800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJARNÍ EUROVÍKEND V OSLO

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Hlavní město Norska Oslo má rozhodně co nabídnout: námořní přístav zve k procházkám a posezením v některé z mnoha kaváren, vikinská minulost potěší milovníky historie a na své si přijdou i rodiny s dětmi. Ať už se vydáte na plavbu po fjordu mezi četnými ostrůvky za slunečného dne, či navštívíte některé ze světoznámých muzeí, nudit se rozhodně nebudete! Oslo nabízí víc, než byste čekali.
Ubytování v hotelu v centru města. OSLO PASS (vstupy do památek, muzeí, MHD zdarma) je v ceně!

Program zájezdu

1. den: Ráno odlet z ČR do Osla. Dominanta města – budova Opery, která leží přímo u fjordu v bezprostřední blízkosti hlavního nádraží. Tvůrci získali Cenu Evropské unie za současnou architekturu. Procházka pěší zónou Karl Johans Gate, kolem hlavních budov města (parlament, univerzita, Národní divadlo), královský palác. Park Frogner s 212 sochami Gustava Vigelanda, symbol města – Sinnataggen (v překl. Vztekající se chlapeček), fontána, monolit s dalšími sochami. Sportoviště zimních OH Holmenkollen. Prosklená lanovka nás vyveze až k vrcholu skokanských můstků, odkud se nám naskytne nezapomenutelný výhled na město a fjord. Ubytování v centru města.

2. den: Poloostrov muzeí Bygdoy. Polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Vor Kon Tiki, papyrová loď Ra II Thora Heyerdahla, tři vikinské lodě staré přes tisíc let, působivé Muzeum námořní plavby. Návrat do centra k cihlové budově radnice lodičkou. Procházka do přístavu po nábřežní promenádě. Unikátní Muzeum umění Astrup Fearnley. Restaurace, kavárny, nastálo zakotvené lodě. Navečer odlet do ČR.

Turistická náročnost

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převažuje cestování v dopravním prostředku, prohlídka města a zajímavých míst. Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Cena nezahnuje

další výše neuvedené služby

Příplatky

1lůžkový pokoj: 1 000 Kč

Minimální počet účastníků

10

×