800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNorsko, země fjordů a ledovců - 8mi denní

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Vydejte se s námi poznat krásnou krajinu Norska, kterou můžeme hrdě nazvat jednou z nejkrásnějších na světě. Uvidíme hluboké fjordy, malebná jezera, mohutné ledovce, vysoké vodopády, úhledně obhospodařenou krajinu i divoké horské štíty. Během pohodového týdenního leteckého zájezdu se seznámíme s Oslem – moderní zelenou metropolí na vodě, staneme pod hučícími vodopády, dotkneme se největšího ledovce Josteldalsbreen, poplujeme ve vodách fjordu Geiranger, poznáme secesní město Ålesunda projedeme světoznámou Trolí stezkou. Výhodou je ubytování vždy dvě noci na jednom místě. Využijte speciální nabídky na ubytování ve světově proslulém, architektonicky unikátním HOTELU JUVET, v absolutním nitru norské přírody (viz příplatky). Tmavé interiéry poskytují širokoúhlé zobrazení čisté přírody, které se vám mění před očima v závislosti na počasí a denní době.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy na letiště Gardermoen.Nocleh mimo centrumOsla (2 noci).

2. den: V centru Osla budeme obdivovat radnici i budovu Opery. Můžeme navštívit polární loď Fram. Projdeme se v parku Frogner a z legendárního sportoviště Hollmenkollen uvidíme celé město. Večeře.

3. den: Krajinou s nádechem tundry dojedeme do údolí Aurlandsdalen. Za dobrého počasí si z vyhlídkové plošiny vychutnáme pohledna Aurlandfjord(UNESCO). Ubytování(2 noci).

4. den: Dnes se vydáme k Nigardsbreenu, jednomu ze splazů největšího ledovce evropského kontinentu Jostedalsbreen. Následně nás čeká krátká vycházka ke sloupovému kostelu Urnes (UNESCO).

5. den: Přijedeme k jednomu z nejkrásnější chledovcových jezer světa Lovatnet a budeme obdivovat další ledovcový splaz – Kjendalsbreen. Možnost noclehu v unikátním, světově proslulém hotelu JUVET. Ubytování(2 noci). Večeře.

6. den: Po snídani se vydáme do sedla ležícího u Trolí stezky, odkud sjedeme 11 serpentinami silnice vedoucí ve skalní stěně. Odpoledne dojedeme do města Ålesund. Večeře.

7. den: V obci Geiranger můžeme absolvovat vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu(UNESCO). Poté vystoupáme autobusem na vyhlídku na hoře Dalsnibba (1 500 m n. m.).Přejezd na ubytování.

8. den: Dle aktuálních letových časů se ještě zastavíme v Lillehammeru. Odlet z letiště Gardermoen do Prahy

Turistická náročnost

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Příplatky

- 1lůžkový pokoj: 10 500 Kč
- 2x večeře (o 2 chodech - 3. a 4. den): 1 500 Kč
- ubytování v hotelu Juvet (ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí): 4 900 Kč
- ubytování v hotelu Juvet (v jednolůžkovém pokoji s polopenzí): 7 900 Kč

Minimální počet účastníků

30

Speciální nabídka na ubytování s polopenzí

Za příplatek vám nabízíme ubytování ve světově proslulém, architektonicky unikátním hotelu v absolutním nitru norské přírody – HOTEL JUVET. Ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí: 4 900 Kč/os., v jednolůžkovém pokoji 7 900 Kč/os. Omezený počet pokojů, žádejte co nejdříve!

×