800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIsland - Faerské ostrovy - Norsko

"

Kiel – Bergen – Torshavn-Faerské ostrovy – Akureyri-Island – Isafjördur – Reykjavik – Lerwick-Shetlandy – Kiel

Zcela unikátní trasa lodi MSC Musica dostupná pouze v jednom termínu.

"

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

KIEL (NĚMECKO)
Vlastní doprava do přístavu (na vyžádání zajistíme letenky a transfery), nalodění. Po nalodění (zpravidla po 10.00) lze čerpat plnou penzi. Čas vyplutí dle itineráře.

2. den

PLAVBA NA LODI

3. den

BERGEN (NORSKO)
Mladistvě svěží univerzitní město Bergen žije především kulturou. Vyjeďte si zubatkou na Mount Fl?ien či navštivte dům slavného pianisty Edvarda Griega (fakult.).

4. den

TORSHAVN (FAERSKÉ OSTROVY)
Od roku 825 se zde každé léto setkávali k parlamentním schůzím Vikingové, kteří sem prchli před z Norska před krutovládou Haralda I. Jedná se tak o jeden z nejstarších parlamentů na světě. Většina dnešních vládních budov jsou originály ze 17. – 18. st. a stále jsou v provozu.

5. den

PLAVBA NA LODI

6. den

AKUREYRI (ISLAND)
Ponořte se do modravé vody jezírka Mývatn a vychutnejte scenérii okolní krajiny. Dojem přistání na jiné planetě dotvoří mimo surrealistické tvary zatuhlé lávy všudypřítomné, zde však poněkud nepatřičně působící zvuky linoucí se z hrdel místních kachen, kterých je na Islandu snad více než lidí.

7. den

ISAFJÖRDUR (ISLAND)
Nejpozději zde každý cestovatel pochopí, proč Island nemá armádu. Jediným možným nepřítelem je zde člověku nesmlouvavá a nadpozemsky krásná příroda, s níž svorně bojují rybář, farmář i průmyslník.

8. den

REYKJAVÍK (ISLAND)
Jméno města znamená v češtině „parná zátoka“ a je odvozeno od geotermálních aktivit, které překvapily první osadníky přibyvší sem z Norska. Doporučujeme fakultativní výlet do tzv. „zlatého kruhu“ - NP Thingvellir, k vodopádu Gullfoss a gejzírům, případně koupel v ozdravujících hřejivých vodách Modré laguny.

9. den

PLAVBA NA LODI

10. den

LERWICK (SHETLANDY)
Izolované souostroví bylo dříve odkladištěm pro hříšníky všeho druhu. Dnešní poněkud rezervovaní ostrované jakoby nesli vyhnanství svých předků stále hluboko v duši. Schází-li Vám v šatníku teplý svetr, zdejší vlněné produkty vynikají tradičním designem a vskutku jedinečnou kvalitou.

11. den

PLAVBA NA LODI

12. den

KIEL (NĚMECKO)
Snídaně. Vylodění, vlastní doprava zpět do ČR (máte-li zajištěno: transfer na letiště a odlet do Prahy).

Technická data lodě MSC Musica

Délka: 294 m Šířka: 32 m, 13 palub Posádka: 987 osob Hosté: 2.550 (3.013 s přistýlkami), Rychlost plavby: 23 uzlů Výtlak: 89.600 t.
Vybavení lodě: několik různě tematicky zaměřených barů, diskotéka, promenáda uvnitř lodi, kasino, galerie umění, divadelní a koncertní sál, knihovna, internetová kavárna, videohry, zábavní program a prostory pro děti a mládež, minigolf, kosmetický salon, solárium, lázně, sportovní hřiště, fitness centrum, bazény,vířivky.
Vybavení kajut: WC/sprcha, šatník, TV/satelit a Pay-Per-View, telefon, zásuvky 110/220 V.
Stravování: několik restaurací s různým kulinářským zaměřením.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

×