Zájezdy
Letenky
2 dospělí | bez dětí
22.11.2018–21.01.2018
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci

Nejlepší karnevaly na světě

Ještě než začne půst, je potřeba se dobře najíst a pobavit. Nastává čas radovánek, veselic a karnevalů. Slovo karneval pochází z latinského italského carne levare - opustit maso. Jiný výklad ale odkazuje i na lidové slavnosti ve starověkém Řecku a později i v Římě.

Kam se vypravit za karnevalovou zábavou

Rio de Janerio 

Největší a nejznámější karneval v brazilském Rio de Janerio se odehrává v kulisách horkého léta a láká tisíce lidí z celého světa. Čtyřdenní maraton okázalých roztančených průvodů trvající od soboty do úterý má kořeny v Itálii. Karnevalová neděle vychází vždy sedm týdnů před nedělí Velikonoční. Letošní show v Riu připadá na 13. až 17. února, kdy slavnou ulicí Sambodrome opět projde dlouhá řada tanečních škol samby. Pokud toužíte být u toho, udělejte si dovolenou u proslulé pláže Copacabana. Ubytovat se můžete například v hotelu Rio Othon nebo Porto Bay Rio Internacional.  

Santa Cruz de Tenerife

Za světovou dvojku se považuje karneval v hlavním městě největšího z Kanárských ostrovů Tenerife. Uvidíte tu úžasné extravagantní masky i výpravné průvody a zažijete bujarou zábavu v ulicích. Na rozdíl od Ria se tady slaví celý měsíc, letos od 21. ledna do 22. února. Čeká vás pestrý proud akcí všeho druhu včetně soutěží dospělých i dětských masek. Zvlášť působivé bývají velké průvody dětí ulicemi města. Bydlet můžete například v hotelu Punta del Rey kousek od hlavního města.

Benátky

Romantickou atmosféru zažijete v Benátkách. Zdejší karnevalová tradice sahá až do 11. století. Oslavy tehdy bývaly divoké, ale církev je tolerovala. Panstvo si vyměňovalo oblečení se svými sloužícími pod heslem „Pod maskou se král stane žebrákem a žebrák králem“. Masky se začaly používat až koncem patnáctého století. Dnes jsou symbolem karnevalu nákladné tradiční převleky a najdou se mezi nimi modely ze 17. století s nevyčíslitelnou hodnotou. Letošní karneval začíná 31. ledna a končí 17. února. Doporučujeme například hotel Le Boulevard nebo Concordia.

Nice

Dlouhou tradicí se pyšní i karneval v Nice na Francouzské riviéře. První zmínka o něm se datuje do roku 1294, i když jeho historie se začala psát od roku 1873, kdy vznikl karnevalový výbor. Letos se uskuteční od 13. února do 1. března. Pokud se vypravíte za karnevalovou zábavou na Azurové pobřeží, čeká vás nádherná podívaná na ohňostroje, pestré květinové průvody a také spousta hudby všech žánrů. Ubytovat se můžete například v hotelu Nice Riviera nebo Le Vendome