800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySeverská romance

Poznáváte rádi nejatraktivnější místa různých zemí? Máte rádi přírodu, ale nejste žádní trénovaní turisté? Posedíte si v kavárně a pozorujete lidi nebo potřebujete čas na focení krajiny? Pak právě pro Vás je tento pohodový letecký zájezd postavený pro menší skupinu klientů (mikrobusem pro řidiče a 8 osob).
Nabízí poznání pobřeží, fjordů a hor v iroké oblasti u „města růží“ Molde. V moderním hotelu Rica Seilet s neskutečnými výhledy na fjord a panorama hor strávíme 4 noci a podnikneme odtud tři pěkné celodenní výlety. I další noclehy jsme zajistili v atraktivních lokalitách – v královském Trondheimu a v Geirangeru u světoznámého fjordu. Kromě srpnového termínu (od 10.8., nocleh navíc, na webu prezentován samostatně) Vám na zakončení programu ukážeme novinky hlavního města Norska Oslo – areál Holmenkollen (dějiště MS v lyžování 2011) a moderní nádhernou stavbu Opery.
Opravdovou lahůdkou je plavba pobřežní linkou Hurtigruten (v ceně), kterou se plavil již Karel Čapek.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Vydejte se s námi poznat krásu romantické i divoké krajiny západní části Norska. Naše Severská romancevás zavede do míst, která jsou považována za nejkrásnější v celém Norském království. Maximum času strávíte v oblasti čarokrásných fjordů, které jsou pro tuhle destinaci nejvíce charakteristické. Po fjordech se budeme plavit trajekty a při krátkých pěších výletech je též shlédneme z výšin vyhlídkových silnic.

Specifikem naší trasy je návštěva proslulé skalní plošiny Preikestolen (Kazatelna). Scenerie nad Lysefjordem patří bezesporu k těm nejúchvatnějším v Norsku. Během pohodového týdenního leteckého zájezdu téžstaneme pod hučícími vodopády a vrcholky hor pokrytými ledovci. Závěr naší cesty bude patřit královskému městu Bergenu (UNESCO), rozprostřenému na úpatí a svazích hornatého pobřeží. V ceně jsou snídaně a ubytování v hostelech a hotelech s možností rezervace dvoulůžkových pokojů.

V termínu 10. 8. - 16. 8. 2015 se program mírně liší (přesně je uveden ve složce INFO K ZÁJEZDU)
•odlet z Prahy přes Kodaň do Bergenu, jeho prohlídka je na začátku zájezdu
•během přestupu v Kodani (6 hodin) můžete zajet metrem do centra Kodaně anebo navštívit nové aquarium na břehu moře, jen 2 km od letiště
•jediným vynechaným místopisným bodem jsou vodopády Tvindefossen, jiných atraktivních vodopádů však uvidíte bezpočet
•poslední den pojedeme přes náhorní plošinu Hardangervidda a údolím Hallingdalen na odlet přímým letem z Osla

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy v odpoledních hodinách. Přestup v Oslu, přílet na letiště na ostrově Karmøy u Haugesundu před půlnocí. Odjezd na nocleh. (V termínu od 10. 8. 2015 - změna termínu oproti katalogu: odlet z Prahy s přestupem do Bergenu, přílet navečer. Druhý den dopoledne program v Bergenu, další program pak beze změny mimo poslední den - viz níže)

2. den: Dnešní program je ve znamení ostrovů a moře. Západní pobřeží Norska má v těchto místech rozsáhlou vikinskou historii. S použitím trajektu přes fjord se dostaneme do moderního, a přesto tradičního norského města Stavanger. To má významnou roli v celkovém rozvoji Norska po objevení ložisek ropy a zemního plynu. Doporučujeme návštěvu zajímavého muzea těžby ropy a plynu. V podvečer se přesuneme dále na ubytování.

3. den: Po snídani dojedeme do lůna norské přírody a na výchozí bod pěší túry – na skalní plošinu Preikestolen(Kazatelna). Na konci stezky nás čeká ohromující pohled z výšky 600 m do hlubin Lysefjordu. Výlet nám zabere přibližně 5 hodin, méně zdatným o něco déle. Navečer pojedeme dále na sever na další ubytování.

4. den: Dnešní den, během něhož se dostaneme do oblasti velkého fjordu Hardangerfjord, bude hlavně velkým představením mnoha vodopádů. Mezi nejatraktivnější patří dvě mohutná ramena vodopádu Låtefoss. Nakonec se z obce Kinsarvik vydáme na vycházku, při které nahlédneme do údolí vodopádů Husedalen.Odjezd na ubytování – dvě noci na jednom místě.

5. den: Fotografie z oblasti u Hardangerfjordu nesmí chybět v žádné knize o Norsku. Atraktivitu okolí fjordu Hardangerfjord a jeho několika menších ramen zvýrazňuje na jedné straně čepice ledovce Folgefonna vysoko v horách a na druhé náhorní plošina Hardangervidda. Tam má dramatická krajina bez vegetace charakter tundry. Všude je mnoho příležitostí pro turistiku. I my strávíme během dne několik hodin pobytem venku s krátkými výšlapy, vybranými průvodcem s ohledem na složení skupiny a na počasí.

6. den: Poslední výlet do srdce divoké norské přírody uskutečníme v malebném údolí Espelandsdalen. Odpoledne se krátce zastavíme u vodopádu Tvindefossen. Večer dorazíme do bývalého královského města Bergenu na nocleh.

7. den: Dopoledne máme na prohlídku Bergenu. Uvidíme mimořádně zachovalou hanzovní čtvrť Bryggen(UNESCO) a rybí trh. Na závěr se můžeme vyvézt pozemní lanovkou na vyhlídku Fløyen, odkud se nám naskytnou nádherné výhledy na „Město sedmi hor“, jak se Bergenu přezdívá. V odpoledních hodinách odlet do ČR přímým letem. (V termínu od 10. 8. projedeme přes největší evropskou náhorní plošinu Hardangervidda a údolím Hallingdalen, večer odlet do Prahy přímou linkou).

Turistická náročnost

Turistická náročnost tohoto zájezd je označena modrou botičkou, což je po zelené druhá nejlehčí kategorie. Během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě, někdy chůze nezpevněným terénem. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.

Příplatky

•3x večeře (min. 15 osob): 1 800 Kč
•obsazení pokoje 2 osobami (omezený počet pokojů): 2 000 Kč
•zapůjčení povlečení (v hostelech): 1 100 Kč

Minimální počet účastníků

35

×