800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNorská panoramata

"V tomto zájezdu poznáte rozdílnost norské krajiny: od zalesněných náhorních plošin po dramatickou pobřežní scenérii; od vysokých hor po hluboké fjordy."

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Oslo - Lillehammer (135 km)
Přílet do Osla, převzetí auta a odjezd do Lillehammeru, kde doporučujeme navštívit muzeum Olympijských her. Ubytování v hotelu Rica Victoria nebo podobném.

2. den

Lillehammer - Roros (270 km)
Po snídani pojedete údolím Gudbrandsdalen, pak cestou kolem národního parku Rondane - možnost turistiky. Dále v údolí Oesterdalen uvidíte losy a lišky a budete směřovat stále na sever podél nejdelší řeky Glomma do hornického městečka Roros, které je na seznamu UNESCO. Ubytování v hotelu Roros.

3. den

Trondheim (160 km)
Po snídani pojedete do Trondheimu, třetího největšího města Norska, které bylo založeno Vikingským náčelníkem Olavem v roce 997 př.Kr. Ubytování v hotelu Scandic Solsiden nebo podobném.

4. den

Trondheim
Po snídani prohlídka města Trondheim. Doporučujeme navštívit katedrálu Nidaros, hned vedle je arcibiskupský palác. Dále pevnost Kristiansten, Ostrov Mnichů, otevřené letecké muzeum Trondelag či královskou residenci Stiftsgarden. Ubytování v hotelu Scandic Solsiden.

5. den

Trondheim - Atlantic Road - Molde (370 km)
Po snídani cesta povede směr jih do Nordmore, oblasti, kde jsou vysoká pohoří v blízkosti otevřeného moře. Krátký trajekt mezi Halsa a Kanestraum vás přivede k rybářskému městečku Kristiansund, odkud tunelem do Bremsnes, kde začíná Atlantská cesta - 8,3 km silnice je vystavěno na malých ostrůvcích a osmi mostech. Poté pokračujte scénickou cestou přes Hustad a Bud do Molde, města růží. Molde je dobře známé svým nádherným okolím vč. panoramatu se 222 horskými vrcholy. Ubytování v Quality hotel Alexandra.

6.den

Molde - Geirnagerfjord - Beitostolen (305 km)
Po snídani ranní odjezd trajektem přes fjord Molde do města Vestnes. Pokračujte do Andalsnes, kde vystoupáte slavnou Trolí stezkou. Silnice má 11 zatáček a nejvyšší bod je 858 m.n.m. Poté následuje krátký trajekt z Linge do Eisdal, který vás zavede na Orlí stezku s panoramatickou vyhlídkou na fjord Geirangerfjord - ten je na seznamu UNESCO od roku 2005. Poté pojedete do horské vesničky Beitostolen s pohořím Jotunheimen. Ubytování v hotelu Bergo.

7. den

Beitostolen - Oslo (210 km)
Po snídani pojedete na jih přes města Fagernes a Honefoss do Osla. V Oslu si kze prohlédnout nábřeží, krásně zasazené ve fjordu či Vikingské muzeum lodí. Ubytování v Quality hotel 33 nebo podobném.

8. den

odlet
Po snídani volno, dle odletu odevzdání auta na letišti.

×