800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTuristika - polární kruh a lofoty

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Zájezd určený všem, kdo rádi stanují v přírodě a jsou zvyklí na celodenní túry v horském terénu. Turisticky zaměřený program vás zavede do málo navštěvovaných národních parků u polárního kruhu i na malebné ostrovy Lofoty. Při cestě daleko na sever překročíte severní polární kruh. Zavítáte do úchvatné divočiny NP Rago a téměř 6 dní strávíte na souostroví Lofoty (Lofoten). Ty jsou podle mnohých nejkrásnějším koutem celé Skandinávie. Poklidná ostrovní atmosféra a možnost vystoupat na vrcholy s fantastickými výhledyna moře, zálivy, ostrovy, šérové pobřeží i pevninský pás hor jsou dostatečnou zárukou exotických zážitkůpro každého.

Program zájezdu

1. a 2. den: Odlet z Prahy do norskéhoTrondheimu (s přestupem). Odtud se vydáme mikrobusem na cestu na sever, při které si najdeme pěkné místo na stanování. Během druhého dne podnikneme několikahodinovou túru „na rozchození“. Na polárním kruhu oslavíme jeho překonání. Večer příjezd do městečka Fauske, kde se ubytujeme v kempu.

3. a 4. den: Kolem fjordu Sørfolda přijedeme do osady Bakken, odkud vyrazíme na dvoudenní trek do národního parku Rago. Stany si poneseme s sebou, část věcí může zůstat ve vozidle. Budeme stoupat směrem k norsko-švédské hranicina hřeben Lappfjellet, za příznivého počasí vystoupíme na horu Rago (1 312 m. n. m. nejvyšší hora stejnojmenného národního parku), odkud se nám otevře výhled na velkou část NP, nádherné švédské (laponské)hory a na členité norské pobřeží. Návrat zpět na parkoviště a přejezdna nocleh.

5. den: Čeká nás odpočinkový den a přesun na Lofoty. Zde strávíme téměř šest krásných dní a nocí. Dopoledne se přesuneme do přístavu Bodø, odkud se přiblížíme k dalšímu cíli naší dovolené – na souostrovíLofoty (Lofoten). Za pěkného počasí nás na palubě očekává krásný pohled na rozeklané siluety lofotských hor. Ostré štíty ční přímo z Atlantiku do téměř kilometrové výšky, polární slunce v létě několik týdnů nezapadá. Exotika severu. V podvečer nebo večer se vydáme na zdejší první výšlap.

6. až 10. den: Turistika na Lofotech. Abyste si mohli dosytosti užít atmosféru Lofot, vydáme se každý den na další několikahodinové, anebo celodenní túry. Na dvoudenním treku se pokusíme vystoupit na nejkrásnější vyhlídku na Lofotech – Hermannsdalstinden, s 1 029 m n. m. nejvyšší štít jižní části Lofot, a přejít přes hřebínky nižších zelených štítů ve tvaru žraločích ploutví na druhou nejhezčí vyhlídku na Lofotech, ze které se jako na dlani otevře pohled dolů na krásnou členitou vesničku Reine. Čekají nás úžasné výhledy na moře, fjordy a horské štíty po celém obzoru. Po turistice může za hezkého počasí následovat odpočinek na malebných písčitých plážích, koupání v Atlantiku a také v průzračných lofotských jezerech. K dalším zážitkům mohou patřit tyto aktivity: Z malebné obce Reine se můžete za hezkého počasí vydat na plavbu do fjordu Kjerkfjorden s majestátnými štíty hor všude kolem. V obci Å lze navštívit muzeum rybářských lodí. Fotografování: Lofoty jsou rájem pro fotografy – jsou totiž světem moře, skal, racků, sušených ryb a červených a žlutých chat „rorbu“.

11. den: Odlet do Prahy s přestupem, přílet je v době tisku katalogu plánován pozdě večer.

Turistická náročnost

Tento zájezd je označen černou botičkou což znamená turistický zájezd s převahou turistiky nad poznáváním z autobusu (přejezdy mezi ubytováníma k nástupům na túry jsou však nutností). Několikahodinové túry, včetně celodenních. Často ve vysokohorském prostředí (vč. zbytků sněhu, krátké vyznačené úseky po okraji ledovce, brodění mělkých potoků apod.) a v kamenitém terénu. U účastníků předpokládáme zvyklost na pohyb na horách a odpovídajícívýbavu. Součástí zájezdu nejsou jen náročné túry černé, ale i túry s náročností červené botičky. Průvodce na zájezdu může účastníkovi, který nestačína tuto náročnost nebo nemá potřebnou obuv či oblečení, zakázat účast na túře.

Příplatky

- zapůjčení stanu: 2 000 Kč
- zapůjčení spacího pytle: 800 Kč

Minimální počet účastníků

14

×