Zájezdy
Letenky
2 dospělí | bez dětí
15.12.2018–14.02.2018
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci

Kam na Velikonoce? Do Itálie

Zatímco u nás jsou Velikonoce hlavně velebením jara a radosti z probouzející se přírody, pro Italy znamenají největší křesťanský svátek připomínající ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Hlavní oslavy se přirozeně odehrávají v Římě, počínaje mší na počest Poslední večeře Páně až po nedělní papežské požehnání Urbi et Orbi. 

Ochutnejte italské Velikonoce

Velikonoce se slaví po celé zemi, ať už se vypravíte do Benátek nebo Neapole. Pořádají se procesí, lidé se modlí a rozjímají a v neděli před Velikonočním pondělím se blahořečí větvičkám olivovníku. Postní doba končí a to je důvod se dobře najíst.

Na velikonočním stole v klasické italské domácnosti nesmí chybět speciální velikonoční polévka, hlavním chodem nejčastěji bývá jehněčí nebo kůzlečí pečeně. Nechybí ani typické velikonoční sladkosti. Italskou obdobou našeho beránka je holubice, tzv. colomba. Pečou se také sladké domácí chleby pro obdarování přátel a preclíky, jejichž tvar prý připomíná ruce založené při modlitbě. 

Buona Pasqua!

Pokud Vás láká poznávaní Říma právě během Velikonoc, ubytujte se například v hotelu Donatello, který leží na okraji historického centra poblíž významných památek jako Koloseum, Vatikán, Porta Maggiore či fontána di Trevi nebo v romantickém hotelu Alessandrio s krásnou zahradou.