Zájezd
Doprava
Cílová destinace
2 dospělí | bez dětí
21.06.2018 - 20.08.2018
1 týden

Nejkrásnější pláže v Chorvatsku - 2. díl

Dovolená v Chorvatsku - to je především užívání si moře. Zdejší pobřeží nabízí všechny možné druhy pláží: písečné, oblázkové pláže městského typu i romantické zátoky a rozeklané skalnaté břehy.

V prvním díle tohoto článku jsme vás provedli po nejlepších městských a písečných plážích i plážích vyhrazených pro nudisty. V pokračování našeho speciálu o nejlepších chorvatských plážích vám představíme nejkrásnější romantická zákoutí, oblíbené rodinné pláže a také místa, kde se pořádají festivaly taneční hudby.

Romantické pláže v Chorvatsku

Opravdu romantické pláže se nacházejí na odlehlejších místech, kam zabloudí jen málo lidí. Na rozdíl od městských pláží tu nečekejte sprchy a převlékárny ani kavárny nebo stánky. V některých případech navíc počítejte, že se cestou pěkně zapotíte. Přístupové pěšinky někdy bývají dost nepohodlné a okolní příroda je o poznání divočejší než ta u nás. Odměnou je ale dokonalá pláž, krásné čisté moře a při troše štěstí i dostatek soukromí.

Doporučujeme navštívit tyto chorvatské romantické pláže

 • Pláž na mysu Rt Kamenjak u vesničky Premantura asi 12 kilometrů od města Pula na chorvatské Istrii.
  Náš tip: pěknou dovolenou strávíte například v solidně vybavených mobilních domcích Stupice umístěných v kempu kousek od moře.
 • Nádherná pláž Valun ukrytá v romantické zátoce v blízkosti obce Valun na ostrově Cres
  Náš tip: udělejte si dovolenou ve městě Cres a na pláž se nechte odvézt lodním taxi. Bydlet můžete třeba v plážovém hotelu Kimen v klidnější části města.
 • Krásné koupání a soukromí najdete na oblázkové Severní pláži u městečka IgraneJižní Dalmácii.

Chorvatské rodinné pláže vhodné pro malé děti

Rajská pláž, Lopar na ostrově Rab, oblíbený cíl rodin s dětmi

Pokud trávíte dovolenou s dětmi, nejspíš vás zaujmou dobře přístupné písečné pláže nedaleko od ubytování. Nemělo by na nich chybět dobré hygienické zázemí, různé atrakce a možnosti občerstvení včetně báječné místní zmrzliny. Od věci není ani přírodní stín nebo možnost půjčit si lehátka a slunečníky. 

Jaké chorvatské rodinné pláže navštívit?

 • Pěkná písečná pláž Crni molo, která je součástí vyhlášeného pobřežního rekreačního místa Gradsko kupaliste v Crikvenici v západní části Jadranského pobřeží zvané Kvarner.
 • Známá a velmi oblíbená je Rajská pláž se zvlášť jemným pískem a velmi pozvolným vstupem do moře vhodným i pro nejmenší děti. Najdete ji na ostrově Rab v jeho severní části Lopar
  Náš tip: vyzkoušejte například moderně zařízenou rezidenci San Marino s polopenzí, která je prakticky na dosah od pláže. 
 • Vhodná pro rodiny je také pěkná pláž Slanica, kterou najdete v zátoce na okraji města Murter na nevelkém krásném ostrově Murter.

Hudební festivaly a noční život na chorvatských plážích

Pokud vás lákají taneční party, neváhejte a přijeďte do Chorvatska

K létu patří i open air zábava a festivaly. Zvláštní kapitolu proto tvoří místa, kam kromě milovníků pláží s jistotou míří i stovky vyznavačů nejrůznějších žánrů elektronické taneční hudby. Najdete tu stylové plážové kluby s výkonnými sound systémy, z nichž se šíří mocné hudební vibrace. Chorvatské pobřeží navíc bývá pravidelným dějištěm hned několika velkých party mezinárodního formátu.

Kam vyrazit za hudebními festivaly v Chorvatsku 

 • V městečku Tisno se koná akce Hospitality On The Beach plná hudby a zábavy. 
  Náš tip: pokud si nepřejete být přímo v epicentru, ubytujte se v hotelu Borovnik blízko soukromé pláže.
 • Pláž Zrce nedaleko města Novalja na ostrově Pag platí za vyhlášenou. Díky tanečním klubům jako Aquarius, Euphoria, Kalypso nebo Papaya je považována za "chorvatskou Ibizu". Pravidelně navíc bývá evropským centrem elektronické hudby díky megapařbě Barrakud s mnoha zvučnými jmény. 
  Náš tip: kousek od místa dění, a přesto v příjemně klidném prostředí, budete v moderním kempu Straško u nádherné pláže. 
 • Vrcholem sezóny je obří akce Outlook ve městě Pula na Istrii, která si nárokuje titul "největší Soundsystem Culture festival" v Evropě. Zajímavý je nejen bohatým programem, ale i místem konání. Hlavní koncerty se pořádají přímo ve 2000 let staré římské aréně.
  Náš tip: ubytujte se v mobilních chatách v kempu Stoja v příjemném hájku na břehu moře.
 • Nemůžeme vynechat ani oblíbenou pláž Hangar v letovisku Vodice, nazývaném někdy "Saint Tropez Jadranu". Najdete tu několik luxusních plážových klubů, například bar Hookah, kde si užijete tu nejlepší živě reprodukovanou elektronickou hudbu.
  Náš tip: v centru dění budete, když vsadíte na dobře zařízené vilky Matilde s báječným bazénem umístěné takřka na pláži.

Nejlepší městské, písečné a nudistické pláže v Chorvatsku

V prvním díle tohoto článku najdete tipy na nejlepší městské pláže v Chorvatsku a provedeme vás také po vyhlášených písčitých plážích. Podíváme se i na nejlepší chorvatské nudistické pláže. 

Mohlo by vás zajímat