800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPolární den na lofotech s Jirkou Kolbabou

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Krásná dovolená v Norsku nemusí být nutně jen na pevnině. Malebnost souostroví Lofoty a Vesterály za polárním kruhem nejvíce přiblížil slovem i kresbami Karel Čapek ve své knize Cesta na sever. Zažijte polární den – nastupte do letadla a vydejte se s námi tam, kde v létě slunce nezapadá! Souostroví Lofoty je podle mnohých nejkrásnějším koutem celé Skandinávie. Na jednom místě najdete všechny krásy Norska: loďky kotvící v malebných fjordech, racky posedávající na střechách rybářských rorbu, štíty hor tyčící se až k nebi. Nezapomenutelným zážitkem je atraktivní vyhlídková plavba za velrybami na sousedním souostroví Vesterály. Nocovat budete vždy po dvou osobáchna pokoji, v různých typech ubytování: turistické hotely, ubytovny a stylové apartmány či chaty.

Program zájezdu

1. den: Na letišti Václava Havla v Praze se s vámi přivítá cestovatel a fotograf Jirka Kolbaba. V poledne odlet z Prahy do Osla a po přestupu odlet za polární kruh. Poznávání oblastí za polárním kruhem začneme při přesunu na nejsevernější výspu souostroví Vesterály (Vesterålen). Později v noci se zde na 2 noci ubytujeme.

2. den: Vaše dovolená v Norsku pro vás může začít třeba při několikahodinové plavbě do Norského moře za pozorováním velryb – Hval safari z malé vesničky Andenes. Plavbu lze objednat předem při přihlášení. Dále se v oblasti vypravíme na krátkou vycházku v oblasti ptačích útesů u Bleiku a v okolí jezera Storvatnet.

3. den: Na nejznámější norské souostroví Lofoty (Lofoten) poplujeme kolem poledne trajektem. Pak se přesuneme přes neoficiální hlavní město Lofot Svolvær do osady Kabelvåg, kde je malé akvárium a kostel nazvaný Námořnická katedrála. Pozdní odpoledne strávíme v romantickém rybářském přístavu Henningsvær, který je rozložen na několika ostrůvcích.

4. den: Dnešek by měl být vyvrcholením celého zájezdu. Spatříme Lofoty tak, jak jsou známé z obrázků. V nejjižnější části souostroví s překvapením zjistíme, že na pobřeží nalezneme i krásné písečné pláže, zejména u vesnice Ramberg. Navštívíme rybářské vesničky Å, Reine a stále živoucí rybářskou osadu Nusfjord (UNESCO). Později večer se vrátíme na ubytování.

5. den: Dopoledne ještě uskutečníme poslední fotografické zastávky a přesuneme se vyhlídkovou silnicí Lofast na letiště Evenes, odkud odpoledne odletíme do Oslo a do Prahy.

Turistická náročnost

Turistická náročnost tohoto zájezdu je označena modrou botičkou, což je po zelené druhá nejlehčí kategorie. Během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin. Chůze nezpevněným terénem, občas přes mokřady (např. Lofoty). Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.

Příplatky

velrybí safari (min. 15 osob): 2 600 Kč

Minimální počet účastníků

10

×