Zobrazit všechny nabídky
Norsko

Alta Igloo Hotel


   Poloha a popis

   1. den

   Alta Igloo hotel se nachází 20 km od centra městečka Alta, v idylickém prostředí na břehu krásné řeky Alta. Je to jediný hotel tohoto typu na světě a v roce 2009 oslaví svou 10. sezónu. Pokud počasí a sněhové podmínky dovolí, bude otevřen od 16. ledna 2009. Hotel leží na ploše 2000 m a celý exteriér i interiér jsou vyrobeny ze sněhu a ledu: pokoje, postele, dokonce i skleničky v ledovém baru. Kromě 30 ložnic má hotel několik apartmánů, ledovou kapli, ledový bar a několik salonků. Celý hotel je vyzdoben nádhernými uměleckými díly: ledovými sochami a reliéfy. Teplota v hotelu je -4°C až -7°C. Hosté přespávají ve spacích pytlích, které jsou vytvořené pro daleko náročnější podmínky (-30°C), takže se rozhodně nemusíte bát prochladnutí. Vedle hotelu se nachází servisní budova s restaurací, šatnou, toaletami, sprchami a saunou, horkými lázněmi, společenskou místností, recepcí a obchodem se suvenýry.

   2. den

   Doprava z Alty do Igloo hotelu je snadná: každý den odjíždí autobus od Rica Hotelu v Altě, cesta tvá přibližně 20 minut. Po dohodě je možné se domluvit na individuálním odvozu. Po návštěvě recepce si můžete zanechat svá zavazadla v úschovně v servisní budově – ledové pokoje jsou vybaveny pouze postelemi, vše ostatní potřebné pro Váš pohodlný pobyt najdete právě v servisní budově. Sauna je vyhřátá od 7. hodiny ranní, večer se všem hostům podává večeře v restauraci. V ledové posteli jsou umístěny matrace překryté sobí kůží, takže se nemusíte bát chladu. Veškeré vybavení pro nocleh v ledovém pokoji Vám bude zapůjčeno na místě (v ceně noclehu), Vy si přineste pouze vlastní teplou čepici a teplé termoprádlo. V ceně noclehu je prohlídka hotelu s průvodcem. Během prohlídky dostanete řadu dalších praktických informací pro příjemné prožití noci v mrazivém prostředí.

   3. den

   Otevírací hodiny pro návštěvy: denně 12:00 – 14:00 a 18:00 – 20:00, vstupné 100 NOK - dospělá osoba, 50 NOK dítě. Alta Igloo hotel nabízí veškeré zázemí pro uspořádání svatby v jedinečném prostředí: Krásně zdobená kaple je každoročně vysvěcena biskupem oblasti Nord – Hålogaland, dvě restaurace Vám zaručí soukromí pro Vaši slavnost i v době nejvyšší návštěvnosti hotelu. První svatební noc můžete strávit v ledovém novomanželském apartmá. Oblíbenou aktivitou, spojenou s noclehem v Igloo hotelu, je výlet na sněžných skútrech. Na svůj skútr nasednete přímo před hotelem, v ceně je veškeré potřebné vybavení včetně teplého oblečení. Hotel nabízí různě dlouhé výlety po planinách Finnmarky, stačí si vybrat. Pravidelné výlety na sněžných skútrech pořádá hotel také pro volně příchozí hosty, kteří si přejeli jen prohlédnout hotel. V ceně je zahrnutá přeprava z centra Alty k Igloo hotelu a zpět. Výlety se konají každodenně mezi 15.12. a 30.4.

   4. den

   Pro své hosty i pro příchozí návštěvníky hotelu se nabízí možnost příjemného zakončení dne v relaxační venkovní zóně: kromě sauny k ní patří whirpool. Za hodinu pobytu zde zaplatí hotelový host přibližně 800 Kč, pro neubytované příchozí je cena o něco vyšší: 1.150 Kč za hodinu pobytu.

   Cena zahrnuje

   Nocleh pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji, snídaně formou švédských stolů, ranní sauny a transportu z centra Alty a zpět do města.

   Příplatky

   Výlet na sněžných skútrech s návštěvou Igloo hotelu - cena za osobu při využití skútru 2 osobami (včetně dopravy busem z Alty a obědu v Igloo hotelu): 4 150 Kč, výlet se psím spřežením (vč. zapůjčení zimního overalu a dopravy z Alty) - cena za osobu: 3 600 Kč, venkovní lázně se saunou u Igloo hotelu - cena za osobu: 1 150 Kč, venkovní lázně se saunou u Igloo hotelu - cena pro ubytované: 800 Kč

   Info

   Ubytování v "teple" doporučujeme v Rica Hotelu Alta. Odtud Vás doveze autobus až k Igloo Hotelu. Za dopravu tam i zpět, přenocování v Igloo hotelu, saunu a snídani zaplatíte 6.400 Kč za osobu.