800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPohodový týden ve fjordech

Zájezd pro ty z Vás, kdo už jste v Norsku byli a chcete si znovu v poklidném tempu užít přírodních krás, které jsou k vidění jen zde - kdo dáváte přednost letecké dopravě - kdo oceníte možnost pobytu na čerstvém vzduchu s nabídkou lehkých turistických vycházek a fakultativních výletů.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Náročnost zájezdu

•Tento zájezd je označený „modrou botičkou“, která reprezentuje zájezdy u nichž můžete zpravidla očekávat, že během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. Chůze nezpevněným terénem, občas přes mokřady (např. Lofoty, Irsko) nebo lávovým (či popelovým) polem na Islandu. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.
•Označení botičkou prosím berte jako pomocné vodítko, aby jste se neocitli na náročnějším zájezdu, než co máte v úmyslu! Náročnost je těžko změřitelný fakt co je pro jednoho červené, může být pro druhé již černé…
•Přesnější informace najdete v instrukcích k odjezdu, nebo se můžete obrátit na pracovníky naší kanceláře.

1. den

Z Prahy odletíme do Norska. Nocleh.

2. den

Ráno odletíme z Oslo na letiště Flesland nedaleko druhého největšího města Norska - Bergenu. Ubytování 1. noc v Bergenu. Cestou z letiště se zastavíme u sloupového kostelíku Fantoft. Dále nás čeká okružní prohlídka města autobusem, procházka po nábřeží, kterému vévodí řada hanzovních domů Bryggen (UNESCO) a za příznivého počasí výjezd „zubačkou“ na návrší Fløyen s pěkným výhledem na centrum města se zálivem, loděmi a pevností. Ráno navštívíme slavný rybí trh, poté v závislosti na počasí akvárium nebo vyjedeme kabinovou lanovkou na horu Ulriken, odkud se otevírá panoramatický výhled na město obklopené desítkami ostrovů. Odpoledne odjedeme z Bergenu silnicí č. 7, kterou se dostaneme na pobřeží jednoho z nejkrásnějších a nejteplejších fjordů Norska – Hardangerfjordu. Mineme ovocné sady a jahodová pole a projdeme se za vodní stěnou vodopádu Steindalsfossen. Na druhé straně fjordu můžeme zahlédnout ledovec Folgefonni. Večer dojedeme na ubytování v horském údolí Raundalen do osady Mjølfejll. Ubytování s polopenzí: 3 noci ve velmi příjemné ubytovně ve dvoulůžkových pokojích (většina pokojů s vlastním WC a sprchou). To vše v srdci zelených hor u divoké řeky.

3. den

Dovolenkový den, jehož program si můžete určit sami. V místě pobytu je vyhřívaný venkovní bazén, je možné vypůjčit si kolo nebo uskutečnit vyjížďku na koni. Vzhledem k malebné horské krajině jsou zde možnosti pro lehčí či náročnější turistiku. Možnost 3 - 4 hodinové procházky s průvodcem kolem jezera v malebné horské krajině.

4. den

Tento den pro vás máme připravený fakultativní výlet vlakem do horské stanice Finse (nejvýše položená stanice 1 222 m.), kde se můžete projít severskou krajinou náhorní plošiny Hardangervidda s vyhlídkami na ledovec Hardangerjokullen. Méně náročnou variantou je procházka údolím Raundalen ze železniční stanice Upsete.

5. den

Ráno se vydáme se do oblasti vodopádů a fjordů. Cestou na místo našeho dalšího pobytu uvidíme kaskádovitý vodopád Tvindefossen. Monumentální údolím pak dojedeme do obce Gudvangen. Zde se nalodíme na vyhlídkovou plavbu po nejužším norském fjordu, který byl v roce 2005 oceněn titulem UNESCO – Naeroyfjorden. Po cca 1,5 hodinové plavbě (jízdné je v ceně) přistaneme v přístavech Aurland a Flåm. Přesun na ubytování (2 noci).

6. den

Dnešní den můžete strávit odpočinkem, nebo některou z nabízených aktivit (kola, vlak, mořské kajaky, procházky). S průvodcem se můžete vydat na fakultativní celodenní autobusový výlet k ledovci. Výlet je možné uhradit předem v Kč jako příplatek. Nejprve se vydáme na unikátní vyhlídku, ze které můžeme z výšky cca 600 m n.m. shlédnout téměř celý fjord Aurlandsfjorden, u kterého pobýváme. Pak pojedeme horskou „Sněžnou cestou“ vedoucí mezi ledovcovými jezírky a klesající do obce Laerdal, kde se kromě historických staveb rybářských domů nachází i muzeum lososů. Přeplujeme trajektem mohutný fjord Sognefjord a podle jeho ramena Lustrafjorden budeme pokračovat do oblasti, které vévodí největší ledovec evropské pevniny Jostedalsbreen. Za obcí Gjerde dojedeme na dosah nádherného ledovcového splazu Nigardsbreen. Nejprve se přeplavíme lodičkou po ledovcovém jezeře a následně pěšky dojdeme až k mohutnému čelu ledovce. Při návratu navštívíme jeden z nejlépe zachovalých sloupových kostelíků Borgund. Pak již projedeme nejdelším silničním tunelem světa Aurlandstunellen (24 km) a vrátíme se do místa ubytování.

7. den

Dnes nás čekají aktivity ve Flåmu a jeho okolí. Kromě návštěvy železničního muzea a nenáročných procházek po značených cestách můžete využít vysokohorskou železnici Flåm – Myrdal (vyhlášená atrakce se zastávkami na fotografování), která překonává od hladiny fjordu téměř 900 metrů převýšení. V místě je i široká nabídka zapůjčení kol, které si za poplatek můžete též vzít do vlaku a cestu z Myrdalu nebo z mezistanice zpět absolvovat na kole. Navečer se přesuneme na ubytování v Bergenu.

8. den

Ráno odjedeme na letiště. Odlet do Prahy (s přestupem).

Příplatky

výlet 6. den (min. 10 osob, v ceně je bus, trajekt a plavba lodičkou k ledovci): 1 000 Kč, jednolůžkový pokoj: 5 000 Kč, 3x večeře (v hotelech - min. 10 osob): 2 700 Kč

×