800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNorsko na kole - komfort

Jaká může být nejlepší dovolená v Norsku? Věřte nebo nevěřte, ale na kole. Navíc Vám nabízíme optimální řešení Vaší aktivní dovolené: ušetříte minimálně dva cestovní dny, pokud do Norska a zpět poletíte. Na místě na Vás čekají buď naše treková kola zn. Dema nebo Vaše vlastní kola, která si společně s bagáží pošlete do Norska autobusem o dva dny dříve, než na zájezd odletíte.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

•Tento zájezd je označený „modrou botičkou“, která reprezentuje zájezdy u nichž můžete zpravidla očekávat, že během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. Chůze nezpevněným terénem, občas přes mokřady (např. Lofoty, Irsko) nebo lávovým (či popelovým) polem na Islandu. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.
•Označení botičkou prosím berte jako pomocné vodítko, aby jste se neocitli na náročnějším zájezdu, než co máte v úmyslu! Náročnost je těžko změřitelný fakt co je pro jednoho červené, může být pro druhé již černé…
•Přesnější informace najdete v instrukcích k odjezdu, nebo se můžete obrátit na pracovníky naší kanceláře.

1. den

Odlet (bez průvodce) z Prahy do Osla před polednem. Z letiště Gardermoen nás autobus odveze kolem jezera Mjøsa a Lillehammeru do horského střediska Skei . Vydáme se na krátkou projížďku – světlo je dlouho do večera. Ubytování 2 noci.

2. den

Oblast náhorní plošiny nad údolím Gudbrandsdalen vévodí hora Skeikampen. Můžeme na ní vystoupit na východ nebo západ slunce. V místě je hustá síť označených cyklistických tras, střídavě v terénu a po šotolině. Projedeme se romantickou cestou Peer Gynta, ze které jsou nádherné výhledy na pohoří Jotunheimen a Rondane.

3. den

Autobus nás odveze do obce Skåbu, kde začíná šotolinová cesta Jotunheimvegen. Březovými lesíky, tundrou a mezi kamennými poli dojedeme k jezeru Vinstre. Zahlédneme cestou i divoké soby? Cesta končí po 45 kilometrech v horské osadě Bygdin. Poté se přesuneme autobusem, se zastávkou u jezera Gjende, na místo ubytování v podhůří NP Jotunheimen. Nocleh 4 noci na stejném místě.

4. - 6. den

Řeka Sjoa je známá hlavně proto, že se na ní uskutečňují komerční plavby na raftech, a to i českými agenturami. I Vy si můžete tento skvělý a nenáročný zážitek na spodní části toku řeky prožít. Všude v okolí je mnoho šotolinových cest, po kterých můžete jezdit na kole i chodit na vycházky. Další šotolinky Vás zavedou např. k malebnému jezeru Tesse nebo k salaším pod magickou horou Heidalsmuen. Na ní, případně na jiné vrcholy v okolí (např. Rindhovda, Steinhø) si můžete vyjít. Zdejší krajina a cesty jsou pro cykloturistiku jako stvořené. V případě zájmu je možné dojet na kolech na horskou chatu Glitterheim a vystoupit na druhou nejvyšší horu Norska Glittertind (2 466 m).

7. den

Odpočinkový den. Nejprve nás čeká delší přesun autobusem přes náhorní planinu Valdresflya a horské středisko Beitostølen do malebného kraje Valdres a následně do horského střediska Geilo. V jeho blízkosti podnikneme podvečerní vyjížďku nebo krátkou pěší túru.

8. den

Do horské osady Finse ve výšce 1 222 m n.m. můžete dojet ze železniční stanice Haugestol vlakem (vč. kol) nebo na kolech. Další část dne bude jedním z vrcholů zájezdu. Projedeme velkou část (většinou z kopce) známé cyklistické stezky Rallarvegen. Vede krásnými horskými partiemi, mj. i s výhledem na ledovec Hardangerjøkulen. Z osady Myrdal ležící ve výšce 867 m n.m. nás čeká závěrečný 25 km dlouhý sjezd ke fjordu Aurlandsfjorden. Cestou údolím Flåmsdalen s mnoha vodopády a atraktivními pohledy na vysokohorskou železniční trať Flåmsbanen dojedeme do turistického centra Flåm. Večer projedeme autobusem nejdelší silniční tunel světa Laerdalstunelen (25 km), poplujeme trajektem přes fjord a dojedeme na ubytování. 2 noci se snídaněmi.

9. den

Tak trochu relaxační den…. Po rovince, podél nejzazšího ramene nejdelšího fjordu světa Sognefjorden dojedeme ke sloupovému kostelu Urnes (UNESCO). Fjord překonáme přívozem a pak nás autobus vyveze skoro až k čelu ledovcového splazu Nigardsbreen. Poslední stovky metrů dojdeme pěšky.

10. den

Mnohakilometrové serpentiny stoupají od úrovně moře až výš, než je Sněžka. Tento zájezd je však určen pro pohodové ježdění na kole – vyvezeme se autobusem a nejvyšší silniční sedlo v celé Skandinávii (1 440 m) poté lehce zvládneme na kole. Ze silnice Sognefjellvegen jsou panoramatické výhledy na ledovce a štíty Jotunheimenu ze severozápadní strany. Poté následuje poslední sjezd do údolí Leirdalen. Se zastávkou v městečku Lom nebo Vågå (v obou jsou sloupové kostely) se navečer dostaneme na poslední ubytování. Vrácení kol.

11. den

Po noclehu odjedeme na letiště u Oslo, odkud dopoledne odletíme do Prahy. Vlastní kola Vám doveze autobus druhý den (tj. 13.7.2012) navečer do Prahy. Možnost cesty do ČR autobusem (bez průvodce), vč. krátké, samostatné prohlídky hlavního města Oslo.

Příplatky

dvoulůžkový pokoj po celou dobu zájezdu (omezený počet pokojů): 7 000 Kč

×