800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNárodní parky - vodopády a ledovce

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

V minulých 14 letech si náš zájezd Vodopády a ledovce Norska zakoupily stovky lidí.Ti se jistě nechali zlákat vyváženým poměrem poznávání Norska během turistických výletů i z autobusu. Klienti se vrací z tohoto zájezdu spokojeni s trasou, ukazující světově známá i naše tajná místa. Pro všechny, které Norsko oslovilo natolik, že se sem chtějí opět podívat, jsme připravili zájezd na další zajímavá místa čtyř národních parků, kde nepotkáte skoro žádné jiné turisty. Ubytování je opět v jednoduchých chatkách TURIST na dosah kouzelných přírodních míst. Zájezd se uskuteční letecky a jeho nespornou výhodou bude nižší počet účastníků: 16–32.

Program zájezdu

1. den: Večer odlet z Prahy do Osla. Přesun na ubytování – v obou termínech je světlo téměř po celou noc. Ubytování na nocleh cca ve 2.30 hod.

2. den: Dopoledne dokončíme přesun na východní stranu národního parku Rondane. Po poledni se zde vydáme na několikahodinovou túru do nitra parku, jemuž vévodí několikdvoutisícových vrcholů. Zvláštností NP je poměrně chudá vegetace, divukrásné potoky, říčky a jezera, zabarvené břidlicové skály či ohromná kamenná pole. Příjezd na ubytování opět později večer.

3. den: Po noclehu se nejprve přesuneme malebným údolím Drivdalendo Oppdalu a dále do pohoří Trollheimen(Domov trolů). Dnešní půldenní túru podnikneme v malebném údolí Innerdalen, mnohými označovaném jako nejkrásnější údolí Norska. Večer se přesuneme na další ubytování, kde strávíme 3 noci. Cestou se v městečku Sunndalsøra poprvé v tomto zájezdu dotkneme fjordu.

4. den: Velká túra v oblastech na pomezí národního parku DovrefjellSunndalsfjella, kde se i v létě můžeme dočkat sněhových polí. Zároveň jsou v oblasti mnohá jezera, říčky a vodopády a při dobrém počasí též široké rozhledy dosahující až k hlubokým fjordům.

5. den: Odpočinkový den v dalším krásném údolí Eikesdalen. Můžeme zde vidět až 6 000 let staré skalní malby (petroglyfy) v Bogge a navštívit zachovalý statek Nesset Prestegard, domov nositele Nobelovy ceny za literaturu (1903) Bjorna Bjornsona. V odpoledních hodinách výšlap k vodopádu Mardalsfossenu a návratna ubytování.

6. den: Dnešní „retro trasa“ přes Trolícestu a Geiranger povede obráceně, než je tomu u zájezdu Vodopády a ledovce Norska. Ráno pojedeme kolem ramen fjordu Romsdalsfjorden, Trolí cestu vyjedeme ve směru z údolí do sedla, kde se mnozí z vás podiví novým moderním stavbám a vyhlídkám, údolím Valldalen si pospíšíme k trajektu přes fjord Eidsfjord, abychom projeli Orlí cestu, Geiranger a vyšplhali se k jezeru Djupvatnet. Na dnešní podvečerní túru směřujeme do dalšího národního parku – Reinheimen. Po jejím absolvování dojedeme nedaleko na ubytování, kde strávíme 2 noci.

7. den: Údolím Bratadalen se opět dostaneme do nitra norských hor. V národnímparku Breheimen (Domovledovců) se při dnešní túře dojdeme přesvědčit, zda na jeho východnístraně ještě zbyla ledovcová pokrývka (např. u ledovce Harbardsbreen).V případě pěkného počasí uvidíme v dáli táhlý hřeben ledovce Jostedalsbreen. Návrat do kempu.

8. den: Přes městečka Lom a Otta a údolím Gudbrandsdalen přes Lillehammerse vrátíme na letiště, odkud navečer odletíme zpět do Prahy.

Turistická náročnost

Náročnost tohoto zájezdu je označena červenou botičkou. To znamená střídání programu poznávání, lehkých (modrých) vycházek a delších, případně celodenních túr v horském (nerovném) terénu. Doporučujeme pevné kotníkové boty s voděvzdornou membránou. Trasy jsou většinou vedeny stejnou cestou tam i zpět, nemusíte tedy nutně ujít celou trasu. Předpokládáme však zvyklost na pohyb.

Minimální počet účastníků

16

×