Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu*
Více informací o slevě* platí pro vybrané zájezdy
Vyberte zemi
10.12.2019–09.02.2020

Nejlepší karnevaly na světě

Ještě než začne půst před Velikonocemi, je potřeba se dobře najíst a pobavit. A kde k tomu budete mít jedinečnou příležitost? Na nejlepších karnevalech světa! Zavítejte s námi do Rio de Janeira, Benátek, Nice nebo na Tenerife. Únor a březen je zde tradičně časem radovánek, veselic a karnevalů.

Karneval RioKarneval v Rio de Janeiro 

Největší a nejznámější karneval v brazilském Rio de Janeiro se odehrává v kulisách horkého léta a láká tisíce lidí z celého světa. Maraton okázalých roztančených průvodů pochází od starověkých Římanů a Řeků, kteří si na oslavu jara každoročně oblékali různé masky a tančili v ulicích. Každá čtvrť v Rio de Janeiro má vlastní karnevalovou párty. V současnosti je jich po celém městě více než 300 a toto číslo se stále zvyšuje. Na ulicích se tančí samba, čehož se účastní ty nejlepší taneční školy. Letošní show v Riu připadá na 1. až 9. března 2019. Pokud toužíte být u toho, udělejte si dovolenou v Rio de Janeiro.


Karneval TenerifeKarneval na Tenerife

Úchvatný karneval zažijete také v hlavním městě největšího z Kanárských ostrovů - Tenerife. Uvidíte tu úžasné extravagantní masky i výpravné průvody a zažijete bujarou zábavu v ulicích. Karneval na Tenerife letos probíhá od 27. února do 10. března 2019 a jeho tématem jsou mořské hlubiny. Čeká vás pestrá paleta akcí všeho druhu včetně soutěží dospělých i dětských masek. Neváhejte a vydejte se na karneval do Santa Cruz de Tenerife.


Karneval BenátkyKarneval v Benátkách

Jeden z nejslavnějších karnevalů zažijete v romantických Benátkách v Itálii. Zdejší karnevalová tradice sahá až do 13. století. Oslavy tehdy bývaly divoké, církev je však tolerovala. Panstvo si vyměňovalo oblečení se svými sloužícími pod heslem „S maskou se král stane žebrákem a žebrák králem“. Dnes jsou symbolem karnevalu nákladné tradiční převleky a typické škrabošky, najdou se mezi nimi i historické modely s nevyčíslitelnou hodnotou. Letošní karneval v Benátkách začíná 16. února a končí 5. března 2019. V jeho průběhu můžete být svědky tradičního letu anděla, divadelních představení, soutěže o nejlepší masku a slavného plesu.


Karneval NiceKarneval v Nice

Dlouhou tradicí se pyšní i karneval v Nice na Francouzské riviéře. První zmínka o něm se datuje do roku 1294, přestože karnevalový výbor vznikl až roku 1873. Letos se karneval v Nice uskuteční v termínu 16. února až 2. března 2019. Pokud se vypravíte za karnevalovou zábavou na Azurové pobřeží, čeká vás nádherná podívaná plná pestrých květinových průvodů a masek, světelných show a ohňostrojů a také spousta hudby všech žánrů.


Mohlo by vás zajímat