Zobrazit všechny nabídky
Norsko

Norsko je v červnu nejkrásnější


   Poloha a popis

   Popis zájezdu

   Letecký zájezd pro všechny, kteří rádi pobývají v nádherné severské přírodě, na čerstvém vzduchu a bavíje nenáročná turistika. Zájezd je vhodný i pro rodiny s malými dětmi a pro aktivní seniory. Oproti jinýmzájezdům do Norska ujedeme méně kilometrů po silnici, budeme však mít možnost mnoha krátkých i několikahodinovýchvycházek – každý podle vlastní chuti a výkonnosti.Ačkoliv se budeme pohybovat jen v řídce osídlené krajině, nebudou nám chybět vymoženosti civilizace(např. možnost dokoupit si potřebné potraviny). K poklidnému průběhu zájezdu přispěje i způsob ubytování– 2x strávíme tři noci za sebou v jednom hotelu. V ceně jsou snídaně. Večeře, které si lze připlatit, jsoudvouchodové (polévka nebo dezert a hlavní jídlo).

   Program zájezdu

   1. den: Odlet z Prahy na letiště Gardermoen(severně od Osla) je plánován(v době tisku katalogu) ve večerníchhodinách. Poté 1–3 hodiny přejezdna tranzitní ubytování. Vzhledemk červnovému termínu ihned zažijemekouzlo severu v podobě tzv. bílénoci. Polární den je právě na vrcholu.

   2. den: Po snídani se vydáme na dalšícestu, kterou si zpestříme zastávkamiv pěkných přírodních sceneriích.Po poledni už spatříme první ramenofjordu. A to hned toho celosvětověnejznámějšího Geirangerfjordu(UNESCO). V obci Geiranger se podívámena známé suvenýry, projdemese kolem fjordu a nakonec sevydáme na plavbu po fjordu, kteráje zahrnuta v ceně zájezdu. Z palubylodi uvidíme mnohé vodopády,např. Sedm sester, a další zajímavosti.Po vylodění se přesuneme na ubytovánív hotelu (celkem 3 noci).

   3. den: Během pobytu v srdci norskýchfjordů budeme mít možnostuskutečnit jak kratší vycházky s průvodcem,tak, pokud kondice a počasídovolí, i vícehodinové túry. Podmínkouvašich samostatných túr jedobrá orientace v přírodě bez značeka bez doprovodu průvodce, protožeprůvodce je k dispozici pro vycházkuhlavní skupiny klientů.V oblasti je i lanovka, která vás vyvezetéměř do nebeských výšek, odkudje skvělý výhled dolů na fjord.

   4. den: Náš průvodce se bude tentoden věnovat těm, kteří se vydajína autobusový výlet do přímořskéhoa rybářského města Ålesund, jehožcentrum je známé mnoha stavbamistylu art deco. Kouzelnou atmosférudoplňují racci a mnohé jachty a lodě.Velkou atrakcí je moderní akváriums oblíbeným krmením ryb potápěčem.Trajekty, které pro cestu použijeme,nejsou v ceně, odhademjde o 100 NOK (okolo 350 Kč).

   5. den: Dnes se přesuneme na druhépobytové místo. Cestou pojedeme slavnouhorskou silnicí Trollstiegen (Trolístezka) a uskutečníme lehčí vycházkuv přírodě. Ubytování v hotelu (3 noci).

   6. den: Tentokrát budeme ubytovánina dosah národních parků Rondanea Jotunheimen. Mnohé stezky vedoupo okrajích jezer či podél řek. Zdatnějšímohou vystoupat během 2 až3 hodin na některý z vyhlídkovýchvrcholů. Průvodce je k dispozici provycházku hlavní skupiny klientů.

   7. den: V dnešním dni se podívámek divoké řece Sjoa a k ledovcovémujezeru Gjende. Nad ním, přes hřebenBessegen, vede tzv. norská národnítúra. Někteří mohou vystoupat po horskémchodníku na výhledy na jezeroGjende, jiní mohou doplout lodí po jezeruna chatu Memurubu a zpět.

   8. den: S krásnými vzpomínkamina fjordy, hory, sněhová pole, řeky, jezera,březové a borové lesy se začnemevracet do civilizace. Krátce zastavímev olympijském Lillehammeru.Pak dojedeme na letiště Gardermoen,odkud odpoledne odletíme do Prahy.

   Turistická náročnost

   Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

   Cena zahrnuje

   letenku Praha – Osloa zpět vč. let. tax ve výši 8 000 Kč, dopravuautobusem, 1x místní trajekt, plavbupřes Geirangerfjord, 7x ubytovánív turistických hotelech (dvoulůžkovépokoje s příslušentsvím), 7x snídaně,průvodce, cestovní pojištění UNIQA K7Ca pojištění proti úpadku CK.

   Cena nezahrnuje

   vstupné a jízdné(100 – 500 NOK) a další neuvedené služby.

   Příplatky

   - 1lůžkový pokoj: 6 000 Kč
   - 6x večeře (min. 15 osob): 3 000 Kč

   Minimální počet účastníků

   35

   Poznámka

   Samostatný let do/z Vídně na vyžádání,transfery na/z letiště nezajišťujeme.