Zájezdy
Letenky
2 dospělí | bez dětí
20.11–19.12.2018
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci

Proč jet na dovolenou až o letních prázdninách

Někdo se nemůže dočkat moře a vyrazí na dovolenou už v červnu. Jsou ale cestovatelé, kteří si raději počkají na letní prázdninové měsíce. Proč? Tady jsou jejich důvody:

  1. Pusto a prázdno. Na promenádách je až moc velký klid. Někde mají ještě zavřeno. A někde zas běží čilý stavební ruch nebo přípravy na hlavní sezonu.
  2. Hordy místních školáků. Do některých turistických letovisek jezdí mimo sezonu skupiny zdejších dětí na školy v přírodě. U moře tak můžete sledovat třeba bizarní plavecký výcvik nebo jinou koordinovanou stádní aktivitu. Všechno, jen ne klid.
  3. Organizované výpravy seniorů. Můžete také natrefit na vyhlášené dovolenkové místo, kam se stahují němečtí a rakouští turisté na penzi. Vězte, že tyhle skupinky se přijely bavit a že je nepřehlédnete, ani nepřeslechnete.
  4. Zavřená část jídelny. Při vaší smůle právě ve vašem hotelu ty partičky hlučných a čilých sedmdesátníků a sedmdesátnic bydlí. A pro malou obsazenost je otevřená jen půlka restaurace, takže při jídle neslyšíte vlastního slova.
  5. Naštvané děti. Vaše děti vás nenávidí. Škola je sice uvolnila, ale učivo si musí doplnit. A vy je teď honíte, aby proboha něco dělaly. Případně jim to osobně pomáháte soukat do hlav. Fakt bezva dovolená. 
  6. Je po všem. Po návratu máte vyplácanou dovolenou, celé krásné dlouhé léto před sebou a na krku nudící se děti, kterým co nevidět začnou dva měsíce prázdnin.

Nesouhlasíte? Tak to si přečtěte, proč nečekat a vyrazit na dovolenou k moři už v červnu.