800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyLedoborcem okolo Špicberků

11-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy a přílet na Špicberky
Odlet z Prahy ve 14:55, čekají nás dva přestupy (jeden ve Stockholmu a jeden v Oslu). Přílet do hlavního města Špicberků okolo půlnoci. Privátní transfer do hotelu Basecamp Trapper's hotel 3*. Ubytování a odpočinek.

2. den

Před zahájením plavby je možnost prohlédnout si Longyearbyen. Toto hornické město, jehož farní kostel a polární muzeum určitě stojí za návštěvu. Zajímavostí je, že ve městě se nachází nejsevernější banka, nemocnice, cestovní kancelář a mateřská školka na světě. Odpoledne nalodění na loď a v podvečer loď vyplouvá na Isfjorden.

3. den

Loď se poplaví na sever podél západního pobřeží a ráno dorazí do Krossfjorden, zde nalodění na nafukovací čluny a výlet podél přední strany ledovce, který nese název „14. července“. Na zelených svazích v blízkosti ledovce je k vidění rozmanitá květena a velké množství vícero druhů racků. Poměrně často se zde vyskytují také polární lišky, které s oblibou vybírají racčí hnízda. Po prohlídce ledovce a jeho okolí plavba pokračuje do Ny Ålesund, nejsevernějšího městečka na světě, které dříve plnilo roli důlního města s nejsevernější železnicí na světě, kterou si dodnes návštěvníci mohou prohlédnout. V dnešní době se z Ny Ålesund stala výzkumná polární stanice. K vidění jsou zde i stožáry, ke kterým se kotvily vzducholodě ve 20. letech 20. století. Zájemci o přírodu se mohou těšit na mnoho druhů ptactva, které vesnici doslova obklopuje.

4. den

Dnešní den je v plánu procházka po břehu ostrova Andora. Na strov vede vstup nedaleko ústí do moře Liefdefjorden. Přírodu ostrova tvoří tundra, je zde k vidění mnoho druhů kajek, včetně překrásné kajky královské. Po prohlídce pokračuje plavba ústím Liefdefjorden až k impozantnímu ledovci Monaco. Před ledovcem je oblíbené místo na krmení racků, kterých se zde při krmení vyskytují doslova tisíce. Velmi často jsou k vidění i lední medvědi.

5. den

Dnes bude dosaženo nejsevernějšího bodu celé plavby a to Phippsøya, v Sedmi ostrovech na sever od Nordaustlandet. Na tomto místě bude dosaženo 81 ° severní šířky a vzdálenosti jen 540 mil od geografického severního pólu. Velmi často jsou zde pozorováni lední medvědi a racci slonovinový. Po několika hodinách strávených v tomto magickém místě loď opět vyplouvá směrem na jih.

6. den

Dnes nás plavba zavede na Laagøya, poměrně rovinatý ostrov s velkou lagunou, kde se shromažďuje velké množství mrožů a hnízdí zde mnoho racků Sabinoých. Dále se pokračuje na fjord Sorg, kde je velký historický hřbitov místních velrybářů, kde se opět pohybují ve velkém množství mroži. Během procházky po fjordu jsou k vidění i bělokurové.

7. den

Plavba bude pokračovat do úžin Hinlopen, které jsou domovem vícero druhů tuleňů, ledních medvědů a racků slonovinových. V nafukovacích člunech bude pokračovat plavba v těsné blízkosti ledových ker u Lomfjordshalvøya, kde jsou k vidění hnízda místních ptáků. Na východní straně Hinlopenu proběhne vylodění v oblasti Augustabukta, která je zajímavá opět bohatou faunou. K vidění jsou zde namátkou soby, exotické husy, racci a mroži. Dnešní den je v plánu ještě prohlídka polární pouště v blízkosti Torrelneset a návštěva třetí nejvyšší ledové špičky na světě.

8. den

Po doplutí do Freemansundet a vylodění se na ostrově Sundnese je v plánu návštěva tradiční lovecké chýše a výlet přes tundru, kde uvidíme soby a Barnacle husy. Dále se poplavíme na jih do Diskobukta, který je na západní straně Edgeøya. Zde opět výlet na nafukovacích člunech přes mělkou zátoku a prohlídka pláží, které jsou poseté kmeny stromů a zbytky velrybých kostí. Na okolních útesech jsou velmi často vidět polární lišky a lední medvědi, kteří se sem stahují kvůli vybírání ptačích hnízd.

9. den

Dnešní den začne poklidnou plavbou podél fjordu v úžasné oblasti Hornsud v jižní části Špicberků. S výhledem na úchvatné hory v okolí. Nejvyšší hora dosahuje výšky 1 431 m.n.m. a je jasným důkazem, proč Holanďané pojmenovali tuto oblast právě Špicberky neboli „Špičaté hory“. Dnešní plavba se odehrává v blízkosti mnoha ledovců, kde je velmi dobrá šance na setkání s ledními medvědy a tuleni.

10. den

Plavba pokračuje na Ahlstrandhalvøya do ústí Van Keulenfjorden. Po vylodění procházka během které je k vidění velké množství kostí Belug (malých bílých velryb), což je následek drastického vybíjení těchto tvorů na konci 19. století. Naštěstí nebyly Belugy úplně vyhlazeny a jejich populace se opět rozrůstá a jsou zde v dnešní době poměrně často vidět. Odpoledne se pokračuje v plavbě podél Recherchefjorden. Recherchefjorden je oblast pokrytá tundrou a i z lodě jsou často vidět soby.

11. den

Návrat do Longyearbyenu. Po vylodění transfer do hotelu.

12. den

Odlet ze Špicberků a přílet do Prahy
Ve 4:50 minut odlet z Longyearbyen do Prahy. Plánovaný přílet v 13:15.

Cena zahrnuje:

- zpáteční letenku pravidelnou linkou Praha – Oslo – Longyearbyen včetně všech tax a poplatků
- privátní transfer letiště – hotel – loď - hotel - letiště
- 9 nocí na dvoulůžkovém pokoji s výhledem, na ledoborci Ornelius s plnou penzí
- 2 noci v Basecamp Traper´s hotelu Longyearbyen se snídaní
- zkušené a odborné průvodce po celou dobu plavby a během výletů
- veškeré výlety a expedice dle programu

Cena nezahrnuje:

- Osobní výdaje
- Pojištění

×