800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMajestátní fjordy

V tomto zájezdu poznáte norské fjordy, které se utvářely v poslední době ledové.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

přílet do Osla
Hlavní město Osla je krásně umístěno na úpatí fjordu. Prohlédnout si můžete in Vikingské muzeum lodí či park plný soch Vigeland. Ubytování v hotelu Quality 33.

2. den

Oslo - Geilo (305 km)
Po snídani pojedete západním směrem podél fjordu Oslo a poté odbočíte severně podél jezera Tyrifjord. Pokračujte dále do Honefoss a podél jezera Kroderen do Golu. Pokračujte do horské vesnice Geilo, umístěné v největším národním parku Hardangervidda. Ubytování v hotelu Bardola.

3. den

Geilo - Hardangerfjord - Bergen (240 km)
Dnes přejíždíte náhorní plošinu Hardangervidda se zasněženými vrcholky hor. Doporučujeme zajížďku k vodopádu Voringsfossen, který je vysoký 182 m. Poté sestoupíte údolím mabodalen až dosáhnete fjordu Eidfjord. Ve městě Brimsnes se nalodíte na trajekt přes fjord Eidfjord do města Bruravik. Cesta pokračuje podél fjordu Hardanger s překrásnými výhledy. Hned za městem Nordheimsund doporučujem zastavit u vodopádu Steindalsfossen, kde se můžete projít i za vodopádem. Pokračujte do města Bergen, známého jako brána do fjordů. Ubytování v hotelu Grand hotel Terminus.

4. den

Bergen
Volný den na prohlídku Bergenu, města obklopeného 7 horami a 7 fjordy. Můžete si vyjet lanovkou na vyhlídku, projít se místními trhy. Ubytování v hotelu Grand hotel Terminus.

5. den

Bergen - Saebo (350 km)
Odjezd z Bergen na sever k nejdelšímu a nejhlubšímu fjordu na světě - Sognefjord. Za 20 minut trajektem se ocitnete ve městě Lavik, pokračujte až k fjordu Nordfjord, opět trajekt z Anda do Lote, poté pojedete scénickou cestou podél fjordu Voldafjord. Pokračujte do Saebo, položeného u fjordu Hjorundfjord a obklopeného Sunnmoreskými Alpami. Ubytování v hotelu Sagafjord.

6. den

Saebo - za příplatek výlet do Alesund
Volný den, můžete si pronajmout kola či lodě. Jako alternativu si lze zakoupit výlet do Alesund: město bylo kompletně zničeno požárem v roce 1904 a znovu postaveno ve stylu secese, což z něj dělá jedinečné místo. Odvážní se mohou vydat na horu Aksla, odkud je nádherný výhled na město a okolní hory. Ubytování v hotelu Sagafjord.

7. den

Saebo - Geirangerfjord - Trolí stezka - Dombas (225 km)
Ráno přejezd trajektem ze Saebo do Leknes. Plavba 1 hodinu lodí po majestátním fjordu Geirangerfjord, který je na seznamu UNESCO od roku 2005, uvidíte vysoké kopce a padající vodopády. Vystoupejte si Orlí stezku, odkud se podíváte na fjord zeshora. Poté plavba trajektem do Linge. Pokračujete Trolí stezkou, silnice má 11 zatáček a nejvyšší bod je 858 m.n.m. Pokračujte údolím Romsdal do města Dombas. Ubytování v hotelu Dovredfjell nebo podobném.

8. den

Dombas - Lillehammer (180 km)
Z města Dombas pojedete na jih údolím Gudbrandsdalen do Lillehammeru, kde si můžete prohlédnout muzeum Olympijských her. Ubytování v hotelu Rica Victoria.

9. den

Lillehammer - Oslo (190 km)
Po snídani odjezd do Osla. Ubytování v Quality hotel 33

10. den

odlet
Po snídani a dle letového řádu předání auta na leitšti. Odlet do Prahy.

Cena nezahnuje

stravování kromě snídaně
benzín
kauci na auto - skládá se kreditní kartou

×