800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNEJKRÁSNĚJŠÍ PSÍ FARMA ANEB PSOVODEM V ARKTIDĚ

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Přemýšlíte, kam se vydat v zimě na dovolenou? Rádi byste zažili zimu, jak má být, s hromadou nadýchané sněhu? Máte-li rádi dobrodružství a psí společnost, vydejte se do srdce Laponska na kouzelné místo nedaleko Karasjoku. Během pětidenního výletu strávíte plné tři dny v divočině se psím spřežením a budete si připadat jako pravý polárník. Profesionální norský průvodce je jedním z nejlepších musherů na světě. Máte se na co těšit!
Delší pobyty i další termíny na vyžádání.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Ivalo. Půjčení auta a přesun do Norska nedaleko obce Karasjok na krásné místo uprostřed divočiny - Engholm Husky. Ubytování ve srubech. Každý srub je zcela jedinečný, vytvořený vlastnoručně panem Svenem Engholmem, který zde žije a chová psy husky. Sven za svůj život 11 x vyhrál nejdelší evropský závod psích spřežení Finnmarkslopet, dlouhý 1000 km. Samotné setkání s tímto člověkem patří k životním zážitkům. Večeře, instruktáž k zítřejší cestě.

2. den: Po snídani se oblečeme do zapůjčeného zimního oblečení a začneme balit saně na cestu. Vyrážíme, nejprve zvolna, aby měl každý možnost přivyknout jízdě na saních tažených husky a naučil se je ovládat. Pojedeme zvlněnou krajinou, kolem jezer a přes zamrzlé mokřady. Oběd bude podávám u ohně. Přenocování dle počasí v horské chatě nebo v jednoduchém kempu.

3. den: Dnes už víte, co čekat od Vašich psích kolegů a jízdu si náležitě užijete. Průvodce se s Vámi podělí o své znalosti okolní přírody, zavede Vás na zimní pastviny sobů a po setmění budete společně vyhlížet polární záři. Nocleh v divočině - chata nebo kemp.

4. den: Z náhodní plošiny se vydáme zpět do údolí. Třeba se Vám podaří spatřit krále severských lesů - losa. Projedeme nádhernou krajinou a Vy si budete přát aby Vaše cesta v zápřahu nikdy neskončila. Štěkající husky team, sobí kožešiny pro zahřátí, horký čaj uvařený na ohni a chleba s lososem, jiskřivý sníh a ticho divočiny se Vám vryjí do paměti navždy. K večeru Vás přivítá Engholm Husky lodge, teplý srub a vyhřátá sauna, která voní dřevem.

5. den: Po snídani je čas rozloučit se s Laponskem. Naposledy pohladíte své psí parťáky a vydáte se na cestu do Ivalo. Před odletem návštěva muzea laponské kultury Siida. Odlet do ČR přes Helsinky.

Turistická náročnost

Čekají Vás 3 plné dny strávené v přírodě. Na saních jede vždy dvojice, jeden saně řídí a druhý se veze. Řízení saní není samo o sobě fyzicky náročné, ale je potřeba počítat s tím, že v některých úsecích bude třeba ze saní seskočit a psům se saněmi pomoci. Většinu času se však vezete. Po cestě je vždy několik přestávek na ohřátí u ohně, stravu atd. Náročnost spočívá spíše v celodenní pobytu venku.

Minimální počet účastníků

2

×