800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyCesta na sever - self drive

10-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Středa přílet do Bodo
Odlet z Prahy ve 13:05, přílet do Osla v 15:00, odlet z Osla 16:20, přílet do Bodo 17:45. V Bodo půjčení auta a ubytování. Bodo se nachází severně od polárního kruhu, kde můžete od června do poloviny července pozorovaz půlnoční slunce.

2. den

Čtvrtek Bodo a trajekt na Lofoty
Dopoledne doporučujeme návštěvu Leteckého muzea v Bodo, nebo se můžete zajet podívat na víry v moři Saltsraumen - cca. 30 km od města). Odpoledne Vás čeká cca. 4 hodinový trajekt na Lofoty (orientačně odjezd 16:30, příjezd do města Moskenes cca. 21:00). Z města Moskenes pojedete na sever do vesnice Mortsund, kde se ubytujete v typické rybářské "rorbu".

3. den

Pátek Lofoty a Vesterály (210 km)
Po snídani budete pokračovat v cestě k městu Harstad. Budete projíždět nádhernou lofotskou přírodou. cestou doporučujeme tyto zastávky: Borg – vikinské muzeum, doporučuji prohlídku s průvodcem, umí velice poutavě vyprávět o životě vikingů, v muzeu si můžete vše osahat a vyzkoušet. Mají tu i živá zvířata, která se chovala za dob vikingů. Otevřeno je od 10:00 do 17:00, vstupné cca. 140 NOK/os.
Svolvaer - hlavní město Lofot. Na vyžádání dopředu lze u města Harstad zařídit i prohlídku Adolfova děla na poloostrově Trondenes (nachází se na vojenském území a je třeba průvodce žádat dopředu). Adolfovo dělo patří mezi největší na světě, které zůstaly prakticky netknuté. Dozvíte se spoustu zajímavostí a podíváte se i dovnitř.
Ubytování v Harstadu.

4. den

Sobota ostrov Senja
Po snídani se vrátíte zpět na pevninu a po slavném mostě Gisund se dostanete na ostrov Senja. Doporučujeme navštívit Národní park Anderdalen a největšího trolla na světě Senja Trollet. Ubytování v hotelu Hamn i Senja ve městě Gryllefjord.

5. den

Neděle Senja - Alta (340 km)
Dnes pojedete oblastí Finmarku, domovem Samů. Doporučujeme se zastavit u skalních kreseb v Altě, které jsou na seznamu UNESCO.

6. den

Pondělí Alta - Nordkap (285 km)
Dnes pojedet stále na sever, podél fjordů až ke slavnému Nordkapu, nejsevernějšímu výběžku Evropy. Nordkap se zvedá 308 m nad Barentsovým mořem a vždy byl významným orientačním bodem pro námořníky. Od poloviny května do poloviny července je to dobré místo pro pozorování půločního slunce.

7. den

Úterý Honninsvag a plavba Hurtigruten do Tromso
Po snídani pojedete přes tunel u Nordkapu směrem na jih do města Hammerfest. Zde ve 12:45 odjíždí z přístavu slavný cruiser Hurtigruten. Poplujete podél nádherného pobřeží směrem na jih. Tato platba je popisována jako "Nejkrásnější námořní plavba na světě". Do města Tromso doplujete ve 23:45.

8. den

Tromso - Narvik (250 km)
Dopoledne doporučujeme prohlídku města Tromso.
Tromso je postaveno zejména ze dřeva a je známé hlavní pěší zónou, ulicí Storgata, kde se prodávají všechny možné místní i mezinárodní produkty a zboží. Jako nepřehlédnutelná dominanta městu vévodí Arktická katedrála. Ač postavená teprve v roce 1965, stala se unikátním objektem. Jako katedrála má nezvyklý úhlový tvar a barvu, která v mnohých lidech evokuje podobu ledovce. Jiným zajímavým a často navštěvovaným objektem se stalo Polarium, kde najdete arktické akvárium a vše, co je s arktickou faunou a flórou spojeno. Pokud se na město chcete podívat z vrchu, využijte možnosti lanové dráhy, která Vás vyveze na vrchol Storsteienen (421 m. n. m). Lanovka je otevřena obvykle jen v měsících duben až září. Za zmínku stojí také světově nejseverněji situovaná botanická zahrada, která své exponáty přizpůsobuje charakteristickému počasí severního Norska oteplovanému Golfským proudem.
Odpoledne pojedete do města Narvik, které sehrálo důležitou roli během 2. světové války (bitva u Narviku v r. 1940).

9. den

Narvik - Bodo (330 km)
Dnes budete pokračovat ke fjordu Ofotfjord, pak trajektem mezi městy Skardberget a Bognes. Budete pokračovat pobřežní cestou až do města. Doporučuji navštívit Letecké muzeum v Bodo. Norwegian Aviation Museum. Otevřeno je v sezóně denně od 10:00 do 18:00, vstupné cca. 110 NOK/os.

10. den

Odlet
Brzy ráno odevzdání auta na letišti. Odlet z Bodo 7:20, přílet do Osla 08:50, odlet z Osla 10:40, přílet do Prahy 12:35.

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Bodo - Praha s přestupem v Oslu
- veškeré letištní a vystavovací poplatky
- pronájem auta kategorie B (Škoda Fabia nebo podobný) na dobu pobytu (převzetí a vrácení na letišti v Bodo)
- neomezené kilometry
- pojištění CDW
- letištní taxa za vyzvednutí
- 9 nocí ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím
- 9 bufetových snídaní
- veškeré trajekty, poplatky za tunely a plavbu jak je uvedeno v programu
- pojištění CK proti úpadku
- základní pojištění léčebných výloh

Cena nezahrnuje:

- připojištění proti stornu - 390 Kč/os
- kauce na auto - 8 000 NOK

Poznámka:

Poznejte zemi Samů, Nordkap a souostroví Vesterály.
Stop over v Oslu možný.

×