Zájezdy
Letenky
2 dospělí | bez dětí
21.11.2018–20.01.2018
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci

Cestujete do Granady? Tak bacha na letenku!

Představte si, že se těšíte na dovolenou. Dlouho ji připravujete a plánujete do posledního detailu. Zajistíte si hotel, sestavíte program, objednáte výlety, koupíte letenky. A když už konečně sedíte v letadle, zjistíte, že míříte na opačný konec světa.

Místo Španělska Karibik

Přesně tohle potkalo Edwarda Gamsona z amerického Marylandu. Telefonicky si rezervoval letenky první třídou do španělské Granady v Andalusii přes Londýn. Tady v dobré víře přestoupil na další spoj. Jeho šok přišel poté, co se stevarda optal, proč letí na západ, když Španělsko je přece na jihu. Ukázalo se totiž, že pan Gamson sedí v letadle směr Grenada v Karibiku

Podobné přehmaty jsou prý výjimečné, tvrdí přepravci. Znepokojivá je ale bezprostřední reakce stevarda, který utrousil, že nachlup stejný případ řešili i před týdnem. A loni v říjnu podobná lapálie potkala dokonce postarší dámu cestující s vnoučaty, taktéž do Granady. Když se cestujícímu na vedlejším sedadle svěřila, jak moc se těší, že navštíví Španělsko, cynicky jí odpověděl: „Ne tímto letadlem."

Chybička se zkrátka někdy vloudí. A to i přesto, že pan Gamson při objednávání letenky po telefonu prodejci výslovně řekl, že chce letět do Španělska. British Airways mu nabídla jednorázové odškodnění. Ten je ale odmítl s tím, že cena zmařené dovolené převyšuje navržené vyrovnání. Náhradu teď na aerolinkách vymáhá soudně. O příběhu informoval server NBC News. Cynik by si možná rýpl, proč se ten dobrý muž soudí, vždyť ho dopravili do Karibiku - a zadarmo. Tak jakápak zkažená dovolená.

Tohle se vám s námi určitě nestane. Chystáte se na dovolenou a potřebujete letenku? Udělejte si rezervaci v našem systému. Nebo nechte všechny starosti kolem dovolené na cestovce a vyberte si z naší nabídky tisíců zájezdů do celého světa.

Co by vás mohlo zajímat