800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyLofoty - exotika na severu

Krásná dovolená v Norsku nemusí být nutně jen na pevnině. Malebnost souostroví Lofoty a Vesterály za polárním kruhem nejvíce zpropagoval slovem i kresbami Karel Čapek ve své knize Cesta na sever. Nastupte do letadla a vydejte se s námi tam, kde v létě slunce nezapadá! Souostroví Lofoty je podle mnohých nejkrásnějším koutem celé Skandinávie. Na jednom místě najdete všechny krásy Norska: loďky kotvící v malebných fjordech, racky posedávající na střechách rybářských rorbu, štíty hor tyčících se až k nebi.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Krásná dovolená v Norsku nemusí být nutně jen na pevnině. Malebnost souostroví Lofoty a Vesterály za polárním kruhem nejvíce přiblížil slovem i kresbami Karel Čapek ve své knize Cesta na sever. Zažijte polární den – nastupte do letadla a vydejte se s námi tam, kde v létě slunce nezapadá! Souostroví Lofoty je podle mnohých nejkrásnějším koutem celé Skandinávie. Na jednom místě najdete všechny krásy Norska: loďky kotvící v malebných fjordech, racky posedávající na střechách rybářských rorbu, štíty hor tyčící se až k nebi. Nezapomenutelným zážitkem je atraktivní vyhlídková plavba za velrybami na sousedním souostroví Vesterály. Nocovat budete vždy po dvou osobáchna pokoji, v různých typech ubytování: turistické hotely, ubytovny a stylové apartmány či chaty

Program zájezdu

1. den: Večer odlet z Prahy do Osla, nocleh u letiště. Odjezd na ubytování.

2. den: Ráno odletíme za polární kruh. Poznávání oblastí za polárním kruhem začneme při přesunu do malé vesničky Andenes, která leží na nejsevernější výspě souostroví Vesterály (Vesterålen). Vaše dovolená v Norsku pro vás může začít třeba při několikahodinové plavbě do Norského moře za pozorováním velryb –Hval safari. Plavbu lze objednat předem při přihlášení. Nocleh v oblasti.

3. den: Během dopoledne se vypravíme na krátkou vycházku v oblasti ptačích útesů u Bleiku a v okolí jezera Storvatnet. Možnost lodního výletu z přístavu v Bleiku za mořskými orly a papuchálky k ostrovu Bleiksøya. Poté zamíříme po ostrově Andøya na jih po západní vyhlídkové silnici Fv 976 s mnohými zastávkami na focení. Ubytujeme se v oblasti měst Sortland a Stokmarknes.

4. den: Na nejznámější norské souostroví Lofoty (Lofoten) poplujemer áno trajektem. Dopoledne se přesuneme přes neoficiální hlavní město Lofot Svolvær do osady Kabelvåg, kde je malé akvárium a kostel nazvaný Námořnická katedrála. Pozdní odpoledne strávíme v romantickém rybářském přístavu Henningsvær, který je rozložen na několika ostrůvcích.

5. den: Na pobřežní silničce č. 815 spatříme jedny z nejkrásnějších lofotských scenerií. Prohlédneme si též starodávnou vikinskou slavnostní síň Lofotr. V nejjižnější části souostroví s překvapením zjistíme, že na pobřeží nalezneme i krásné písečné pláže, zejména u vesnice Ramberg. Navštívíme další rybářské vesničky Å, Reine a stále živoucí rybářskou osadu Nusfjord (UNESCO). Později večer se vrátíme na ubytování.

6. den: Dnešní den strávíme ve Svolvaeru a jeho okolí. Nabízí se nám další atraktivní plavby po moři, do trolího fjordu Trollfjorden, při které můžeme zahlédnout mořské orly, nebo na ostrůvek s bývalou velrybářskou stanicí Skrova s mnoha pěknými kavárnami. Později odpoledne se přesuneme novou vyhlídkovou silnicí Lofast na ubytování s dosahem na letiště. V závěru dne v oblasti Gullesfjordbotn uskutečníme krátkou procházku nebo se zastavíme v rybářské vesnici Lodingen.

7. den: Dopoledne odlet do Osla a po přestupu do Prahy.

Turistická náročnost

Turistická náročnost tohoto zájezdu je označena modrou botičkou, což je po zelené druhá nejlehčí kategorie. Během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. Chůze nezpevněným terénem, občas přes mokřady (např. Lofoty). Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.

Příplatky

velrybí safari (min. 15 osob): 2 600 Kč

Minimální počet účastníků

10

×