Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu*
Více informací o slevě* platí pro vybrané zájezdy
Norsko

5 polárních dní na Špicberkách

   Poloha a popis

   Popis zájezdu

   Poznejte s námi krásu tajemných ostrovů daleko za polárním kruhem! Při tomto jedinečném zájezdu budete mít možnost zavítat do nejseverněji položených míst ve svém cestovatelském životě. V průběhu turisticky nenáročného zájezdu navštívíme Špicberky, vzdálené jen 1 020 km od severního pólu, přírodní oblast Finnskogen v divočině u norsko-švédské hranice a krátce též hlavní město Norska Oslo. Špicberky(norsky Svalbard) jsou nejsevernější částí Norského království. Sobi se zde pasou přímo mezi domy v hlavním městě Logyearbyen. Charakteristické rysy zdejšího přírodního prostředí (tundra, skalní útesys ptačími koloniemi, zvětralé hory, ledovce, nízko položené mraky) nejlépe poznáte při celodenní plavbě po velkolepém fjordu Isfjorden. Jízdné je v ceně. Další aktivity během dvou nebo čtyřdenního pobytu si můžete zvolit sami. Nastupte do letadla a vydejte se s námi tam, kde v létě slunce nezapadá!
   Nabízíme vám možnost zůstat na Špicberkách (bez našeho průvodce)a vychutnat si ještě samostatnězdejší okouzlující klidnou atmosféru. Můžete se procházet po pobřeží, vydat se na výlet po zpevněné cestě k údolí Bjornedalen anebo vystoupat na hřeben nad městem s výhledy na fjord a vzdálené ledovce. Samozřejmě si můžete zaplatit i další výlety a aktivity (např. kajaking) s anglicky mluvícími průvodci. Doporučujeme objednat si již při nákupu zájezdu plavbu do opuštěné osady Pyramiden.

   Program zájezdu

   1. den: Večer odlet z Prahy do Osla. Ubytování u letiště Gardermoen.

   2. den: Dopoledne máme čas na prohlídku hlavního města Oslo. Doporučujeme využít nabídku okružníj ízdy autobusem, v jejímž průběhu můžete vystoupit na některé zastávce u turisticky zajímavého místa a pak pokračovat v okruhu některým z dalších autobusů. Jinou možností je plavba lodičkou na poloostrov muzeí Bygdøy. Odpoledne odlet za polární kruh. Později během dne přílet do správního střediska souostroví Svalbard – Longyearbyen. Osada je pojmenovaná po americkém podnikateli Johnovi Munro Longyearovi, který jako vedoucí společnosti Coal založil arktické město a první velký důl na Špicberkách. Transfer na ubytování.

   3. den: Po snídani nás při cestě k lodi Polargirl čekají krásné pohledy na polární pustinu i výhledy na „ledový fjord“ Isfjorden. Po něm pak poplujeme na celodenní výlet lodí do obydlené ruské hornické osady Barentsburg. Barentsburg je ruské území na Špicberkách. Po prohlídce osady, kde žije jen několik stovek obyvatel, se v případě dobrého počasí poplavíme lodí k překrásnému ledovci Esmarksbreen – splaz ústí přímo do moře! V ceně plavby je oběd na lodi. (Agentura si vyhrazuje právo alternativně uskutečnit plavbu do jiného místa, než je Barenstburg, do opuštěného „města duchů“ Pyramiden. Toto zajímavé místo je ještě tajemnější a zajímavější.)

   4. den: Individuální program - fakultativní aktivity během dne: kajaking po fjordu (cca 7 hodin): 3 600 Kč nebo psí spřežení (3 hod.): 3 200 Kč nebo túra s místním průvodcem(6 hod.): 2 500 Kč, večer: 4–5hodinováplavba k ledovci Borebreen: 3 600 Kč nebo kajaking (4 hod.): 2 900 Kč. 5. den: Individuální program - fakultativní aktivity: plavba do Pyramiden(10 hod.) 5 200 Kč nebo psí spřežení 3 200 Kč, pěší výlety s průvodcem 2 900 Kč nebo 3 600 Kč.

   6. den: Individuální program - fakultativní aktivity: výlet v mořském kajaku po fjordu vč. oběda na pobřeží (10 hod.): 4 400 Kč nebo psí spřežení 3 200 Kč, pěší výlet s průvodcem 2 500 Kč.

   7. den: Individuální program - fakultativní aktivity: kajaking (4 hod.): 2 900 Kč nebo psí spřežení 3 200 Kč. Uskutečnění aktivit je podmíněno min. počtem účastníků, stanoveným pořádající agenturou, a vhodným počasím. Večer odlet do Osla, nocleh u letiště.

   8. den: Individuální program (např.výlet vlakem do Hamaru, spojený s návštěvou Muzea norských železnic nebo olympijské haly Vikingshippetatd.). Odlet z Osla do Prahy v podvečerních hodinách.

   Turistická náročnost

   Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

   Cena zahrnuje

   letenky do Norska a zpět vč. let. tax ve výši 11 500 Kč dopravu 1.– 4. den na místo ubytování a zpět na letiště, z letiště do centra Osla a zpět, 7x ubytování ve dvoulůžkových pokojích chat a hostelů, 5x snídaně, průvodce 1.–4.den, cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK.

   Cena nezahrnuje

   dopravu a službu průvodce 5.–8. den, povlečení, vstupné cca 150 NOK (tj. cca 20 EUR), další fakultativní výlety a výše neuvedené služby.

   Příplatky

   Příplatek za zvolené aktivity uvedené v Poznámce bude dopočítán ve smlouvě o zájezdu.: 0 Kč

   Minimální počet účastníků

   10

   Poznámka

   Příplatky dne 31. 7.: během dne: kajaking po fjordu (cca 7 hodin): 3 600 Kč nebo psí spřežení (3 hod.): 3 200 Kč nebo túra s místním průvodcem(6 hod.): 2 500 Kč, večer: 4–5hodinová plavba k ledovci Borebreen: 3 600 Kč nebo kajaking (4 hod.): 2 900 Kč.
   Nabídka výletů 1. 8.: plavba do Pyramiden (10 hod.) 5 200 Kč nebo psí spřežení 3 200 Kč, pěší výlety s průvodcem2 900 Kč nebo 3 600 Kč. Nabídka výletů 2. 8.: výlet v mořském kajaku po fjordu vč. oběda na pobřeží (10 hod.): 4 400 Kč nebo psí spřežení 3 200 Kč, pěší výlet s průvodcem 2 500 Kč.
   Nabídka výletů 3. 8.: kajaking (4 hod.):2 900 Kč nebo psí spřežení 3 200 Kč.
   Uskutečnění aktivit je podmíněno min. počtem účastníků, stanoveným pořádající agenturou, a vhodným počasím.