800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKrálovství fjordů z Bergenu

Pouze v tomto zájezdu můžete dosáhnout skalní plošiny Preikestolen (Kazatelna).

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Díky přímým letům mezi Prahou, Oslem a Bergenem a navazujícím výletům loděmi a vlakem si užijete velmi atraktivní podívanou! Přílet do Bergenu nad ledovci, fjordy a členitým pobřežím se stovkami barevných domků je ve světovém měřítku ojedinělý. Město samotné stále vyzařuje atmosféru tradičního bohatého královského přístavu. Pohledy na panorama města vám navždy utkví v paměti. Až si je dosyta vychutnáme, vydáme se autobusem a lodí do krajiny plné magických fjordů, vysokých hor a desítek vodopádů. Při cestě vlakem do Osla spatříte mnohé scenerie tolik typické pro celé Norsko. Hlavní město Oslo nabízí víc než muzeum Fram,park se sochami a skokanský můstek. Díky moderní architektuře a parkové úpravě přímořských čtvrtí vyrůstá každým rokem do krásy. Proto nabízíme a doporučujeme prodloužení pobytu v Oslu o jeden den. Podtrženo a sečteno: čeká vás zájezd do Norska, jak má být. Ubytování v hotelu je možné za příplatek: na vyžádání.

Program zájezdu

1. den: V poledne odlet z Prahypřímým letem do Bergenu. Lettrvá jen něco málo přes dvě hodiny.Transfer taxi nebo letištním autobusemdo centra města a následněna ubytování v hostelu. Při pěknémpočasí doporučujeme vyjet lanovkounebo vystoupat pěšky na horu Ulriken.Světlo je dlouho do večera.Jedná se o lehčí horskou túru, výhleddo okolní krajiny plné hor a členitýchostrovů v moři je opravdu nádherný.

2. den: Prohlídka centra Bergenu, jehožneopakovatelnou atmosféru tvořírybí trh, unikátní hansovní domyna nábřeží Bryggen (UNESCO),starobylá pevnost, středověké kostelys nejkrásnějším Mariánským a staréčtvrti dřevěných domů. Můžete takénavštívit akvárium mořských živočichů(populární je hlavně cvičenís tuleni a krmení tučňáků). Pěknýpohled na centrum města nabízí vyhlídkaFløyen, kam se dá, podobnějako na pražský Petřín, vystoupat pěškynebo se nechat vyvézt pozemnílanovou dráhou. Za vidění stojí muzeumEdvarda Griega. Zájemci mohouvyužít aktuální nabídky výletní plavbypo fjordech, které jsou součástí kulisytohoto zajímavého města.

3. den: Norsko v kostce. Dnes běhemjediného dne spatříte jednaz nejkrásnějších míst Norska, právemzařazená na seznam světových přírodníchpamátek UNESCO. Čeká vásplavba po fjordech Sognefjordena Nærøyfjorden a vyhlídková jízdavěhlasnou vysokohorskou železnicíFlåmsbana, kdy vás speciální vlakdoveze z přístavního městečka Flåmvysoko do hor. Ve stanici Myrdal potépřestoupíme do vlaku na lince Bergen– Oslo. Trasa vede dramatickýmiDíky přímým letům mezi Prahou, Oslem a Bergenem a navazujícím výletům loděmi a vlakem si užijete velmiatraktivní podívanou! Přílet do Bergenu nad ledovci, fjordy a členitým pobřežím se stovkami barevných domkůje ve světovém měřítku ojedinělý. Město samotné stále vyzařuje atmosféru tradičního bohatého královskéhopřístavu. Pohledy na panorama města vám navždy utkví v paměti. Až si je dosyta vychutnáme, vydámese autobusem a lodí do krajiny plné magických fjordů, vysokých hor a desítek vodopádů. Při cestě vlakemdo Osla spatříte mnohé scenerie tolik typické pro celé Norsko. Hlavní město Oslo nabízí víc než muzeum Fram,park se sochami a skokanský můstek. Díky moderní architektuře a parkové úpravě přímořských čtvrtí vyrůstákaždým rokem do krásy. Proto nabízíme a doporučujeme prodloužení pobytu v Oslu o jeden den. Podtrženoa sečteno: čeká vás zájezd do Norska, jak má být. Ubytování v hotelu je možné za příplatek: na vyžádání.Nábřeží Bryggen s hansovními domy (UNESCO) – foto: Jana Zimčíková Cestou vlakem překonáme vysoké hory – foto: Petr BurianBergen FlåmOslosceneriemi norských hor na dosah ledovceHardangerjokullen a poté klesás výhledy na řeky, jezera a malebnéúdolí Hallingdalen. Příjezd do Oslapozdě večer.

4. den: Dopoledne prohlídka centrahlavního města Norska – Osla.Chloubou moderní norské architekturyje budova Opery. Od ní se pak projdemepěší zónou Karl Johans Gate, kteroulemují hlavní budovy města (parlament,univerzita, národní divadlo a královskýpalác) k přístavu u radnice. Fakultativněnávštěva parku se sochamiGustava Vigelanda nebo plavbalodičkou k muzeu polární lodi Frama zpět. V podvečer odjezd na letištěa odlet do Prahy. Doporučujeme možnostprodloužení pobytu v Osluo další nocleh a den – průvodcebude přítomen při min. 6 klientech.

Turistická náročnost

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v dopravním prostředku, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Příplatky

- 1lůžkový pokoj: 3 000 Kč
- ubytování v hotelu: 2 000 Kč
- prodloužení o 1 den - nocleh v hotelu: 1 500 Kč

Minimální počet účastníků

12

×