Vyberte zemi
02.08–01.10.2021

8 dobrých důvodů, proč Francie

Proč zrovna Francie patří k turisticky nejoblíbenějším destinacím v Evorpě? Existuje řada důvodů, proč se vypravit na dovolenou právě sem: koupání na Francouzské riviéře, luxusní lyžování v těch nejvýše položených lyžařských areálech v Evropě, nejlepší kuchyně na světě, unikátní vinařská tradice, nádherné památky a mnoho dalšího. Francie má prostě pro každého něco. Přijeďte se přesvědčit.

1. Dovolená u Azurového pobřeží

Pobřežní pás na jihu Francie v oblasti Provence je jednou z nejznámějších rekreačních oblastí ve Středozemí. A bezstarostnou prázdninovou pohodu slibuje už jeho název - Francouzská riviéra.

2. Poznávání Paříže

Paříž je město zábavy, romantiky, kultury, módy i historie. Mezi nejnavštěvovanější místa patří bazilika Sacré-Coeur, katedrála Notre-Dame nebo Eiffelova věž. Turisty láká i plavba po Seině a návštěva čtvrti Montmartre.

3. Francouzská kuchyně

Francie je kolébkou kulinářského umění, jídlu se tu tradičně věnuje velká pozornost. K vyhlášeným patří husí či kachní játra, šneci, kohout na víně, hovězí po burgundsku nebo tradiční quiche. Známé jsou francouzské sýry a pečivo i slavné dezerty crème brûlée, tarte tatin a řada dalších dobrot.

4. Památky ve Francii

Francie je plná památek. Mezi ty nejvýznamnější mimo Paříž patří výstavní katedrály v Orléans, Remeši či Chartres. Za pozornost mimo jiné stojí také ostrov Mont-Saint-Michel v Normandii či město Avignon v Provence.

5. Francouzská vína

Žádná země se nezasloužila o rozvoj vinařství tak jako Francie. Generace pěstitelů tu proměnily své řemeslo v mistrovství. Dodnes v oblastech Bordeaux, Burgundsko a Champagne vznikají ta nejvzácnější vína. V zemi existují tři stovky různě velkých vinařských oblastí.

6. Lyžování ve Francii

Francie, na jejímž území se nachází nevyšší vrchol Evropy Mont Blanc, je také klasickou lyžařskou destinací. Nejvýše položené evropské skiareály nabízí bezkonkurenční sjezdovky, snowboardové parky i přírodní terény. V některých oblastech, například v Trois Valées, se lyžuje až do konce května.

7. Francouzské umění

V Paříži najdete nejnavštěvovanější muzeum světa, známý Louvre umístěný v Palais du Louvre. Za nejkrásnější se považuje Musée D’Orsay na opačném břehu Seiny.

8. Francouzská historie

Pokud máte rádi nedávnou historii, určitě se vydejte do Normandie. Právě zde se na plážích 6. června 1944, v den D, vylodily spojenecké jednotky. Tato akce znamenala zásadní zvrat ve vývoji druhé světové války - Spojenci tím prolomili Hitlerův Atlantický val.