Vyberte zemi
04.08–03.10.2021

Kam na dovolenou v květnu? Přivítejte začátek sezóny ve Středomoří

Zimě dáme brzy definitivně vale, na opalování u přehrad a rybníků si ovšem v českých podmínkách musíme ještě pár měsíců počkat. Jsou ale místa, kde se léto už hlásí o slovo. Pokud se nemůžete dočkat tepla a slunce a nevadí vám o trochu chladnější koupání, vydejte se přivítat letní sezónu do Středozemí. Letoviska jsou na první návštěvníky připravená, jak se patří, největší nával turistů však ještě nehrozí.

Naše žhavé tipy na výhodnou květnovou dovolenou u moře

  1. Kréta
  2. Rhodos
  3. Turecká riviéra
  4. Mallorca

ŘECKÉ OSTROVY: uspokojí vaše touhy po poznání

Srdečné a pohostinné Řecko patří tradičně k nejoblíbenějším zemím pro letní i jarní dovolenou. Antické památky, více než 300 dnů slunce v roce, jedny z top pláží na světě, ale i jedinečná příroda přesvědčí každoročně milióny turistů k návštěvě řecké pevniny i ostrovů. Do Řecka se opakovaně vracejí tisíce nadšených návštěvníků, kteří touží po procházkách malebnými uličkami a posezení v řeckých tavernách, kde si budou moct vychutnat nejen pochoutky řecké kuchyně, ale i příjemnou řeckou hudbu.

K nejatraktivnějším řeckým ostrovům patří tradičně ty největší, skýtající nejpestřejší možnosti k relaxaci, sportu, zábavě a výletům. Letos doporučujeme Krétu a Rhodos, kde dovolená v květnu vychází na opravdu vynikající ceny. Navíc vás potěší příjemné teploty vzduchu kolem 25 stupňů a moře vyhřáté minimálně na 20 stupňů.

TURECKÁ RIVIÉRA: dovolená jako v bavlnce

Pokud si rádi dopřejete maximální servis, komfort a prvotřídní služby zahrnující také all inclusive, zároveň se vám ale nechce utrácet za týden dovolené celé jmění, zaostřete na Tureckou riviéru. Počasí dovolené v květnu přeje - už je v podstatě letní. Turecko je vyhlášené skvělou kuchyní, kterou si ve velkém budete moct dopřát v drtivé většině hotelů. Velkou tradici tu má lázeňství - kdo nevyzkoušel turecké hammam, o mnohé přichází. Lázně jsou zpravidla nedílnou součástí resortů.

Pokud byste zatoužili seznámit se blíže se zajímavými místy a atrakcemi Turecké riviéry, budete mít celou řadu možností. Kromě památek z antického období se tu můžete plavit po smaragdové řece, podívat se do tradiční kobercárny, navštívit rozsáhlé tržnice a večer si třeba zatančit.

MALLORCA: královna jarních destinací

Největší z Baleárských ostrovů je na jaře přímo magnetem pro natěšené turisty. Malebné pláže už lákají k opalování a moře je ještě osvěžující. Pro sport, romantické procházky po promenádách nebo výlety do přírody je květen nejlepší doba.

A proč na dovolenou zamířit právě na Mallorcu? Velkým benefitem ostrova je vynikající španělská kuchyně, která nikdy nezklame. Mallorca je skvělou volbou také pro rodinnou dovolenou. Průměrné květnové teploty okolo 23 stupňů jsou pro děti perfektní. Navíc tu s nimi můžete navštívit mnoho atrakcí jako např. Palma Aquarium nebo delfinárium Marineland.

Mohlo by vás zajímat