800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMajestátní fjordy - self drive

10-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Přílet do Osla
Norské hlavní město je krásně umístěné na vrcholku fjordu Oslo a je obklopeno lesnatými pahorky. Oslo nabízí mnoho známých atraktivit, jako například sochařský park Vigeland, Muzeum vikingských lodí, Munch muzeum umění a skokanský můstek Holmenkollen Ski Jump.

2. den

Oslo - Geilo (305 km)
Snídaně v hotelu. Poté přesun z Osla západním směrem podél fjordu Oslo, a pokračuje se severně kolem jezera Tyrifjord. Dále z Honefoss podél jezera Kroderen a řeky Bromma do norské oblasti Gol. Zastávka ve městě Torpo a návštěva kostela Torpo. Pokračování v cestě v horách, do vesnice Geilo, která se nachází v náhorní plošině Hardangervidda, což je největší norský národní park.

3. den

Geilo - Hardangerfjord - Bergen (240km)
Snídaně v hotelu. Dnes cesta přes náhorní plošinu Hardangervidda, která je lemována zasněženými vrcholky hor. Velmi oblíbený je výlet na neobyčejný vodopád Voringsfossen, který je vysoký neuvěřitelných 182 metrů. Poté cesta přes údolí Mabodalen. Tady doporučujeme návštěvu přírodovědného centra Hardangervidda (vstup není zahrnut). Z Brimsnes plavba trajektem podél krásných scenérií fjordu Eid do Bruraviku. Cesta pokračuje podél krásného fjordu Hardanger, v okolí známého díky ovocným sadům. Po projetí Norheimsund doporučujeme zastávku a návštěvu vodopádu Steindalsfossen, kde se můžete procházet za vodopádem. Pokračování v cestě do města Bergen, známého jako "brána do fjordů".

4. den

Bergen
Snídaně v hotelu. Volný den. Bergen je norské druhé největší město a jediné město na světě odklopené 7 horami a 7 fjordy. Zajímavými atraktivitami jsou například: přístav Hanseatic Bryggen, lanovka Floibanen, Troldhaugen, rybí a květinový trh, Bergenské akvárium a skanzen Gamle Bergen (Old Bergen).

5. den

Bergen - Orsta (350km)
Snídaně v hotelu. Odjezd severním směrem do Sognefjordu, nejdelšího a nejhlubšího fjordu na světě. Zde následuje 20 minutová okružní plavba do Laviku přes tento fjord. Pokračuje se přes Forde do Nordfjordu. Poté další krátká plavba trajektem z Anda do Lote. Pokračuje se přes Straumshamn, kde doporučujeme úchvatnou cestu po Voldafjordu. Nebo je možné pokračovat z Straumshamn do Folkestadu a plavbou do Volda (vstup není zahrnut). Poté cesta do Orsta, obklopeného nádhernými horami dosahujícími nadmořské výšky až 1,600 m.

6. den

Výlet do Alesund
Snídaně v hotelu. Odpočinkový den ve městě Orsta. Je možné si zde zapůjčit kola nebo motorové loďky, okolí nabízí mnoho cykistických a rybářských atraktivit. Doporučujeme prohlídku města Alesund. Město bylo kompletně zničené obrovským požárem v roce 1904 a znovu vybudované v secesním stylu. Centrum města s příjemnými restauracemi, kavárnami a malebným kanálem Brosundet s rybářskými loďkami. Dále zde nalezneme mořský park Atlantic, jedno z největších akvárií v severní Evropě. Dále také Sunnmore muzeum, venkovní muzeum s působivou sbírkou lodí a více než 50 překrásných historických domů (vstup není zahrnut). Krásny města můžete obdivovate též z vrcholku hory Aksla, odkud je dech beroucí výhled na město, hory, ostrůvky a fjord.

7. den

Orsta - Geirangerfjord - Troll Road - Dombas (225km)
Snídaně v hotelu. Ráno se odplouvá trajektem z Orsty do Leknes. Z Hellesylt cesta pokračuje 1 hodinovou výletní plavbou na nádherný Geirangerfjord. Geirangerfjord byl zapsán mezi UNESCO světové dědictví v roce 2005 a se svými vodopádami a strmými útesy je opravdu úchvatný. V Geiranger doporučujeme navštívit Norské Fjordové centrum, kde můžete zjistit jak lidé ve fjordech dříve žili.
Po cestě si na silnici Eagle užijete krásný výhled na Geiranger, poté následuje krátká plavba trajektem do Linge. Pokračuje se po Troll Road "Trolí cestě", což je jednou z nejznámějších norských atrakcí. Silnice má 11 zatáček a nejvyšší bod je v 858 metrech nad mořem. Nejlépe se to dá popsat jako dramatický a vzrušující přírodní zážitek. Když dorazíte na místo, na pravé straně uvidíte dobře známou Troll Wall "Trolí zeď". Jedná se o nejvyšší horskou stěnu v Evropě. Dále se pokračuje přes údolí Romsdal do Dombas.

8. den

Dombas - Lillehammer (180km)
Snídaně v hotelu. Cesta z Dombas směrem na jih skrz údolí Gudbrandsdalen do Lillehammer. Město Lillehammer hostilo v roce 1994 zimní Olympijské hry. Doporučujeme zde navštívit skanzen Maihaugen, který vypráví o životě v údolí Gudbrandsdalen za uplynulých 300 let, o životě během válek ve vnitrozemním městě Lillehammer a o místním prostředí během 20. století. Za doporučení stojí také návštěva Olympijského muzea a Olympijské arény (Lysgardsbakken).

9. den

Lillehammer - Oslo (190km)
Snídaně v hotelu. Odjezd z Lillehammer do Osla. Po cestě doporučujeme zastávku v Hamer a návštěvu Vikingskipet, což je kluziště z Olympiády ve tvaru obrácené vikingské lodě.

10. den

Odlet z Osla
Snídaně v hotelu, odjezd na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Oslo - Praha
- veškeré letištní a vystavovací poplatky
- pronájem auta kategorie B (Škoda Fabia nebo podobný) na dobu pobytu (převzetí a vrácení na letišti)
- neomezené kilometry
- pojištění CDW
- letištní taxa za vyzvednutí
- 9 nocí ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím
- 9 bufetových snídaní
- veškeré trajekty jak je uvedeno v programu
- pojištění CK proti úpadku
- základní pojištění léčebných výloh

Cena nezahrnuje:

- připojištění proti stornu - 390 Kč/os
- kauce na auto - 8 000 NOK

×