800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyRotterdam a Amsterdam

V srdci Nizozemského království vznikla prorůstáním čtyř velkých měst – Rotterdamu, Amsterdamu, Haagu a Utrechtu - jedna velká konurbace, takže o jednotlivých částech můžeme mluvit jako o městu ve městě. Města jsou navíc propojena rychlým vlakovým spojením, a tak ubytování v jednom místě umožňuje bezproblémové poznání míst dalších. Amsterdam je městem historickým, s řadou památek, muzeí, domem Anny Frankové, ale i s vyhlášenou uličkou červených lamp a obchodů s lehkými drogami. Rotterdam po léta nemohl Amsterdamu stavebně konkurovat, ale v posledních letech došlo k obrovským investicím do rekonstrukce města, která dala vyniknout přístavní části, moderní architektuře, muzeím a také podpoře obrovského množství nejrůznějších kulturních akcí, jež se ve městě celoročně odehrávají. Haag je politické centrum státu, od 15. st. tu najdeme sídlo většiny nizozemských i evropslých institucí.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Přílet do Rotterdamu, transfer do hotelu v centru města, ubytování.

2. den

Pěší prohlídka města (s průvodcem), které bylo za 2. sv. války značně vybombardováno, takže dnešní střed města je kombinací moderní architektury a citlivě zrekonstruovaných starých částí města, včetně přístavu. Odpoledne fakultativní možnost vyhlídky na město z věže Euromast z výšky 180 m nebo návštěva muzea Boijmans Van Beuningen s cennou sbírkou evropského umění (Bruegel st., Rubens, Rembrandt), ale i rozsáhlou sbírkou moderního umění. Případně individuální možnost výletu vlakem do města Haag.

3. den

Celodenní výlet vlakem do Amsterdamu s průvodcem. Dopolední prohlídka. Toto město bylo vystavěno na bažinách, a tak typické štítové domy ve staré části města stojí všechny na dřevěných kůlech. Typickým znakem města jsou grachty, vodní kanály a klenuté nebo zvedací mosty. K nejzajímavějším místům patří náměstí Dam ze 13. st. s královským palácem a Nový kostel, místo korunovace nizozemských králů a královen, budova stavby hlavního nádraží ve stylu nizozemské gotiky, před kterou se nachází největší půjčovna kol na světě, Rembrandtovo náměstí se sousoším Noční hlídky nebo neočekávaný buddhistický chrám. Odpoledne volno, možnost návštěvy některého ze slavných muzeí nebo projížďka po lodí po kanálech.

4. den

Individuální volno do odjezdu, transfer na letiště, odlet.

Fakultativní příplatky

- jednolůžkový pokoj 2 900 Kč
- hotel 4* - dvoulůžkový pokoj/osoba 2 100 Kč
- hotel 4* - jednolůžkový pokoj 6 400 Kč

Počasí

Amsterdam

16°C Polojasno

×