Zájezdy
Letenky
2 dospělí | bez dětí
22.10–21.11.2018
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci

Vánoční trhy v Rakousku

 

Vánoční trhyAdventní romantikaVídeňské trhy

Starodávné zvyky, lidové tradice, cinkot rolniček, křehká krása vánočních ozdob i spousta dobrého jídla i pití, které dozajista zahřeje. To jsou velkolepé rakouské vánoční trhy. Zapomeňte na shon a vyjeďte si na pár dní k našim jižním sousedům. Zaposlouchejte se do něžných melodií a oddejte se magické atmosféře plné radostného očekávání.

Kam se vypravit za nejlepšími adventními trhy v Rakousku?  

Adventní Vídeň

Vídeň je svými vánočními trhy proslulá. Obejít si je poctivě všechny znamená usadit se tu aspoň na několik dní. Navštívit můžete například adventní trh Christkindlmarkt Rathausplatz, vánoční trh na náměstí Karlsplatz, vánoční vesničku u zámku Belvedere, vánoční trh pod Katedrálou Svatého Štěpána, vánoční trh na Spittelbergu, vánoční trh u zámku Schönbrunn, vánoční vesničku na náměstí Maria-Theresien-Platz nebo zimní trh v zábavním parku Prater. Než je všechny obejdete, zabere vám to určitě několik dní.  Příjemné zázemí na vás ve Vídni čeká například v hotelu Mercure Secession kousek od centra nebo v o něco vzdálenějším i levnějším rodinném hotelu Donauwalzer. Pokud si sami neradi organizujete cestu, využijte tématický zájezd Adventní Vídeň se zajištěným programem.

Okouzlující Salcburk

Také salcburské vánoční trhy jsou proslulé svou sváteční atmosférou starobylého města mezi zasněženými alpskými vrcholy. V Salcburku se pořádají trhy na náměstích Domplatz a Residenzplatz, ve dvoře poblíž Mozartova rodného domu a na nádvoří středověké pevnosti Hohensalzburg. K návštěvě láká i tradiční vánoční trh před zámkem Mirabell. Udělejte předvánoční dovolenou v Rakousku a zajeďte si do Salcburku na výlet například od magického jezera Wolfgagsee nebo městečka Golling an der Salzach

Pohádkový Villach

Pokud jde o vánoční oslavy v Korutanech, vyhrává to Villach. Půvabné město na řeče Drávě každý rok touhle dobou zdobí tisíce světýlek a hvězd a v romantickém centru zavládne vřelá nálada. Krásným zážitkem bývá zdejší tradiční adventní trh v historickém centru města. Až budete kousek odtud lyžovat v areálu Gerlitzen Alpe, ubytovaní například v hotelu Sonnenresort nebo Kanzelhöhe, určitě si sem zajeďte.

Přečtěte si také

Vánoce a Silvestr u moře