Zájezdy
Letenky
2 dospělí | bez dětí
22.11.2018–21.01.2018
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci

5 důvodů, proč nemilovat balení na dovolenou

Když vypravejete rodinu na dovolenou, není to totéž, jako vyjet si k moři s elegantním příručním kufříkem. Občas to dá pěkně zabrat.

Přestože podle výzkumu webu TravelSupermarket jsou na balení šikovnější muži, bývají to většinou ženy, kdo nakonec všem pakují kufry. Právě ony totiž mají ten nejlepší přehled o potřebách všech členů rodiny. Balení se prostě nevyhnou, ať už máme namířeno do skromnějších Apartmánů Neveka v Severní Dalmácii nebo do luxusního hotelu Athina palace na Krétě. Škoda, že se zmíněný výzkum nezabýval otázkou, kolik žen přípravu zavazadel na dovolenou miluje a kolik ji z duše nenávidí. Tady jsou důvody.

Proč se netěšit na balení

  1. Kufry, tašky, případně batohy bývají zpravidla uložené na tom nejnepřístupnějším místě. Ve sklepě, v nejvyšším regálu v komoře a na dalších nemožných místech.
  2. S námahou vynesená zavazadla na denní světlo jsou pro mladší děti signálem, že už to vypuklo. Každých pět minut se ptají, kdy už se konečně pojede, neskutečně se nudí a vůbec: není s nimi k vydržení.
  3. Po bytě se hromadí kupičky prádla: věci určené k vyprání, vyprané věci sušící se na slunci, prádlo určené k zašití, prádlo k vyžehlení, prádlo ke sbalení...
  4. Vyprané, zašité a vyžehlené svršky se neustále někam ztrácejí. Jindy nesamostatné děti (manžel) si je tajně obléknou a běží si v nich tvořit rybníčky z bláta (cosi kutí v garáži). Takže znova: vyprat, usušit, zašít, uložit na bezpečné místo - a nezapomenout, kam jsme je uložili.
  5. Na opakované dotazy, co si s sebou přeje manžel sbalit na dovolenou, bývá odpovědí jen pokrčení ramen, případně flegmatické zahučení. Asi tak hodinu před odjezdem si to pak hlava rodiny přihasí s haldou oblečení a čtyřmi páry bot. Prý jestli se to ještě někam vejde.

Nic z toho ale nemůže odradit od těšení se na společně strávený čas na plážích. Proto ať žije dovolená!

Kam dál?