800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPolární den na Lofotech a Nordkappu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy do Oslo a odpoledne přelet dále až za polární kruh do přístavního města Bodo. V případě změny letových časů může být první nocleh u letiště v Oslo a odlet za polární kruh až 2. den ráno. Nocleh.

2. den:

snídaně. Dopoledne se nalodíte na trajekt a vyplujete z Bodo směrem na Lofoty. Z paluby vás čeká krásný pohled na blížící se rozeklané siluety lofotských hor, které připomínají pyramidy strmě čnící z oceánu do kilometrové výše. Po připlutí do Moskenes si prohlédnete rybářské osady A a Reine. Pak zajedete do rybářské osady Nusfjord, která díky tomu, že zde dodnes celoročně přebývají místní rybáři, získala nálepku světového dědictví UNESCO. Ubytování na jihu Lofot. Nocleh.

3. den:

snídaně. Dopoledne si můžete prohlédnout starodávnou vikingskou slavnostní síň Lofotr. Panoramatickou silničkou vinoucí se převážně po pobřeží dojedete do Henningsvaru, romantického rybářského přístavu rozloženého na několika ostrůvcích. Každou zimu právě zde, již po mnoho století, probíhá bohatý lov tresek. Nakonec navštívíte neoficiální hlavní město Lofot – Svolvar. Na ubytování pak dojedete dále na sever lofotského souostroví. Nocleh.

4. den:

snídaně. Největším tahákem sousedních ostrovů Vesterály (norsky Vesteralen) jsou velryby, které do vod severního Atlantiku připlouvají pravidelně každé léto. Z osady Andenes se vydáte na několikahodinovou plavbu, při které, budete-li mít štěstí, velryby zahlédnete či dokonce vyfotíte. Výlet se uskuteční pouze v případě příznivého počasí. Nocleh.

5. den:

po snídani vás čeká přejezdový den, během kterého dojedete k divoké řece Malselva a k trojitým 600 m dlouhým peřejím Malselvfossen. Budete také mít možnost sledovat mohutné štíty Lyngenských Alp a často se bude hlavní skandinávská silnice klikatit podél úzkých fjordů. Večer příjezd na ubytování. Nocleh.

6. den:

snídaně. Cesta na sever pokračuje kolem „arktického Matterhornu“ – hory Otertind. Do městečka Honningsvag přijedete podmořským tunelem a pak se ubytujete na ostrově Mageroya. Posledních pár kilometrů k mysu Nordkapp pojedete kolem fjordu Porsangerfjorden. Čekání na půlnoční slunce si zkrátíte návštěvou jeskynní kaple a také zhlédnutím filmu popisujícího historii Nordkappu. Návrat na ubytování. Nocleh.

7. den:

snídaně. Dopoledne se zastavíte v městečku Alta. Zde si ve venkovním muzeu prohlédnete skalní malby z doby kamenné (UNESCO). Navečer odletíte do Oslo. Ubytování bude v blízkosti letiště. V případě vhodných letových časů může být poslední nocleh v Altě. Cestou z Nordkappu do Alty tak budete mít ještě čas na pobyt v nádherné přírodě mezi mořem a laponskými pláněmi a návštěvu muzea největší německé bitevní lodě Tirpitz, potopené v Altafjordu za 2. světové války. V květnovém termínu je muzeum zavřené. Nocleh.

8. den:

snídaně. Odlet do Prahy.

×