Hotel
Zájezd
Doprava
Cílová destinace
2 dospělí | bez dětí
26.02.2018 - 25.03.2018
1 týden

Kam na Velikonoce? Do Francie

Velikonoce jsou pro Francouze stejně důležité jako Vánoce. Jako vzpomínku na den, kdy Ježíš Kristus vjel do Jeruzaléma, si lidé nechávají v kostele posvětit větvičky kočiček. Na Velký Pátek utichnou zvony v celé Francii, podle legendy odlétají do Říma. Tam jsou naplněna vejci, která se při zpáteční cestě rozhodí do všech zahrad a domů. V pondělí ráno pak francouzské děti po zahradách i domech hledají barvená nebo čokoládová vajíčka.

 

Vypravte se za sladkou velikonoční romantikou

Jarní Paříž je jako stvořená pro romantické toulky ve dvou. Pokud si svůj víkend naplánujete právě v tomto čase, zažijete skutečnou smršť sladkostí a rozličných dobrot. Na Velikonoce se totiž pečlivě připravuje každé pekařství a cukrárna v zemi. Předhánějí se, čí velikonoční kreace budou originálnější, chutnější, nápaditější. Pro váš velikonoční zamilovaný víkend je ideální elegantní hotel Sol Melia Alexander Boutique nedaleko Champs-Elysées a náměstí Victora Huga. Za třídenní letecký zájezd od 18. do 20. dubna zaplatíte 13 790 Kč. Pokud vás láká proslulá umělecká čtvrť Montmartre, pak si zvolte hotel Nord Et Champagne jen patnáct minut od Eiffelovky. Třídenního letecký zájezd od 18. do 20. dubna je za 9 290 Kč.

 

Joyeuses Pâques!

Vedle náboženských tradic se i ve Francii Velikonoce nesou ve znamení rodinných setkání a dobrého jídla. K obědu se servíruje různě upravené jehněčí maso a v Alsasku se peče velikonoční beránek jako u nás. Tady ale děti věří, že velikonoční nadílku nosí bílý zajíček jako v Německu. Pokud se rozhodnete strávit Velikonoce ve Francii, těšte na záplavu té nejlepší čokolády, která neodmyslitelně patří k francouzským oslavám těchto jarních svátků.