Zájezdy
Letenky
2 dospělí | bez dětí
22.11.2018–21.01.2018
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci

Nudí vás sjezdovky? Pojďte na výlet

Začátkem března se v okolí známého zimního střediska Santa Caterina otevírají horské stezky a chaty. Sezóna putování nádhernou krajinou národního parku Stelvio je tu. Vypravit se můžete na speciálních lyžích pro skialpinistiku, na sněžnicích nebo jen tak pěšky.  

Kam se vypravit?

Udělejte si procházku například k chatě Forni, výchozímu bodu pro další trasy. Ze Santa Cateriny se sem dostanete pěšky za slabou hodinku, převýšení je 440 metrů. 

Odtud můžete lehčí stezkou pokračovat další hodinu k horské chatě Branca, umístěné o dalších 315 metrů výš. Nebo se z chaty Forny vydejte na nenáročný dvouhodinový výšlap k chatě Pizzini s převýšením 528 metrů. 

Pokud chcete vyzkoušet i těžší trasu, pokračujte z Pizzini k další horské chatě Casati až do nadmořské výšky 3254 metrů. Dojdete sem za další dvě hodiny.

Horské chaty v okolí Santa Cateriny. Zleva: Rifugio Forni, Rifugio Branca, Rifugio Pizziny a Rifugio Casati

Cestou budete obdivovat panoráma Alp v celé jejich kráse. Uvidíte například vrcholy San Matteo, Tresero, Gran Zebru nebo Pasquale. Okouzlí vás nedotknutelná příroda i ticho a klid. Možná zahlédnete i kamzíky, kozorožce, jeleny nebo dokonce vzácného orlosupa.

Dejte si něco dobrého

V každé z horských chat se můžete těšit na teplo z praskajícího dřeva a vůni typické valtelinské kuchyně. Je čas načerpat energii na zpáteční cestu. Jana Ondrušová, delegátka jezdné z CK, doporučuje místní pizzoccheri, těstoviny z pohankové mouky s brambory, kapustou a domácím sýrem nebo pohankovo-kukuřičnou polentu se slaninou a vejcem. A pravděpodobně neodoláte ani výtečným domácím dezertům.

Co na sebe a co s sebou

Před výpravou myslete na správné oblečení a výstroj. Delegátka Jana radí termo oblečení ve více vrstvách, vhodnou obuv, ochranný krém a sluneční brýle. Povinným doplňkem v této oblasti je batoh první pomoci, kam zabalíte lopatku a senzor pro vyhledávání osob pod lavinou. Mějte u sebe i něco k pití, mobil s nabitou baterkou, obinadlo, čelovku, píšťalku a doklady včetně kartičky pojištění. Šťastnou cestu a krásné zážitky.

Foto: Fausto Compagnoni a Jana Ondrušová

 

Přečtěte si také článek Marmolada, královna Dolomit.