800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDO SRDCE NORSKÝCH FJORDŮ tam do Oslo, zpět z Bergenu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Tento letecký poznávací zájezd je sestaven tak, aby i bez turisticky náročného programu zahrnul všechna známá místa Norska, po jejichž zhlédnutí většina lidí touží. Čeká na vás dovolená v Norsku, jak má být. Zájezd obsahuje i dvě památky UNESCO: norské fjordy včetně vyhlídkové plavby po nejznámějším z nich – Geirangerfjordu – a malebné královské město Bergen s dřevěnými domy Bryggen na nábřeží. Dalším úchvatným zážitkem je cesta ke splazu Nigardsbreen největšího kontinentálního ledovce Jostedalsbreen. Projedeme věhlasnou a impozantní silnicí „Trolí stezka“, zastavíme se v olympijském městě Lillehammer, kde se nachází nejznámější norský skanzen Maihaugen. Nakonec budeme moci poznat zelenou norskou metropoli Oslo, která je sídlem královské rodiny. Ubytování je ve 2–3* hotelech kde jsou dvoulůžkové pokoje s WC a sprchou.Součástí ceny jsou 3 večeře. Doporučujeme vám objednat si další večeře za příplatek.

Program zájezdu

1. den: Večer odlet z Prahy do hlavního města Norska Oslo. Odjezd na ubytování.

2. den: Prohlídku Osla zahájíme v parku Frogner. Zde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda. Pěší zónou Karl Johans Gate, kolem které jsou rozestaveny hlavní budovy města (parlament, univerzita, Národní divadlo) dojdeme ke královskému paláci. Na poloostrově muzeí Bygdøy navštívíme muzeum polární lodi Fram. V ceně je večeře.

3. den: Ráno budeme pokračovat podél největšího norského jezera Mjøsa do olympijského města Lillehammeru. Pak pokračujeme k nejvyšší kolmé stěně Evropy – Trollvegen a čeká nás též stoupání jedenácti serpentinami proslulé silnice Trollstigen až do horského sedla. Večeře je v ceně.

4. den: Ráno poplujeme lodí po světoznámém fjordu Geirangerfjorden(UNESCO). Jízdné je v ceně. V městečku Lom si prohlédneme starobylý sloupový kostel (stavkirke). Vystoupáme po silnici Sognefjellvegen na nejvyšší silniční sedlo v Norsku (1 440 m n. m.). Poté sestoupáme k hladině nejdelšího fjordu světa Sognefjorden na ubytování s večeří.

5. den: Za obcí Gjerde se dostaneme na dosah nádhernému ledovcovému splazu Nigardsbreen. Nejprve se přeplavíme lodičkou po ledovcovémj jezeře, následně dojdeme na dohled ledovce.

6. den: Dalším atraktivním bodem cesty je moderní vyhlídka, ze které můžeme vidět fjord Aurlandsfjorden, po kterém se následně mohou zájemci vydat na vyhlídkovou plavbu (1,5 hod). Navečer přijedeme na prohlídku centra druhého největšího města Norska – Bergenu, s procházkou po nábřeží, kterému vévodí řada hanzovních domů Bryggen (UNESCO).

7. den: V poledne odletíme z letiště v Bergenu do Prahy.

Turistická náročnost

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Příplatky

- 1lůžkový pokoj: 7 000 Kč
- 3x večeře (2 chody bez nápojů): 2 100 Kč
- vyhlídková plavba lodí (po Naeroyfjorden - min. 15 osob): 850 Kč

Minimální počet účastníků

35

×