800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKrásné červnové Norsko

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den:

odlet z Prahy do Oslo. Po příletu transfer do hotelu. Ihned můžete zažít kouzlo severu v podobě tzv. bílé noci. Polární den je právě na vrcholu. Nocleh.

2. den:

po snídani se vydáte na cestu, která bude zpestřena zastávkami u pěkných přírodních scenérií. Po poledni už spatříte první rameno celosvětově známého Geirangerfjordu (UNESCO). V obci Geiranger se projdete kolem fjordu a poté se vydáte na plavbu po fjordu. Z paluby uvidíte mnohé vodopády, např. Sedm sester a další zajímavosti. Po vylodění se přesunete na ubytování v hotelu. Nocleh.

3. den:

snídaně. Během pobytu v srdci norských fjordů budete mít možnost uskutečnit jak kratší vycházky s průvodcem, tak v případě dobrého počasí a kondice i vícehodinové túry. Podmínkou vašich samostatných túr je dobrá orientace v přírodě bez značek a bez nutnosti doprovodu průvodce, který bude k dispozici pro vycházku hlavní skupiny klientů. Návrat na ubytování a nocleh.

4. den:

snídaně. Váš průvodce se bude tento den věnovat těm, kdo se vydají na autobusový výlet do přímořského a rybářského města Alesund, jehož centrum je známé mnoha stavbami stylu Art deco. Kouzelnou atmosféru doplňují racci a mnohé jachty a lodě. Velkou atrakcí je moderní akvárium s oblíbeným krmením ryb potápěčem. Návrat na ubytování a nocleh.

5. den:

po snídani se přesunete na druhé pobytové místo. Cestou projedete slavnou horskou silnicí Trollstiegen (Trolí stezka) a uskutečníte lehčí vycházku v přírodě. Ubytování v hotelu. Nocleh.

6. den:

snídaně. Dnes se budete pohybovat na dosah národních parků Rondane a Jotunheimen. Mnohé stezky vedou po okrajích jezer či podél řek. Zdatnější mohou vystoupat za 2–3 hodiny na některý z vyhlídkových vrcholů. Průvodce je k dispozici pro vycházku hlavní skupiny klientů. Návrat na ubytování. Nocleh.

7. den:

snídaně. V tento den se podíváte k divoké řece Sjoa a k ledovcovému jezeru Gjende. Nad ním, přes hřeben Bessegen, vede tzv. norská národní túra. Někteří mohou vystoupat po horském chodníku a vychutnat si výhledy na jezero Gjende, jiní mohou po jezeru doplout na chatu Memurubu a zpět. Návrat na ubytování. Nocleh.

8. den:

po snídani transfer na letiště v Oslo s krátkou zastávkou v olympijském Lillehammeru. S krásnými vzpomínkami na fjordy, hory, sněhová pole, řeky, jezera, březové a borové lesy se začnete vracet do civilizace. Odlet do Prahy.

Možnosti ubytování

×