Zájezdy
Letenky
2 dospělí | bez dětí
18.12.2018–17.02.2018
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci

Kam na Velikonoce? Do Francie

Velikonoce jsou pro Francouze stejně důležité jako Vánoce. Jako vzpomínku na den, kdy Ježíš Kristus vjel do Jeruzaléma, si lidé nechávají v kostele posvětit větvičky kočiček. Na Velký Pátek utichnou zvony v celé Francii, podle legendy odlétají do Říma. Tam jsou naplněna vejci, která se při zpáteční cestě rozhodí do všech zahrad a domů. V pondělí ráno pak francouzské děti po zahradách i domech hledají barvená nebo čokoládová vajíčka.

Vypravte se za sladkou velikonoční romantikou

Jarní Paříž je jako stvořená pro romantické toulky ve dvou. Pokud si svůj výlet naplánujete právě v čase Velikonoc, zažijete skutečnou smršť sladkostí a rozličných dobrot. Na Velikonoce se totiž pečlivě připravuje každé pekařství a cukrárna v zemi. Předhánějí se, čí velikonoční kreace budou originálnější, chutnější a nápaditější. 

Vedle náboženských tradic se i ve Francii Velikonoce nesou ve znamení rodinných setkání a dobrého jídla. K obědu se servíruje různě upravené jehněčí maso a v Alsasku se peče velikonoční beránek jako u nás. Tady ale děti věří, že velikonoční nadílku nosí bílý zajíček jako v Německu. Pokud se rozhodnete strávit Velikonoce ve Francii, těšte se na záplavu té nejlepší čokolády, která neodmyslitelně patří k francouzským oslavám těchto jarních svátků. 

Joyeuses Pâques!

Prožijte Velikonoce ve sladké Paříži. Ubytujte se například v hotelu Timhotel Boulogne Rives de Seine, který leží poblíž Seiny nebo v hotelu Campanile - Gennevilliers Port s krásnou zahradou.