Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu*
Více informací o slevě* platí pro vybrané zájezdy
Vyberte zemi
22.02–21.04.2020

Kam na dovolenou v květnu? Oslavte začátek sezóny u blízkých moří

Zimě jsme dali definitivně vale, na opalování u přehrad a rybníků si ovšem v českých podmínkách musíme ještě pár týdnů počkat. Jsou ale místa, kde se léto už hlásí o slovo. Pokud vám nevadí ještě o trochu chladnější koupání, už se ale nemůžete dočkat léta, odleťte přivítat letní sezónu do Středozemí. Letoviska jsou na první návštěvníky připravená, jak se patří, a největší nával turistů v květnu ještě nehrozí. Nechte si poradit, kam v květnu k moři!

Koktejl s pláží v pozadí

Mallorca – královna letních destinací

Největší z Baleárských ostrovů je magnetem pro natěšené turisty. Malebné pláže už lákají k opalování, i když moře je ještě osvěžující. Pro sport, romantické procházky po promenádách nebo výlety do přírody je ale nejlepší doba.

Cala Sant Vicent

Velkým benefitem ostrova je vynikající španělská kuchyně, která nikdy nezklame. Mallorca je skvělou volbou také pro rodinnou dovolenou. Průměrné teploty jsou v květnu okolo 23 stupňů a tedy pro děti perfektní. Navíc tu s nimi můžete navštívit i mnoho atrakcí jako Palma Aquarium nebo delfinárium Marineland.

Květen je předsezónní měsíc, proto i ceny jsou příznivé. Doporučujeme například hotel Globales, který leží v letovisku Cala San Vicenc, jedné z nejkrásnějších pobřežních oblastí Mallorcy. Nabízí komfort a skvělé zázemí k prožití krásné květnové dovolené, ať už chcete relaxovat u bazénu, dát si drink v některém z barů a restaurací, nebo se jen tak z balkónu kochat krásami mallorské krajiny.

Španělsko

GLOBALES SIMAR ***

Španělsko | Mallorca

 • Ubytování: 7 nocí
 • Doprava: letecky
 • Stravování: all inclusive
 • Cena: od 10 990 Kč

Božské Řecko uspokojí touhy po poznání

Srdečné a pohostinné Řecko patří tradičně k nejoblíbenějším zemím pro letní dovolenou. Antické památky, více než 300 dnů slunce v roce, jedny z top pláží na světě, ale i jedinečná příroda přesvědčí každoročně milióny turistů k návštěvě řecké pevniny i ostrovů. Opakovaně se do Řecka vracejí tisíce nadšených návštěvníků, kteří touží po procházkách malebnými uličkami a posezení v řeckých tavernách, kde si budou moct vychutnat nejen z pochoutek řecké kuchyně, ale i příjemnou řeckou hudbu.

K nejatraktivnějším řeckým ostrovům patří tradičně ty největší, skýtající nejpestřejší možnosti k relaxaci, sportu, zábavě a výletům. Letos doporučujeme Krétu a Rhodos, kde dovolená v květnu vychází na opravdu vynikající ceny. Pokud vás láká poznávání řeckých krás, zaměřte se při hledání květnové dovolené právě na Krétu a Rhodos.

Retimnon

Na Krétě je nyní s více než 40% slevou velmi pěkný a komfortní hotel Rethymno Residence, ležící kousek od starobylé části města Rethymno. Ačkoliv v ceně zájezdu jsou také služby all inclusive, v okolí hotelu se nachází několik restaurací a taveren, které stojí za posezení a ochutnání z menu.

Na Rhodosu je nyní k mání neméně kvalitní hotel Evita v oblasti Faliraki. Leží 600 metrů od pláže a jen 1,5 kilometru od centra města s obchůdky, restauracemi a bary. Také Evita nabízí program all inclusive, hotel má navíc několik bazénů a akvapark.

Řecko

RETHYMNO RESIDENCE ***

Řecko | Kréta

 • Ubytování: 7 nocí
 • Doprava: letecky
 • Stravování: all inclusive
 • Cena: od 15 260 Kč

Řecko

SUNCONNECT EVITA RESORT ****

Řecko | Rhodos

 • Ubytování: 7 nocí
 • Doprava: letecky
 • Stravování: all inclusive
 • Cena: od 12 980 Kč

Na Turecké riviéře jako v bavlnce

Pokud si rádi dopřejete maximální servis, komfort a prvotřídní služby zahrnující také all inclusive, zároveň se vám ale nechce utrácet za týden dovolené celé jmění, zaostřete na Tureckou riviéru. Počasí dovolené v květnu přeje - už je v podstatě letní a to včetně moře. Turecko je vyhlášené skvělou kuchyní, kterou si ve velkém budete moct dopřát také v drtivé většině hotelů. Velkou tradici tu má lázeňství - kdo nevyzkoušel turecké hammam, o mnohé přichází. I lázně jsou zpravidla nedílnou součástí resortů.

Pokud byste zatoužili seznámit se blíže se zajímavými místy a atrakcemi Turecké riviéry, budete mít celou řadu možností. Kromě památek z antického období se tu můžete plavit po smaragdové řece, podívat se do tradiční kobercárny, navštívit rozsáhlé tržnice a večer si třeba povyrazit a zatančit si.

Alanya

Perfektně o vás bude postaráno například v hotelu Gardenia Beach. Je to velmi sympatický hotelový komplex uprostřed kvetoucí tropické zahrady, má tři bazény, několik skluzavek a tobogánů, venkovní amfiteátr, turecké lázně, sauny, masáže, širokou nabídku sportů, na pláži vodních a diskotéku. Pláž je v podstatě hned u hotelu, lehátka a slunečníky jsou zdarma. Na pláži je také bar a restaurace. V neposlední řadě je umístění resortu skvělým výchozím bodem pro poznávání krás oblasti Okurcalar i celé Turecké riviéry.

Řecko

FUNTAZIE KLUB GARDENIA BEACH ****

Turecko | Turecká riviéra

 • Ubytování: 7 nocí
 • Doprava: letecky
 • Stravování: all inclusive
 • Dítě zdarma
 • Cena: od 14 090 Kč

Co by vás mohlo dále zajímat

Nessebar v Bulharsku

Letecké zájezdy k moři za nejlepší ceny

Přemýšlíte, kam se v létě vypravit na dovolenou k moři? Přejete si letecký a přesto levný zájezd? Připravili jsme pro vás letní menu eTravel s nabídkou oblíbených míst, kde si za dostupné ceny užijete skvělé koupání, krásné pláže i zábavu a odpočinek. Máme pro vás tipy na dovolenou v Bulharsku, Řecku, Turecku, Španělsku i Tunisku.

 

Holčička na pláži

Kam k moři s dětmi?

Hledáte rodinný hotel, kde byste si dopřáli skvělou dovolenou u moře s dětmi? Máme pro vás několik tipů na „baby friendly hotely“, které jsou prověřeny i těmi nejnáročnějšími rošťáky.

 

Řecko

TOP 5 destinací pro rok 2019

Přemýšlíte, kam se letos vydat na dovolenou a preferujete netradiční destinace a jedinečné zážitky, které jen tak někde neprožijete? Inspirujte se naším výběrem TOP 5 nejlepších exotických zemí na dovolenou v roce 2019, které jsme vybrali z první desítky žhavých tipů oblíbeného turistického průvodce Lonely Planet pro letošní cestování.