování vodní hladiny ve Frísku. Parní stanice byla uvedena do provozu v r. 1920, od r. 1998 figuruje na seznamu UNESCO. Expozice vás seznámí s problematikou a projekty nařízení a kontrolu vodní hladiny. Návštěva rozsáhlých květinových skleníků v blízkosti Bolswardu, které se specializují na pěstování orchidejí. Zastávka ve městě Sneek – prohlídka nejdůležitějších památek např. Vodní brána, která byla součástí městského opevnění, poté fakultativně plavba po jezeře Sneek nebo prohlídka námořního muzea. Návštěva historického mlýna z roku 1683 v Ijstu. Hindeloopen – staré přístavní město při zálivu Waddensee. Návrat na ubytování. Nocleh.

4. den

Snídaně. Přejezd do Amsterdamu přes nejdelší hráz Afsluitdijk a Den Helder, cestou možnost návštěvy ponorky v námořním muzeu. Prohlídka Amsterdamu - brusírna diamantů, náměstí Dam s královským palácem, projížďka lodí po starých městských grachtech, možnost nákupu květin na tzv. „Plovoucím“ květinovém trhu. Večer odjezd do ČR noční přejezd Německa.

5. den

Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

60 EUR.

Počasí

Amsterdam

13°C Dešťové přeháňky

×