800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa krásou norských fjordů a vodopádů

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1den: Odjezd z ČR , možnost nástupu v potvrzených odjezdových místech, v noci přejezd přes Německo.
2.den: V časných ranních hodinách nalodění na trajekt Rostock - Gedser, dvouhodinová plavba do Dánska. Příjezdu do Kodaně prohlídka města (Amalienborg, Christiansborg, pitoreskní přístav Nyhavn, pěší zóna Stroget, možnost atraktivní vyhlídkové plavby lodičkou a to nejen k sošce  Malé Mořské víly . V odpoledních hodinách individuální volno, možnost návštěvy oblíbeného zábavního parku Tivoli. Ubytování a nocleh v okolí Kodaně.
3. den: Po snídani odjezd na trajekt do Švédska, Helsinger - Helsingborg, krátká zastávka u hradu Kronborg, a pokračujeme dále do Goteborgu, prohlídka města,   pokračujeme podél západního pobřeží Švédska až na 420 metrů dlouhý hraniční most ve Svinesundu směrem na Oslo. Ubytování a nocleh v  Oslo.
4.den: Snídaně, prohlídka  hlavního města Norského království Osla, navštívíme  světoznámá muzea vikingských lodí a polárních výprav (autentická loď Fram, na níž se plavili mj. Nansen i Amundsen) či Kon Tiki Thora Heyerdahla. Projdeme se po hlavní třídě Johansgate od královského paláce až k budovám parlamentu a radnice. Pěkný pohled na město i přístav se naskýtá z pevnosti Akerhus a v populárním Vigelandově parku určitě pořídíte zajímavé fotografie. Naše cesta bude pokračovat malebným údolím Hallingdalen do Gol a Fagernes. Ubytování a nocleh v Beitostolen.
5. den: O kráse norské přírody se přesvědčíte trase do Bergenu, kdy pojedeme přes rozsáhlé pohoří Filefjell směrem k nejhlubšímu a nejdelšímu fjordu světa, Sognefjordu. Po zastávce u památkově chráněného „vikingského“ kostelíka v Borgundu nás čeká 24 km dlouhý tunel a poté možnost plavby norskými fjordy, z Flamu do Gudvangenu - výlet  Aurlandsfjord. Než přes Voss dojedeme do Bergenu, zastavíme se u vodopádů Tvindefossen. Ubytování a nocleh v  Bergenu.
6. den: Dopoledne si prohlédneme bývalé hanzovní město, nábřeží Bryggen, přístav s proslulým rybím tržištěm, svezeme se pozemní lanovkou na horu Floy: úžasná vyhlídka na pobřeží a město vklíněné do sedmi kopců, odpoledne při dostatku času možnost vyhlídkové plavby  kolem Bergenu , individuální volno na prohlídku města. Ubytování a nocleh v  Bergenu.
7.den: Snídaně,  poté zamíříme k velkolepému Hardangerfjordu,  trajekt z Bruraviku do Brimnes a přes Sorfjord pohledy na nejmenší norský ledovec Folgefonn, divoký vodopád Latefoss valící se pod Steinabergský most, romantická cesta krajem Rogaland k fjordu Boknafjord, trajekt Arsvagen - Moravika a podmořský tunel do Randabergu. Ubytování a nocleh v okolí Sandnes. 
8. den: Po snídani se vydáme k místnímu trajektu Lauvvik - Oanes, abychom mohli podniknout přibližně tříhodinový výlet na proslulou vyhlídku Preikestolen, obrovský skalní blok nad malebným Lysefjordem. Odpoledne odjezd do Kristiansandu, krátká prohlídka města, ubytování a nocleh v okolí Kristiansandu.
9. den:  V časných ranních hodinách odhlášení z pokojů, uložení zavazadel do autobusu, snídaně v hotelu  od 6:30,  odjezd na trajekt Kristiansand - Hirtshals,  pokračování Dánskem do Německa.
10. den: Příjezd v dopoledních hodinách do ČR

×