800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDo srdce norských fjordů - 7 denní

Tento letecký poznávací zájezd je sestaven tak, aby i bez turisticky náročného programu zahrnul všechna známá místa Norska, po jejichž zhlédnutí většina lidí touží. Čeká na Vás dovolená v Norsku, jak má být.
Zájezd obsahuje i dvě památky UNESCO: norské fjordy včetně vyhlídkové plavby po nejznámějším z nich – Geirangerfjordu a malebné královské město Bergen s dřevěnými domy Bryggen na nábřeží. Dalším úchvatným zážitkem je cesta ke splazu Nigardsbreen největšího kontinentální ledovce Jostedalsbreen. Projedeme věhlasnou a impozantní silnicí „Trolí stezka“, zastavíme se v olympijském městě Lillehammer, kde se nachází nejznámější norský skanzen Maihaugen. Nakonec budeme moci poznat zelenou norskou metropoli Oslo, která je sídlem královské rodiny.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Tento letecký poznávací zájezd je sestaven tak, aby i bez turisticky náročného programu zahrnul všechna známá místa Norska, po jejichž zhlédnutí většina lidí touží. Čeká na vás dovolená v Norsku, jak má být. Zájezd obsahuje i dvě památky UNESCO: norské fjordy včetně vyhlídkové plavby po nejznámějším z nich – Geirangerfjordu – a malebné královské město Bergen s dřevěnými domy Bryggen na nábřeží. Dalším úchvatným zážitkem je cesta ke splazu Nigardsbreen největšího kontinentálního ledovce Jostedalsbreen. Projedeme věhlasnou a impozantní silnicí „Trolí stezka“, zastavíme se v olympijském městě Lillehammer, kde se nachází nejznámější norský skanzen Maihaugen. Nakonec budeme moci poznat zelenou norskou metropoli Oslo, která je sídlem královské rodiny. Ubytování je ve 2–3* hotelech kde jsou dvoulůžkové pokoje s WC a sprchou.Součástí ceny jsou 3 večeře. Doporučujeme vám objednat si další večeře za příplatek.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy s přestupem do Bergenu. Odjezd na ubytování.

2. den: Prohlídku druhého největšího města Norska – Bergenu začneme procházkou po nábřeží, kterému vévodí řada hanzovních domů Bryggen (UNESCO). Mnoha tunely a údolími pak dojedeme do obce Gudvangen, odkud se zájemci mohou vydat na vyhlídkovou plavbu po fjordu Naeroyfjorden (UNESCO). Po asi 1,5hodinové plavbě se sejdeme s ostatními v přístavu městečka Aurland.

3. den: Nejprve přeplujeme trajektem mohutný fjord Sognefjord a budeme pokračovat do oblasti, které vévodí největší ledovec evropské pevniny Jostedalsbreen. Za obcí Gjerde dojedeme na dosah ledovcového splazu Nigardsbreen. Odjezd na ubytování a večeři.

4. den: Od hladiny fjordu vystoupáme po silnici Sognefjellvegen na nejvyšší silniční sedlo v Norsku. V městečku Lom si prohlédneme starobylý sloupový kostel (stavkirke). Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme na vyhlídku na hoře Dalsnibba (1 487 m n. m.). Navečer poplujeme po světoznámém fjordu Geirangerfjorden (UNESCO). Jízdné v ceně. Ubytování a večeře.

5. den: Ráno nás čeká klesání jedenácti serpentinami proslulé silniceTrollstigen (v překladu Trolí stezka). Od nejvyšší kolmé stěny Evropy –Trollveggen (v překladu Trolí stěna) pojedeme proti peřejím a vodopádům divoké řeky Rauma v monumentálním údolí Romsdalen. Dále budeme pokračovat do olympijskéhoměsta Lillehammeru u největšíhonorského jezera Mjösa. V ceně je oběd nebo večeře.

6. den: Prohlídku hlavního města Osla zahájíme v parku Frogner, v němž je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda. Uvidíme novou dominantu města – budovu Opery, která leží přímo u fjordu. Pěší zónou Karl Johans Gate, kolem které jsou rozestaveny hlavní budovy města (parlament, univerzita, Národní divadlo) dojdeme ke královskému paláci.

7. den: Během dne odlet do Prahy.

Turistická náročnost

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Příplatky

- 1lůžkový pokoj: 7 000 Kč
- 3x večeře (2 chody bez nápojů): 2 100 Kč
- vyhlídková plavba lodí (po Naeroyfjorden - min. 15 osob): 850 Kč

Minimální počet účastníků

35

×