Zájezd
Doprava
Cílová destinace
2 dospělí | bez dětí
23.01.2018 - 22.02.2018
1 týden

Kam na Velikonoce? Do Španělska

V katolickém Španělsku patří Velikonoce k nejvýznamnějším svátkům roku. Předchází jim Svatý týden, během kterého náboženská bratrstva pořádají velkolepá, dlouho a pečlivě připravovaná procesí. V mnoha průvodech kráčí jejich příslušníci v tradičních oděvech a výrazných kápích a někteří z nich nesou pasos, nosítka se sochami Panny Marie nebo Ježíše Krista. Je to kulturní a náboženská tradice, kterou Španělé každý rok velmi prožívají. I přesto, že církev v současnosti už nemá na život zdejších lidí takový vliv jako kdysi.

Španělské Velikonoce? Leťte do Barcelony

Navštivte v tomto čase Barcelonu a poznejte pravou španělskou velkonoční atmosféru. Zatímco místní hojně využívají volných dní k odjezdu na malou dovolenou, do města se stěhují přespolní i zahraniční turisté, aby obdivovali místní tradice. Ubytujte se v hotelu Rivoli Ramblas přímo na barcelonské pěší zóně La Rambla, kudy prochází procesí zbožných poutníků směřující ke starobylé katedrále svaté Eulálie. Za letecký zájezd od 17. do 20. dubna zaplatíte od 14 090 korun. Nebo se ubytujte v hotelu Aranea, který leží nedaleko světoznámé katedrály Sagrada Familia od Antonia Gaudího. Zažijete nezapomenutelnou podívanou – ohromující laserovou show. Během unikátní světelné podívané uvidíte vizuální a zvukovou kombinaci efektů oslavující tuto nevšední stavbu, přírodu i zmrtvýchvstání Ježíše. Za tří nebo čtyřdenní letecký zájezd od 17. do 20. dubna zaplatíte od 14 790 korun.

 

¡Felices Pascuas!

K Velikonocům ovšem patří také dobré jídlo. Ve Španělsku připravují torrijas, opečené chlebové placičky na sladko a samozřejmě moučník La Mona de Pascua. S jeho tradičnější verzí se určitě setkáte v Katalánsku. Je to sladký chlebíček kruhového tvaru obložený celými vařenými vejci. Podle zvyku jím na Velikonoční pondělí obdarovávají kmotři své kmotřence. Modernější varianta La Mona de Pascua připomíná dort s meruňkovou marmeládou uvnitř, bohatě zdobený mandlemi a spoustou čokolády i čokoládových figurek.