Hotel
Zájezd
Doprava
Cílová destinace
2 dospělí | bez dětí
25.02.2018 - 24.03.2018
1 týden

Nejkrásnější pláže v Chorvatsku - 2. díl

Dovolená v Chorvatsku, to je především užívání si moře. Zdejší 4 000 kštědré pobřeží nabízí všechny možné druhy pláží: Od jemného písku, přes štěrkové či oblázkové pláže městského typu až po romantické zátoky a rozeklané skalnaté břehy.

V prvním dílu tohoto článku jsme vás provedli po nejlepších městských, písečních plážích a územích vyhražených pro nudisty. V pokračování našeho speciálu o nejlepších chorvatských plážích vám představíme nejkrásnější romantická zákoutí, oblíbené rodinné pláže a také místa, kde se pořádají festivaly taneční elektronické hudby.

Romantické pláže v Chorvatsku

Odlehlejší místa, kam zabloudí míň lidí. Na rozdíl od městských pláži tu nečekejte sprchy a převlékárny ani kavárny nebo stánky. V některých případech navíc počítejte, že se cestou pěkně zapotíte. Přístupové pěšinky někdy bývají dost nepohodlné a okolní příroda je o poznání divočejší než ta u nás. Odměnou je ale dokonalá pláž, krásné čisté moře a při troše štěstí i dostatek soukromí.

Doporučujeme navštívit 

  • Pláž na mysu Rt Kamenjak u vesničky Premantura, asi 12 kilometrů od města Pula na největším chorvatském poloostrově Istrie. Náš tip: Pěknou dovolenou strávíte například v solidně vybavených mobilních domcích Stupice umístěných v kempu kousek od moře.
  • Nádherná pláž Valun ukrytá v romantické zátoce v blízkosti obce Valun na ostrově CresNáš tip: Udělejte si dovolenou ve městě Cres a na pláž se nechte odvézt lodním taxi. Bydlet můžete třeba v plážovém hotelu Kimen v klidnější části města.
  • Krásné koupání a ovšem i soukromí najdete na oblázkové Severní pláži u městečka Igrane ve Střední Dalmácii. Náš tip: Ubytujte se v apartmánech Srečko s příjemnou rodinnou atmosférou kousek od městské pláže.

Chorvatské rodinné pláže vhodné pro malé děti

Rajská pláž, Lopar na ostrově Rab, oblíbený cíl rodin s dětmi

Pokud trávíte dovolenou s dětmi, nejspíš vás zaujmou dobře přístupné písečné pláže nedaleko od ubytování. Nemělo by na ní chybět dobré hygienické zázemí, různé atrakce a možnosti občerstvení, včetně báječné místní zmrzliny. Od věci není ani přírodní stín nebo možnost půjčit si lehátka a slunečníky. 

Doporučujeme navštívit

  • Pěkná písečná pláž Crni molo, která je součástí vyhlášeného pobřežního rekreačního místa Gradsko kupaliste v Crikvenici, v západní části Jadranského pobřeží zvané Kvarner. Náš tip: Stylovou dovolenou si užijete v atraktivní, dobře vybavené vile Nikica blízko moře i centra letoviska. 
  • Známá a velmi oblíbená je Rajská pláž se zvlášť jemným pískem a velmi pozvolným vstupem do moře, vhodným i pro nejmenší děti. Najdete ji na ostrově Rab, v jeho severní části LoparNáš tip: Vyzkoušejte například v moderně zařízené rezidenci San Marino s polopenzí, prakticky na dosah od pláže. 
  • Vhodná pro rodiny je také pěkná pláž Slanica, kterou najdete v zátoce na okraji města Murter na nevelkém krásném ostrově  Murter. Náš tip: Přímo nad pláží Slanica je vystavěný příjemný hotel Colentum, který nabízí rodinné pokoje a all inclusive stravování.

 


Hudební festivaly a noční život na chorvatských plážích

Pokud vás lákají taneční party, neváhejte a přijeďte do Chorvatska

K létu patří i open air zábava a festivaly. Zvláštní kapitolu proto tvoří místa, kam kromě milovníků pláží s jistotou míří i stovky vyznavačů nejrůznějších žánrů elektronické taneční hudby. Najdete tu stylové plážové kluby s výkonnými sound systémy, z nichž se šíří mocné hudební vibrace, které vás dostanou. Chorvatské pobřeží navíc bývá pravidelným dějištěm hned několika velkých party mezinárodního formátu.

Kam vyrazit za hudebními festivaly v Chorvatsku 

  • V městečku Tisno na ostrově Murter bývá dějištěm Soundwave Croatia. Jedná se o jeden z "nepřátelštějších" evropských festivalů. Představí se tu mezinárodní hvězdy jako Jay Electronica, Slum Village, Mr Scruff, Mala, DJ Markyand Stamina MC, LTJ Bukem, Fatima, Bodhi, Maribou State a dlouhá řada dalších interpretů. Náš tip: Pokud si nepřejete být přímo v epicentru, ubytujte se v hotelu Borovnik blízko soukromé pláže.
  • Pláž Zrce nedaleko města Novalja na ostrově Pag platí za vyhlášenou. Díky tanečním klubům jako Aquarius, Euphoria, Kalypso nebo Papaya je považována za "chorvatskou Ibizu". Pravidelně navíc bývá evropským centrem elektronické hudby díky megapařbě Barrakud s mnoha zvučnými jmény. Náš tip: Kousek od místa dění a přesto v příjemně klidném prostředí budete v moderním kempu Straško u nádherné pláže. 
  • Vrcholem sezóny bývá ale obří akce Outlook ve městě Pula na Istrii, která si nárokuje titul "největší Soundsystem Culture festival" v Evropě. Zajímavý je nejen přebohatým programem, ale i místem konání. Hlavní koncerty se pořádají přímo ve 2000 let staré římské aréně. Náš tip: Ubytujte se v mobilních chatách v kempu Stoja v příjemném hájku na břehu moře.
  • Nemůžeme vynechat ani oblíbenou, bohatě vybavenou pláž    Hangar v letovisku Vodice, nazývaném někdy "Saint Tropes Jadranu". Najdete tu několik luxusních plážových klubů, například bar Hookah, kde si užijete tu nejlepší živě reprodukovanou elektronickou hudbu. V centru dění budete, když vsadíte na vkusné, dobře zařízené vilky Matilde s báječným bazénem umístěné takřka na pláži.

Začátek článku o plážích v Chorvatsku

V prvním dílu tohoto článku najdete tipy na nejlepších městských pláže v Chorvatsku a provedeme vás po vyhlášených písčitých plážích. A podíváme se i na vyhlášené chorvatské nudistické pláže. 

Kam dál?

Nejkrásnější pláže Itálie

Cestování do Řecka je bezpečné

Nejlepší výlety v Turecku