800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyŠpicberky - nejseverněji v životě

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Poznejte s námi krásu tajemných ostrovů daleko za polárním kruhem! Při tomto jedinečném zájezdu budete mít možnost zavítat do nejseverněji položených míst ve svém cestovatelském životě. V průběhu turisticky nenáročného zájezdu navštívíme Špicberky, vzdálené jen 1 020 km od severního pólu, přírodní oblast Finnskogen v divočině u norsko-švédské hranice a krátce též hlavní město Norska Oslo. Špicberky(norsky Svalbard) jsou nejsevernější částí Norského království. Sobi se zde pasou přímo mezi domyv hlavním městě Logyearbyen. Charakteristické rysy zdejšího přírodního prostředí (tundra, skalní útesys ptačími koloniemi, zvětralé hory, ledovce, nízko položené mraky) nejlépe poznáte při celodenní plavbě po velkolepém fjordu Isfjorden. Jízdné je v ceně. Další aktivity během dvou nebo čtyřdenního pobytu si můžete zvolit sami. Nastupte do letadla a vydejte se s námi tam, kde v létě slunce nezapadá!

Program zájezdu

1. den: Večer odlet z Prahy do Osla. Ubytování u letiště Gardermoen.

2. den: Dopoledne máme čas na prohlídku hlavního města Oslo. Doporučujeme využít nabídku okružníj ízdy autobusem, v jejímž průběhu můžete vystoupit na některé zastávce u turisticky zajímavého místa a pak pokračovat v okruhu některým z dalších autobusů. Jinou možností je plavba lodičkou na poloostrov muzeí Bygdøy. Odpoledne odlet za polární kruh. Později během dne přílet do správního střediska souostroví Svalbard – Longyearbyen. Osada je pojmenovaná po americkém podnikateli Johnovi Munro Longyearovi, který jako vedoucí společnosti Coal založil arktické město a první velký důl na Špicberkách. Transfer na ubytování.

3. den: Po snídani nás při cestě k lodi Polargirl čekají krásné pohledy na polární pustinu i výhledy na „ledový fjord“ Isfjorden. Po něm pak poplujeme na celodenní výlet lodí do obydlené ruské hornické osady Barentsburg. Barentsburg je ruské území na Špicberkách. Po prohlídce osady, kde žije jen několik stovek obyvatel, se v případě dobrého počasí poplavíme lodí k překrásnému ledovci Esmarksbreen – splaz ústí přímo do moře! V ceně plavby je oběd na lodi. (Agentura si vyhrazuje právo alternativně uskutečnit plavbu do jiného místa, než je Barenstburg, do opuštěného „města duchů“ Pyramiden. Toto zajímavé místo je ještě tajemnější a zajímavější.)

4. den: Individuální program, fakultativní aktivity – viz příplatky: jízda s husky spřežením, turistický výlet pod ptačí útesy do údolí Bjørndalen apod.

5. den: Brzy ráno odlet zpět do Osla a odjezd do divočiny norsko-švédského pohraničí. Po poledni ubytování, odpočinek a podvečerní výšlap.

6. den: Poslední relaxační túra v hlubokých severských lesích. Později odpoledne odjezd na letiště a odlet do Prahy.

Turistická náročnost

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha prohlídky zajímavých míst, krátké vycházky v přírodě. Přesto vzhledem k chladnému počasí s možností srážek doporučujeme s sebou buď zimní obuv (kotníkové polobotky) nebo lehké, nepromokavé turistické boty, obojí se silnou ponožkou. Můžete očekávat chůzi nezpevněným terénem.

Příplatky

Příplatek za zvolené aktivity uvedené v Poznámce bude dopočítán ve smlouvě o zájezdu.: 0 Kč

Minimální počet účastníků

10

×