800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNa běžkách za losy

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Ne nadarmo se Norsku říká kolébka lyžování. Běžkaři zažijí v kvalitně udržovaných stopách opravdovou rozkoš z pohybu. Údolí Murudalen se nachází v podhůří NP Jotunheimen, nedaleko od zamrzlé řeky, jen pár kroků od divočiny, kam můžete vyrazit na zapůjčených sněžnicích. Člověka zde potkáte jen zřídka, pravděpodobněji však losy. Denně můžete ujet na běžkách 20 až 40 km. Příznivci sjezdovek jistě ocení kvalitu olympijské sjezdovky v Kvitfjellu. Ubytování: V chatě KOMFORT jsou 4 pokoje, 2 kuchyňky a 2 koupelny.

20 minut vzdálené středisko Lemonsjoen nabízí 50 až 70 km upravených tras, převážně pro klasiku („bruslení“ je zde méně časté). V dosahu jsou i dvě osvětlené běžecké tratě. Zajedeme také na frézované stopy v NP Rondane. Podle sněhové pokrývky jsou vyfrézovány stopy (cca 20 km) pod horou Murudalen. Dále jsou udržovány stopy mezi kempem Randsverk a hotelem Hindseter (cca 17 km). Další lyžování se dá v případě dobrého počasí uskutečnit v okolí jezera Gjende.

Délku pobytu lze domluvit individuálně, s možnými odlety z Prahy, Krakowa, Bratislavy, Vídně, Berlína nebo Mnichova. Delegát vás dopraví z letiště Oslo – Gardermoen nebo ze stanice vlaku Otta na místo pobytu, dále na lyžování a zpět na chatu.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy na letiště Gardermoen severně od Oslo. Transfer na ubytování - podhůří Jotunheimenu, nedaleko řeky Sjoa. Chata s několika ložnicemi, 2 sprchy, 2 WC, 2 kuchyňky.

2. - 7. den: Z místa ubytování budeme vyrážet na běžecké i sjezdařské tratě - podle složení skupiny a dohody účastníků. V okolí dostatek běžeckých stop, sjezdovky Lemonsjoen, 1x výlet na sjezdovky do olympijského Kvitfjellu.

8. den: Odjezd na letiště a odlet.

Turistická náročnost

Běžecké trasy v okolí místa pobytu nejsou náročné. Zvládne je každý. Denní porce kilometrů je od 15 do 30, za týdenní pobyt v průměru naběháme 120 km, nejzdatnější "závodníci" i dvakrát tolik.

Příplatky

- zapůjčení povlečení : 350 Kč

Minimální počet účastníků

5

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

×