800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyLofoty a vesterály - self drive

8-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Přílet do Bodo
Odlet z Prahy ve 13:05, přílet do Osla v 15:00, odlet z Osla 16:20, přílet do Bodo 17:45. V Bodo půjčení auta a ubytování. Bodo se nachází severně od polárního kruhu, kde můžete od června do poloviny července pozorovaz půlnoční slunce.Bodo je druhé největší město severního Norska. Toto moderní město je velmi důležité z hlediska historie letectví. Jistě by jste neměli vynechat návštěvu norského Národního muzea letectví. Město je obklopeno překrásnou přírodou, jižně se tyčí hory Borvasstindene a severně leží ostrovy Lofoten a ostrov Landegode. Toto místo je ideální pro výskyt mořských orlů.

2. den

Bodo - Moskenes - Reine
Snídaně v hotelu. Dopoledne doporučujeme návštěvu Leteckého muzea v Bodo, nebo se můžete zajet podívat na víry v moři Saltsraumen - cca. 30 km od města). Odpoledne Vás čeká cca. 4 hodinový trajekt na Lofoty (orientačně odjezd 16:30, příjezd do města Moskenes cca. 21:00). Lofoty znamenají horské štíty, otevřené moře a chráněné zátoky. Díky Golfskému proudu je zde klima mírnější než v jiných částech světa, které se nachází na stejné zeměpisné šířce. Z Moskenes se přesuneste do Reine, základny pro objevování Lofot.

3.-4. den

Reine a Lofoty
Snídaně v hotelu. Tyto dva dny můžete v klidu prozkoumávat Lofotské ostrovy. Nejdůležitějším obchodním zbožím je zde treska, která je z tohoto místa exportována do jižní Evropy, Jižní Ameriky a Afriky. Doporučujeme také navštívit stále živý rybářský přístav města Stamsund. V tomto místě žije několik místních umělců a divadelních skupin. Město má i svou obrazárnu. Navštívit můžete dále vikingské muzeum Lofot a historické muzeum založeno na základě rekonstrukce a archeologických výkopech vikingské obce náčelníků v Borg.

5. den

Reine - Andenes (202 km)
Snídaně v hotelu. Projížďka přes ostrovy se zastávkou ve Svolvaer - hlavním městě Lofot. Toto město má atmosféru přístavu a zároveň je také centrem umění a rušným obchodním centrem. Naleznete zde mnoho uměleckých galerií. Doporučujeme navštívit uměleckou galerii Northern Norways, Dagfinn Bakke a galerii Magic Ice, kde můžete obdivovat sochy z ledu. Poté budete pokračovat trajektem z Fiskebol do Melbu. Cestou přes malá města se zastavíme ve starém obchodním centru Stokmarknes, které bylo vytvořeno pro potřebu přepravovat ryby do jiných lokalit. Tato trasa je jednou z nejkrásnějších světových námořních plaveb.

6. den

Andenes, pozorování velryb
Snídaně v hotelu. Tento den je podle našeho názoru jedním z vrcholných dní tohoto zájezdu. Setkáte se se zbytkem skupiny a navštívíte velrybí muzeum v Andenes. Po této prohlídce odjezd lodí z rybářské vesnice na celý den na moři (7-8 hodin). Při tomto výletu se nabízí příležitost vidět několik druhů velryb a exotických mořských ptáků. Poté návrat do hotelu. V případě zájmu a volna, doporučujeme odpočinek na nádherných bělostných pláží v okolí města Bleik.

7. den

Andenes - Harstad (118 km)
Snídaně v hotelu. Cesta do města Harstad, při které pojedete přes údolí a nádherné vesnice nacházející se na pobřeží fjordů. Doporučujeme vybrat si cestu přes Kvaefjord, která samozřejmě zahrnuje krátkou plavbu trajektem mezi Flesnes a Refsnes. Ubytování v3* hotelu n Harstadu.

8. den

Odlet do Prahy
Odlet je velmi brzo ráno (06:45 08:25 v Oslu, odlet z Osla 10:40, v Praze 12:35)

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Bodo/Narvik - Praha s přestupem v Oslu
- veškeré letištní a vystavovací poplatky
- pronájem auta kategorie B (Škoda Fabia nebo podobný) na dobu pobytu (převzetí a vrácení na letišti)
- neomezené kilometry
- pojištění CDW
- letištní taxa za vyzvednutí
- 7 nocí ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím
- 7 bufetových snídaní
- veškeré trajekty a plavbu jak je uvedeno v programu
- pojištění CK proti úpadku
- základní pojištění léčebných výloh

Cena nezahrnuje:

- připojištění proti stornu - 390 Kč/os
- kauce na auto - 8 000 NOK

×