800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyŠpicberky - Země ledního medvěda

8-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Pátek přílet na Špicberky
Dnes okolo 14. hodiny odlet z Prahy,čekají nás dva přestupy (jeden ve Stockholmu a jeden v Oslu). Přílet do hlavního města Špicberků okolo půlnoci. Privátní transfer do hotelu Basecamp Trapper's hotel 3*. Ubytování a odpočinek.

2. den

Sobota plavba po ledovém fjordu Isfjord
Okolo 8. hodiny ranní snídaně v hotelu. Po snídani si vás vyzvedne místní průvodce v hotelové hale, obdržíte teplé a voděodolné oblečení a dojedete do přístavu, kde se nalodíte na čluny. Během cesty obdržíte bezpečnostní informace. Rozsáhlý Isfjord je dlouhý více než 100 km a v létě je plný divokých zvířat. Po cestě si vychutnáte krásy fjordu i zdější faunu. Kolem oběda dorazíte do hotelu/kempu Isfjord Radio, kde se bude podávat dvou chodový teplý oběd. Po obědě se půjdete projít do okolí hotelu/kempu, kde se podíváte na místní ptačí druhy. Večer se bude podávat tří chodová večeře. Ubytování ve dvoulůžkových pokojích s nádhernými výhledy na okolní krajinu.

3. den

Neděle Isfjord
V 8 hodin ráno snídaně, po snídani vás čeká procházka po pobřeží. Průvodce vám bude vyprávět příběhy lovců a o jejich tvrdém životě. Popovídáte si o geologii, květinách i zvířatech. Možná se vám podaří najít i nějaké zkameněliny. Oběd bude opět se dvěma chody. Po obědě si můžete zvolit 4 hodinový výlet s průvodcem k jezeru Linnévatnet nebo zůstat na stanici a relaxovat. Večeře o třech chodech se bude podávat na stanici.

4. den

Pondělí den v divočině
Po snídani se zabalíte na menší expedici. Kolem poledne se nalodíte i s vybavením na člun a přeplavete Isfjord na západní pobřeží, kde se postaví stany a bude se podávat oběd v kempu. Kemp je obklopen horami a tajícími ledovci. Ve zdejších vodách můžete spatřit velryby, tuleně, mrože a dokonce i lední medvědy. Teplé spacáky a stany jsou již v ceně zájezdu.
Odpoledne pěší túra po okolí. Tří chodová večeře se bude podávat u ohně a již nás čeká noc ve stanech (2 osoby na stan).

5. den

Úterý celodenní turistika
Po snídani zabezpečíte kemp, vezmete na záda batohy a vyrazíte na celodenní výlet. V okolí je spousta krásných hor a vylézt a podívat se dolů určitě stojí za to. Je zde spousta celodenních tras a vybere se podle možností a fyzické kondice účastníků. Oběd se bude podávat na cestě. Po návratu do kempu se připraví večeře a mezitím si odvážní mohou dát rychlou sprchu. Večer strávíte odpočinkem u ohně, kde se budou povídat příběhy polárníků.

6. den

Středa Návrat do civilizace
Okolo 8 ráno snídaně v kempu. Po snídani zabalíte kemp a půjdete se projít. Oběd se bude podávat na pobřeží a poté se se člunem vydáte zpátky do hlavního města longyearbyen, kde vás již čeká horká sprcha a nápoje. Transfer a ubytování. Večeře již není v ceně a určitě doporučujeme návštěvu místních restaurací.

7.-8. den

Čtvrtek a pátek Longyear
Snídaně se podává od 7 hodin. Dnes máte volný den na prohlídku města a jeho muzea nebo si nakoupit suvenýry. Kdo bude chtít, můžeme zařídit za 3 500 Kč/os Husky safari. Doba trvání asi 3,5 hodiny (9:00 - 12:30) Večer budete odvezeni privátním transfer na letiště. Odlet je ve 04:50 v noci v pátek 8. den. Přílet do Prahy 8. den po 13. hodině.

Cena zahrnuje:

- letenku se dvěma přestupy (zpravidla Stockholm a Oslo) - letištní a vystavovací poplatky - privátní transfer letiště - hotel - letiště - transport v průběhu programu (čluny) - bezpečnostní vybavení - ubytování dle programu - stravování dle programu (plná penze kromě prvního a posledního dne) - stany, spacáky a karimatky, kuchyřské náčiní - speciální rizikové pojištění účastníků

Cena nezahrnuje:

- připojištění proti stornu 2 640 Kč/os

Poznámka:

- Minimální počet účastníků jsou 4 osoby, maximální počet je 10 osob. - Minimální věk účastníka je 16 let! - Účastníci musí být v dobré fyzické kondici (měli by ujít denně 10 km v horším terénu s batohem na zádech). Zájezd není vhodný pro lidi, kteří mají problémy se zády. Plavby se pořádají v otevřených člunech a účastníci budou vybaveni záchranými obleky, čepicemi a brýlemi.

×