Vyberte zemi
03.08–02.10.2021

Nejlepší karnevaly na světě

Ještě než začne půst před Velikonocemi, je potřeba se dobře najíst a pobavit. A kde k tomu budete mít jedinečnou příležitost? Na nejlepších karnevalech světa! Zavítejte s námi do Rio de Janeira, Benátek, Nice nebo na Tenerife. Únor a březen je zde tradičně časem radovánek, veselic a karnevalů.

Karneval v Rio de Janeiro

Největší karneval na planetě se odehrává v brazilském Rio de Janeiru v kulisách horkého léta. Každý rok sem míří lidé z celého světa, aby obdivovali maraton okázalých roztančených průvodů. Každá čtvrť v Rio de Janeiru má vlastní karnevalovou párty. V současnosti je jich po celém městě více než 300 a toto číslo se stále zvyšuje. Na ulicích se tančí samba, čehož se účastní ty nejlepší taneční školy. Letošní show v Riu - světovém hlavním městě karnevalů - připadá na 21. až 25. února 2020. Pokud toužíte být u toho, udělejte si s námi dovolenou v Rio de Janeiru.

Karneval v Benátkách

Bezesporu nejslavnější evropský karneval zažijete v italských Benátkách. Zdejší karnevalová tradice sahá až do 13. století. Oslavy tehdy bývaly divoké, církev je však tolerovala. Panstvo si vyměňovalo oblečení se svými sloužícími pod heslem „S maskou se král stane žebrákem a žebrák králem“. Dnes jsou symbolem karnevalu nákladné tradiční převleky a typické škrabošky, najdou se mezi nimi i historické modely s nevyčíslitelnou hodnotou. Letošní karneval v Benátkách začíná 8. a končí 25. února 2020, přičemž ty nejvelkolepější akce se konají v období 20. až 24. února 2020. V průběhu benátského karnevalu se můžete těšit na okázalé přehlídky a maškarní bály, různá divadelní představení a párty.

Karneval na Tenerife

Úchvatný karneval zažijete také v hlavním městě největšího z Kanárských ostrovů - Tenerife. Mnozí ho považují za druhý nejoblíbenější karneval na světě (po Rio de Janeiro), kterého se každý rok účastní více než 250 tisíc lidí. Uvidíte tu úžasné extravagantní masky i výpravné průvody a zažijete bujarou zábavu v ulicích. Karneval na Tenerife letos probíhá od 19. února do 1. března 2020 a jeho tématem jsou "koketní 50. léta". Čeká vás pestrá paleta akcí všeho druhu včetně soutěží dospělých i dětských masek. Neváhejte a vydejte se na karneval do Santa Cruz de Tenerife.

Karneval v Nice

Dlouhou tradicí se pyšní karneval v Nice na Francouzské riviéře. První zmínka o něm se datuje do roku 1294, přestože karnevalový výbor vznikl až roku 1873. Letos se karneval v Nice uskuteční v termínu 15. až 29. února 2020. Pokud se rozhodnete vypravit za karnevalovou zábavou právě na Azurové pobřeží, čeká vás nádherná podívaná plná pestrých květinových průvodů a masek.

Mohlo by vás zajímat