Zájezdy
Letenky
2 dospělí | bez dětí
22.11.2018–21.01.2018
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci

Kam na Velikonoce? Do Španělska

V katolickém Španělsku patří Velikonoce k nejvýznamnějším svátkům roku. Předchází jim Svatý týden, tzv. Semana Santa, během kterého náboženská bratrstva pořádají velkolepá, dlouho a pečlivě připravovaná procesí. V mnoha průvodech kráčí jejich příslušníci v tradičních oděvech a výrazných kápích a někteří z nich nesou pasos, nosítka se sochami Panny Marie nebo Ježíše Krista. Je to kulturní a náboženská tradice, kterou Španělé každý rok velmi prožívají. I přesto, že církev v současnosti už nemá na život zdejších lidí takový vliv jako kdysi.

Španělské Velikonoce? Leťte do Barcelony

Navštivte v tomto čase Barcelonu a poznejte pravou španělskou velikonoční atmosféru. Zatímco místní hojně využívají volných dní k odjezdu na malou dovolenou, do města se stěhují přespolní i zahraniční turisté, aby obdivovali zdejší tradice.

K Velikonocům patří dobré jídlo. Ve Španělsku připravují torrijas, opečené chlebové placičky na sladko a samozřejmě moučník La Mona de Pascua. S jeho tradičnější verzí se určitě setkáte v Katalánsku. Je to sladký chlebíček kruhového tvaru obložený celými vařenými vejci. Podle zvyku jím na Velikonoční pondělí obdarovávají kmotři své kmotřence. Modernější varianta La Mona de Pascua připomíná dort s meruňkovou marmeládou uvnitř, bohatě zdobený mandlemi a spoustou čokolády i čokoládových figurek. 

 

¡Felices Pascuas!

Na vašem velikonočním výletě do Barcelony se ubytujte například v hotelu Aranea, který leží nedaleko světoznámé katedrály Sagrada Familia od Antonia Gaudího.