800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMalý okruh Norskem - letecky

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den: Odlet z Prahy v ranních hodinách, přílet do Bergenu, transfer do hotelu, individuální volno,
ubytování a nocleh.
2. den: Snídaně v hotelu, z Bergenu se vydáme do oblasti fjordů, oblasti Strynu, nedaleko Nordfjordu a překrásné přírody ledovců a hor. V blízkosti Strynu se také nachází největší lipový les v Evropě a volně spadající vodopád Ramnefjellsfossen s výškou 808 metrů. Naše cesta povede na trajekt Larvik na Oppedal a dále k jezeru Jolstavat, nejhlubší jezero v Evropě, zastavíme se u známého ledovce u Briksdabreenl.
3. den: Snídaně, naše cesta povede k městečku Hellesyt , na břehu jednoho z nejznámějších fjordů, Geiranger. Z Hellesytu si uděláme lodní výlet po fjordu až do Geirangeru. Po dobu plavby můžeme vidět i velmi známý vodopád Sedm sester. Z turistického městečka Geiranger, pokračujme na Eagles Road a trajekt Eisdal - Linge . Nezapomenutelným zážitkem je vyhlídková cesta Trollů, Trollstingen. Při cestě údolím Romsdalen se můžeme kochat nádhernou scenérií podél řeky Raumy. Ta se vlévá do Romsdalsfjordu u města Andalsnes, které leží na úpatí příkrých srázů okolních vysokých skalnatých hor se zasněženými vrcholky. Údolí tvoří zubatý masiv se známou horou Trollryggen. Příjezd do hotelu, ubytování a nocleh.
4. den: Po snídaní se vydáme směrem na Lom, obec , která leží u řeky Otty, je vstupní bránu do horského pásma Jotunheimen. Už od dávných dob byl Lom považován za důležité obchodní i turistické centrum. Při dostatku času navštívíme zdejší roubený kostel Lom Stavkirke z 12. století. Ten vyniká zejména střechou osázenou drobnými valounky, které tvoří typické dračí ornamenty. Pokračujeme směrem na jih, do Gaupne a uděláme si zastávku u jednoho ze splazů ledovce Nigardsbreen. V odpoledních hodinách se vydáme na trajekt Fodness - Manhaller a dostaneme se do oblasti Lardalu. Ubytování a nocleh v hotelu.
5. den: Snídaně, navštívíte významnou historickou památku, dřevěný kostel z doby Vikingů, Borgund , zařazený do fondu UNESCO. Pokračujeme dále na Flam, turisty velmi vyhledávaná vesnička na konci Aurlandsfjordu, při dostatku času si uděláme lodní výlet po fjordu Flam - Gudvangen. V odpoledních hodinách příjezd do hotelu, ubytování a nocleh.
6. den: Snídaně, odjezd do Bergenu, transfer na letiště a návrat do ČR.

×