800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNejkrásnější fjordy Norska - kombinovanou dopravou

9-denní zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd kolem poledne z Prahy. Tranzit přes Německo, pozdě večer nalodění na trajekt do Švédska.

2. den

Ráno následuje přejezd jihozápadním Švédskem z přístavu Trelleborg přes Göteborg podél pobřeží, kde se seznámíme se švédským fenoménem, uvidíme moře poseté desítkami malých šérových ostrůvků (Skärgĺrden). Po obědě zavítáme do oblasti Tanum, známé četnými nálezy skalních kreseb. Zajdeme se podívat na nejcennější do osady Vitlycke. Místní skalní kresby ve švédské žule jsou staré až 3 tisíce let. Poblíž také nalezneme muzeum a zrekonstruovaný dům z doby bronzové. Odjezd na ubytování.

3. den

Dopoledne zamíříme kolem hlavního města Oslo do oblasti ZOH 1994. V Lillehammeru ležícím u největšího norského jezera Mjösa navštívíme skanzen Maihaugen. Z vrcholu skokanských můstků se nám nabídne pohled dolů na město. Údolím Gudbrandsdalen, se zastávkou u dravých peřejí ledovcové řeky Sjoa dojedeme na ubytování.

4. den

Z městečka Dombĺs, podél mnoha peřejí a vodopádů divoké řeky Rauma v monumentálním údolí Romsdalen dojedeme až k největší kolmé stěně Evropy – Trollveggen (Trolí stěna). Další úchvatné zážitky nás čekají při stoupání 11 serpentinami proslulé silnice Trollstigen (Trolí stezka). Z horského sedla budeme klesat do údolí Valldalen s jahodovými plantážemi. Pak nás již polapí pavučiny ramen mnoha fjordů. Ubytování.

5. den

Vyhlídková plavba po překrásném fjordu Geirangerfjorden, při které uvidíme mj. vodopády Sedm sester, Nápadník a Naděje. Z turistické osady Geiranger budeme stoupat desítkami serpentin do přilehlých hor. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme až na vyhlídku na hoře Dalsniba (1 476 m n.m.). Pokračujeme do městečka Lom, kde si prohlédneme starobylý sloupový kostel (stavkirke). Na silnici Sognefjellvegen překonáme navečer nejvyšší silniční sedlo v Norsku (1 440 m). Odtud jsou fantastické pohledy na nejvyšší skandinávské pohoří Jotunheimen a jeho přilehlé ledovce. Závěrečné klesání na úroveň moře (fjordu) završí atraktivní den. Ubytování.

6. den

Dnešek bude opět ve znamení fjordů a největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Kolem Lusterfjordu a proti proudu ledovcové řeky Otta dojedeme na dosah nádherného ledovcového splazu Nigardsbreen. Nejprve se přeplavíme lodičkou po ledovcovém jezeře a následně pěšky dojdeme až k mohutnému čelu ledovce. Po odpolední krátké plavbě trajektem přes mohutný Sognefjord a po zastávce u kaskádovitého vodopádu Tvindefossen dojedeme navečer do druhého největšího města Norska - Bergenu. Ubytování.

7. den

Při dopolední procházce historickým centrem Bergenu kolem hanzovních domů Bryggen navštívíme také vyhlášený rybí trh. Po poledni budeme pokračovat zpět na východ Norska. Oblast fjordů opustíme plavbou trajektem přes fjord Hardangerfjorden. Majestátní soutěskou Mabodalen vystoupáme labyrintem serpentin až k mohutným vodopádům Voringfossen a nejrozsáhlejší evropskou náhorní plošinou Hardangervidda. Dojedeme na ubytování.

8. den

Obrovským údolím Hallingdalen se odpoledne dostaneme do Oslo. Na poloostrově muzeí Bygdoy nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout i vor Kon Tiki a pa pyrovou loď Ra II Thora Heyerdahla. V parku Frogner, kde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda se setkáme se symbolem města – Sinnataggen (Vztekající se chlapeček), fontánou, monolitem a dalšími sochami tohoto nejznámějšího norského sochaře. Odjezd na ubytování.

9. den

Odlet do Prahy.

Minimální výměna na vstupy

70 EUR

×